Treść opublikowana przez trepek
-
Wymiana pompy paliwa
Twoją pompę da się odratować. Lepiej Twoją zrobić niż abyś miał inną kupować i mieć to samo.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Na AFN? Nie.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Jeżdżę po jednej trasie już 4 lata. 1200-1300km robię na baku, dużo silnikiem hamuję Przy hamowaniu silnikiem od chyba 1500 obr pompa nie podaje nic paliwa. Każdy dojazd do świateł to hamowanie silnikiem itp. Wiesz, jestem spod Krakowa, centuś ze mnie:grin:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak się nic nie dzieje to dobrze:wink:Aczkolwiek olej strasznie rzadki. Jak się przyjmie to silniczek będzie lekko pracował.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To ja już nie wiem. To oleje Millers są dobre czy nie? Bo jednak pełny 100% olej syntetyczny wcale taki super nie jest, z tego co piszę albo się zamotałem od nadmiaru tekstu:grin:
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Tak. Końcówka ma pokrowiec, nalepka na tylnej lampie, dodatkowe książeczki do haka itp. Wajsik86 Stary scansol, z czerwonym napisem działał jak marzenie. Polerka felg powoli do przodu idzie. Narazie przepolerowane są papierem 320'tką. Najgorsza praca już za mną, bo trzeba było wżery usunąć. Dekielkie też robię, zdjąłem z nich pierścienie, wżery usunąłem, środek na czarno.
-
spadek obrotów utrata mocy 1Z
Dymy i stuki.
-
spadek obrotów utrata mocy 1Z
Nie wyskakuje Ci jakiś błąd? Np. połączeń nastawnika albo zaworka N109?
-
Uszczelka pod głowicą i niespodzianka :(
Wiem ;-) Jednak szkoda, by co nie co płynu do oleju się dostało przez pierścionki. Chyba, że od razu nowy olej dajesz to co innego:wink:
-
Uszczelka pod głowicą i niespodzianka :(
Przy zrzucaniu głowicy mogłeś spuscić cały płyn chłodniczy, nieco Ci na tloki poszło:kwasny: Na przyszłość będziesz pamiętał Co do logów to późna pora i szybkim okiem, przepływkę możesz przeczyścić bo powyżej chyba 3500obr raz cieła a raz nie. W dodatku przeładowanie i ciśnienie doładowania pływało. A i dynamiczny kąt wtrysku coś nie nadąża. Pewnie lekko ciśnienie w pompie trzeba podbić i będzie ok.
-
kopci na niebiesko
Sprawdź też kąt wtrysku bo jak późny to na niebiesko będzie poddymiać. Jak potrzebujesz więcej info to do mnie na PW.
-
Silnik podczas jazdy zgasł - NASTAWNIK błąd 17969 P1561 Quantity Adjuster Deviation
Kostki mają oznaczenia VW bo są kupowane w ASO, później mocowane w boxie.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Jestem ciekaw ile moja be piątka ma przejechane. Na budziku niby pokazuje 269 tys km ale dajcie spokój, taki przebieg w 18 letnim samochodzie? I to w dieslu z orginalnym hakiem? Zastanawia mnie tylko, że w kodach wyposażenia nie ma wzmianki o Climatroniku...
-
Problem przy odpalaniu TDI
Jak ktoś ma blisko to zapraszam do siebie na uszczelnienie pompy :-) Można też pocztą wysłać.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Po 9 tys km. Stan oleju zaczyna się w miejscu kropkowanej części bagneta. Bez dolewek :-P
-
Problem przy odpalaniu TDI
Zapowietrzająca się pompa. Szukaj powietrza w przewodach paliwowych i wycieków paliwa na pompie.
-
A6 AFN Pompa wtryskowa
Można się poratować korekcją ciśnienia wewnętrznego lub sprężyną przestawiacza. Możesz również podmienić zaworek ciśnieniowy i do pompy AFN wsadzić zaworek z 1Z i zrobić logi.
-
A6 AFN Pompa wtryskowa
A co chcesz wiedzieć?
-
Telewizor do 32 cali, budżet do 2.000 z hakiem
U mnie w domu jest Sharp z serii Aquos, 100hz, full HD, wszystkie obecne szmery-bajery, LED. Obraz, jak na tv za 1700zł (łącznie z gwarancją na 5 lat i gwarancją na uszkodzenia spowodowane upadkiem TV o podłogę wyszło coś ok 2 tys zł) - rewelacja (programy w full HD jak i DVD puszczone po HDMI). Możliwość bezprzewodowego podłączenia tv do internetu jak i do PC. Menu w TV mogłoby być bardziej przejrzyste ale po tygodniu człowiek wie gdzie co szukać, mnogość konfiguracji i ustawień. Nawet dźwięk 2.1. d*py basem nie urywa i kieliszków nie przewraca ale całkiem przyjemnie jest, jak na pierdziawki w TV. Procesor dźwięku 10 bit chociaż pełnie możliwości pewnie by odkrył podłączając je pod lepsze głośniki (a są takiego do kupienia dedykowane przez Sharpa). Pewnie dla niektórych wadą będzie brak gier i innych rozrywek w TV ale kupując telewizor patrzyliśmy tylko na jakość obrazu i dodatki poprawiające obraz/dźwięk. Funkcje "smart" zeszły całkowicie na dalszy plan i nie były brane pod uwagę. Aha, 32 cale TV.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ale kilka postów wcześniej ktoś odradzał i nie był zadowolony z tego millersa Nie tego i do PD a nie poczciwego zetorka. Ja nie mogę powiedzieć nic złego na temat tego oleju, taka moja opinia:wink:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zrób płukankę w tym 1Z i niczym się nie przejmuj. Ja tak zrobiłem w swoim i później wlałem Millers XFD 5W-40, chyba zrobię zdjęcie jaki stan oleju jest po prawie 9tys km.
-
A6 AFN Pompa wtryskowa
Jakie ciśnienie wewnętrzne ma ta pompa? Ja mam pompę samoróbkę na korpusie 1Z i od dołu ciągnie lepiej niż AFN, później mi przepływka tnie wskazania i kończy się zabawa:facepalm:
-
Czy to nastawnik?
Rozrusznik też może byc przyczyną. W dieslu bardzo ważna jest prędkość pracy rozrusznika, bo przy zbyt wolnej pracy temperatura sprężonego powietrza może być zbyt mała i nie dojdzie do samozapłonu.
-
Zapowietrzony układ paliwowy?????
Zamontowałeś przeźroczysty przewód na przelewie od wtryskiwacza, nikt nie powiedział, że musi tam być tylko paliwo bo to przelew:wink: Powietrza nie może być od filtra do pompy i od pompy do filtra.
-
wtryski AFN do AHU jaka różnica ?
Różnica jest w średnicach otworków: AHU - 185, AFN - 205. Na seryjnym programie możesz nie poczuć przyrostu mocy lecz po zmianie softu - już tak.