Treść opublikowana przez trepek
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac. A powiedz mi kolego czy jak VAG pokazuje ciśnienie 965mbar (cały czas) to czujnik jest uszkodzony?? ale z drugiej strony przy zgaszonym silniku cisnienie atmosferyczne jest róźne od ciśnienia w kolektorze tylko o ~10mbar Sorry za OT Tak, uszkodzony. Pokazuje najniższe możliwe wskazanie. Analogicznie jak w przypadku uszkodzenia czujnika temp, będzie pokazywał -37*C.
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
tez jestem ciekaw.pokazuje gdzies jakie jest cisnienie o danej porze? Tak, pokazuje. W VAGu widac.
-
krztuszenie się silnika
Można również sprawdzić połączenia pinów w nastawniku. Ja również walczyłem z szarpaniem a problemem była rozpuszczająca (!) się cyna. Ja nie wiem jakie kwasy są w tych paliwach... Znajomemu kiepskie paliwo wyżarło dół pompy. a4-tomek, kiedy wpadasz na piwko do mnie? Bo tak będziesz jeździł i szukał aż od szarpania padną Ci poduchy.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
A po co? Przecież nurniki łączą głowiczkę z przewodami wysokociśnieniowymi i są na zewnątrz.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
Sprężyny daje się pod falę. Możesz założyć nurniki z AFN, dają mniejszy opór od takich, jak masz.
-
[B5 AFN++] Vulkanschwarz AVANT by Radim
Pacjent oporny, muszę rozkminić czemu nie gadało to na tłoczku 11mm jak powinno ;-) Myślę, że odsadzenie z AFNa jest za niskie. Po dwóch dniach bojów odjechał na ori pompie. A tłoczek u mnie:kox: Radimm, wspólna noc była, mmm:naughty: Tylko zdążyliśmi niecałe 3h spać, tyle się działo.
-
Filtry - Jakie firmy polecacie ?
Najważniejsza jest regularna wymiana a czy włoży się Filtrona, Manna, Knechta czy Wixa to bez znaczenia. Trzymać się terminów i wszystko będzie ok. Z resztą patrząc na cenę to wolałbym filtr paliwa Filtrona wymieniać co 10 tys km niż Knechta co 20 tys km. Cenowo podobnie, jakościowo dwa Filtrony lepiej przefilrują niż jeden Knecht.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
Dobrze by było jakbyś miał imadło. Wtedy chwyciłbyś za całą "nogę", broń Boże nie trzymaj kombinerkami za kulkę na samym dole. Musisz odkręcić torxa umieszczonego centralnie na górze, po odkręceniu torxa bierzesz dobrą 10'tkę oczkową i po ówcześniejszym dobrym zamocowaniu nogi przestawiacza, zdecydowanym ruchem kręcisz zgodnie ze wskazówkami zegara aż nie puści. Będzie pstryk i koniec, możesz zacząć ustawiać RSW.
-
Dziwne ćwierkanie przy kręceniu kierownicą POMOCY !!
Przez pierwsze dwa lata nie było sprzęgiełka, później wszystkie miały.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
Nie wystarczy puknąć. Trzeba wyjąć nastawnik i chwycić od dołu ramię przestawiacza pierścienia dawkującego.
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
No to kolega się pyta o czujnik ciśnienia atmosferycznego czy czujnik doładowania?
-
Nieuzywane wtryski ulegna zniszczeniu??
Ja bym nie kupował wtryskiwaczy z przebiegiem 8 mln km.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
To stanowczo za dużo.
-
Demontaż turbiny - czy da sie wyjąć z kolektorem? I inne pytania:)
A no tak, AFN ma tylko 3 sruby wydechu a nie 4 - jak 1Z.
-
Demontaż turbiny - czy da sie wyjąć z kolektorem? I inne pytania:)
Turbina trzyma sie na wydechu i kolektorze. W sumie 7 srub plus zasilanie i splyw oleju.
-
Demontaż turbiny - czy da sie wyjąć z kolektorem? I inne pytania:)
Od dołu masz spływ oleju. Tak, ja generalnie zawsze odkręcam turbinę z kolektorem bo łatwiej i srub nie obrobisz.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
A jak bardzo masz inne?
-
czujnik ciśnienia atmosferycznego
Map sensor jest w rurze dolotu od 98r. A ciśnienie atmosferyczny chyba dalej w ECU. Nie przypomina mi się abym widział gdzieś zewnętrzny czujnik.
-
krztuszenie się silnika
Możesz do mnie przyjechać na piwko ;-)
-
Olej silnikowy w płynie chłodniczym
Jest to możliwe. Wyjnij chłodniczę i organoleptycznie oceń, czy nie jest zniszczona.
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
To jest kalibracja i możesz RSW ustawić siedząc na kiblu, jeśli będziesz miał tak dlugi kabel by podłączyć się pod samochód Pierścień dawkujący nie wywiera na nastawnik żadnego oporu więc jakie to ma znaczenie, czy silnik zimny czy gorący? Ważne aby wiedzieć, że po zamknięciu czapki nastawnika wzrasta napięcie.
-
krztuszenie się silnika
Kiedy Ci wystepowalo szarpanie?
-
krztuszenie się silnika
Ja mam problem z krztuszeniem się silnika gdy: - pogonie go po obrotach - jadę szybko po trasie to po pewnym czasie - krztusi się - jak odpalę ciepłego po dłuższej jeździe Mam w planach wymianię wtrysków i zobaczę, czy coś pomoże. Jak nie to pompą na stół i szukamy przyczyny. Ewentualnie przewody wysokiego ciśnienia, ale wszędzie sucho mam...
-
Napięcie na pompie wtryskowej - prosze o poradę
Napięcie możesz nawet ustawić trzymając nastawnik w łapce. Jest to jego kalibracja.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Myślę, że dev poszukałbym w bagażniku ziemniaków i zrobiłby frytki.