Treść opublikowana przez trepek
- glowica
-
Węże podciśnienia
Lepiej dobry silikon. Ale droższy jest.
-
Węże podciśnienia
Średnica wewnętrzna 3mm. Możesz kupić markowe silikonowe, możesz również gumowe z oplocie. Kup 2m bo tanie jak barszcz a zostanie na przyszłość.
-
Głośna praca silnika
Przy chwyceniu główną śrubą niezwłocznie zgaś silnik i popuść przewody ciśnieniowe. A po co w banku nagrzewać silnik?
-
Głośna praca silnika
Odczytujesz kąt wtrysku w BS? Ustawiając kąt wtrysku zrobiłes to tak, jak trzeba czyli luzujesz na luźno 3 śruby, 4'tą delikatnie popuszczasz? Sprawdzałeś, czy przewody wysokiego ciśnienia nie sprężynują? Podokręcałeś odpowiednimi momentami śruby?
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Plastikowy klucz "C" nie był dawany do samochodu napewno w rocznikach 94-95. Nie dostałem go wraz ze swoim samochodem ani nie ma go wyszczególnionego w dokumentacji dawanej do samochodu. Reszta się zgadza, czyli: jeden ze światełkiem, drugi bez, trzeci serwisowy oraz zawieszka z numerami.
-
po czyszczeniu turbo i po chipie
Ja :-) Masz VAGa? Jak nie to możesz wpaść do mnie w niedziele wieczorem.
-
Błąd 01268, czyszczenie nastawnika.
Trzeba sprawdzić połączenia w nastawniku oraz wtyczki. Jak jesteś z Dąbrowy Górniczej to mogę Ci to zrobić. Jak zależy Ci na czasie to przywieź mi swój nastawnik a ja Ci dam jakiś swój - sprawny i zrobiony.
-
po czyszczeniu turbo i po chipie
Grupa 003 i 011.
-
Głośna praca silnika
Problem tkwi w zaworku ciśnieniowym i odpowiednim ciśnieniu w pompie. Tutaj nie ma żadnych cudów.
-
Głośna praca silnika
Odkręć go i zobacz, czy nie wyszła od spodu zaworka specjalna, czarna zawleczka/spinka. A tak to musisz mierzyć ciśnienie w pompie i ustawiać zaworkiem.
-
Co to za cykanie?
Jakbym widział swoje zdjęcie :-) Tak samo miałem.
-
Głośna praca silnika
Nie, to regulator dynamicznego kąta wtrysku. Zaworek ciśnieniowy masz z przodu pompy (tam, gdzie rozrząd), po drugiej stronie co zasilanie.
-
Głośna praca silnika
I tak, i nie. Ustaw to na początek, później sprawdź zarowek ciśnieniowy w pompie czy się nie wysypał.
-
[b5 afn] brak mocy przy 3500 obr.
Nierozgrzany i 3500 obr Hydrosztos sie podwiesza. Płukanka i pełen syntetyk, będzie ok.
-
Głośna praca silnika
Kąt wtrysku do poprawki, 20-30 minut i po robocie.
-
malowanie progu
Zajrzyj do mojego tematu, konserwowałem próg pod plastikiem. Strona 1 i 3. Podkład epoksydowy dwuskładnikowy Novola. Na tańsze szkoda kasy. Środek na rdzę jedyny, który działa i konserwuje, ciężko dostać ale idzie (Rust Filler firmy InterTroton). Czyścisz włosami murzyna do gołej blachy i konserwujesz -> odtłuszczasz, rust filler, odtłuszczasz, 2-3 warstwy podkładu epoksydowego, baranek. Nic w domowych warunkach lepszego nie wymyślisz. Ludzie tak terenówki robią, brodzą po dach w błocie i trzyma się. Ale oni też czasami używają preparatów marki Olivia.
-
Jak sprawdzić przepływomierz
Jak zaślepiony EGR to 450, jak wolny to 250-300.
-
Dawka paliwa po wymianie dwóch uszczelek nastawnika
Ale utrudniacie sobie życie. Wystarczy poluzować śrubki o 1/4 - 1/3 obrotu. Drewienko, młoteczek i można ustawiać z precyzją chirurga. Jestem ciekaw, kto zasugeruje, by kąt wtrysku też na zgaszonym ustawiać
-
Wymiana rozrządu A4 B5 1.9 TDI AJM
Tutaj znajdziej krok po kroku co trzeba zrobić. Wymiana rozrządu silnik TDI PD - AJM : FAQ - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf - Bardzo lubię Perłę export, jak co
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
Przedłużka 10'tka jak masz VP, przy PD nie mam pojęcia. Duży moment. I jest on płynny, zależy od wielu czynników. Dlatego nie podaje się wartości siłowej tylko stopniową (zaopatrz się w przedłużkę metrową). Przy TDI i tak lekko się dokręca głowicę, przy starych TD, gdzie uszczelki były powlekane a nie metalowe to prócz 2x90*, trzeba było rozgrzać silnik, znowu dokręcić o 90* i później znowu po 1000km o kolejne 90*. Przy dokręcaniu po 1000km wziąłem rurkę, co miała z 1.5m i dokręcałem:decayed: Śruby tak masakrycznie strzelały, że myślałem, że zaraz pękną. Ale o dziwo wszystko dobrze było:kox: Przy 2x90* to tylko pod koniec będą strzelać. Ile tam może być niutków, hmm... a z 250-300. Myślę, że dobre 25kg na ramieniu 1m mogło być jak przykręcałem głowicę.
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
Przecież w głowicy masz śrubę pod klucz typu Spline a nie Torx
-
Wymiana pompy paliwa
Wyślij do mnie pompę ;-) Pozostanie Ci tylko demontaż z auta i późniejsze zamontowanie.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Ostatnio chyba widziałem za 400zł komplet. @Murdzi Wiem, że automaty niektóre miały pompy 11mm, co do hamulcy to nie mam pojęcia ale w sumie jakby takie hamulce były w serii w 1998r to nie zdziwiłbym się, te moje to nieporozumienie, kiedyś mi ich brakło, jak wracałem z Bukowiny.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Hmm... Od b5, chyba 2.4 benzyna. Ale takie same heble ponoć były w 1.9 TDI AFN w Avancie.