Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac. A powiedz mi kolego czy jak VAG pokazuje ciśnienie 965mbar (cały czas) to czujnik jest uszkodzony?? ale z drugiej strony przy zgaszonym silniku cisnienie atmosferyczne jest róźne od ciśnienia w kolektorze tylko o ~10mbar Sorry za OT Tak, uszkodzony. Pokazuje najniższe możliwe wskazanie. Analogicznie jak w przypadku uszkodzenia czujnika temp, będzie pokazywał -37*C.
  2. tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac.
  3. trepek odpowiedział(a) na A4-Tomek temat w 1.9TDI
    Można również sprawdzić połączenia pinów w nastawniku. Ja również walczyłem z szarpaniem a problemem była rozpuszczająca (!) się cyna. Ja nie wiem jakie kwasy są w tych paliwach... Znajomemu kiepskie paliwo wyżarło dół pompy. a4-tomek, kiedy wpadasz na piwko do mnie? Bo tak będziesz jeździł i szukał aż od szarpania padną Ci poduchy.
  4. A po co? Przecież nurniki łączą głowiczkę z przewodami wysokociśnieniowymi i są na zewnątrz.
  5. Sprężyny daje się pod falę. Możesz założyć nurniki z AFN, dają mniejszy opór od takich, jak masz.
  6. Pacjent oporny, muszę rozkminić czemu nie gadało to na tłoczku 11mm jak powinno ;-) Myślę, że odsadzenie z AFNa jest za niskie. Po dwóch dniach bojów odjechał na ori pompie. A tłoczek u mnie:kox: Radimm, wspólna noc była, mmm:naughty: Tylko zdążyliśmi niecałe 3h spać, tyle się działo.
  7. Najważniejsza jest regularna wymiana a czy włoży się Filtrona, Manna, Knechta czy Wixa to bez znaczenia. Trzymać się terminów i wszystko będzie ok. Z resztą patrząc na cenę to wolałbym filtr paliwa Filtrona wymieniać co 10 tys km niż Knechta co 20 tys km. Cenowo podobnie, jakościowo dwa Filtrony lepiej przefilrują niż jeden Knecht.
  8. Dobrze by było jakbyś miał imadło. Wtedy chwyciłbyś za całą "nogę", broń Boże nie trzymaj kombinerkami za kulkę na samym dole. Musisz odkręcić torxa umieszczonego centralnie na górze, po odkręceniu torxa bierzesz dobrą 10'tkę oczkową i po ówcześniejszym dobrym zamocowaniu nogi przestawiacza, zdecydowanym ruchem kręcisz zgodnie ze wskazówkami zegara aż nie puści. Będzie pstryk i koniec, możesz zacząć ustawiać RSW.
  9. Przez pierwsze dwa lata nie było sprzęgiełka, później wszystkie miały.
  10. Nie wystarczy puknąć. Trzeba wyjąć nastawnik i chwycić od dołu ramię przestawiacza pierścienia dawkującego.
  11. No to kolega się pyta o czujnik ciśnienia atmosferycznego czy czujnik doładowania?
  12. Ja bym nie kupował wtryskiwaczy z przebiegiem 8 mln km.
  13. To stanowczo za dużo.
  14. A no tak, AFN ma tylko 3 sruby wydechu a nie 4 - jak 1Z.
  15. Turbina trzyma sie na wydechu i kolektorze. W sumie 7 srub plus zasilanie i splyw oleju.
  16. Od dołu masz spływ oleju. Tak, ja generalnie zawsze odkręcam turbinę z kolektorem bo łatwiej i srub nie obrobisz.
  17. A jak bardzo masz inne?
  18. Map sensor jest w rurze dolotu od 98r. A ciśnienie atmosferyczny chyba dalej w ECU. Nie przypomina mi się abym widział gdzieś zewnętrzny czujnik.
  19. trepek odpowiedział(a) na A4-Tomek temat w 1.9TDI
    Możesz do mnie przyjechać na piwko ;-)
  20. Jest to możliwe. Wyjnij chłodniczę i organoleptycznie oceń, czy nie jest zniszczona.
  21. To jest kalibracja i możesz RSW ustawić siedząc na kiblu, jeśli będziesz miał tak dlugi kabel by podłączyć się pod samochód Pierścień dawkujący nie wywiera na nastawnik żadnego oporu więc jakie to ma znaczenie, czy silnik zimny czy gorący? Ważne aby wiedzieć, że po zamknięciu czapki nastawnika wzrasta napięcie.
  22. trepek odpowiedział(a) na A4-Tomek temat w 1.9TDI
    Kiedy Ci wystepowalo szarpanie?
  23. trepek odpowiedział(a) na A4-Tomek temat w 1.9TDI
    Ja mam problem z krztuszeniem się silnika gdy: - pogonie go po obrotach - jadę szybko po trasie to po pewnym czasie - krztusi się - jak odpalę ciepłego po dłuższej jeździe Mam w planach wymianię wtrysków i zobaczę, czy coś pomoże. Jak nie to pompą na stół i szukamy przyczyny. Ewentualnie przewody wysokiego ciśnienia, ale wszędzie sucho mam...
  24. Napięcie możesz nawet ustawić trzymając nastawnik w łapce. Jest to jego kalibracja.
  25. Myślę, że dev poszukałbym w bagażniku ziemniaków i zrobiłby frytki.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.