Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. trepek odpowiedział(a) na diesel1210 temat w 1.9TDI
    Standardowa grubość.
  2. trepek odpowiedział(a) na Fifiński temat w 1.9TDI
    Lepiej dobry silikon. Ale droższy jest.
  3. trepek odpowiedział(a) na Fifiński temat w 1.9TDI
    Średnica wewnętrzna 3mm. Możesz kupić markowe silikonowe, możesz również gumowe z oplocie. Kup 2m bo tanie jak barszcz a zostanie na przyszłość.
  4. trepek odpowiedział(a) na sasza temat w 1.9TDI
    Przy chwyceniu główną śrubą niezwłocznie zgaś silnik i popuść przewody ciśnieniowe. A po co w banku nagrzewać silnik?
  5. trepek odpowiedział(a) na sasza temat w 1.9TDI
    Odczytujesz kąt wtrysku w BS? Ustawiając kąt wtrysku zrobiłes to tak, jak trzeba czyli luzujesz na luźno 3 śruby, 4'tą delikatnie popuszczasz? Sprawdzałeś, czy przewody wysokiego ciśnienia nie sprężynują? Podokręcałeś odpowiednimi momentami śruby?
  6. Plastikowy klucz "C" nie był dawany do samochodu napewno w rocznikach 94-95. Nie dostałem go wraz ze swoim samochodem ani nie ma go wyszczególnionego w dokumentacji dawanej do samochodu. Reszta się zgadza, czyli: jeden ze światełkiem, drugi bez, trzeci serwisowy oraz zawieszka z numerami.
  7. Ja :-) Masz VAGa? Jak nie to możesz wpaść do mnie w niedziele wieczorem.
  8. Trzeba sprawdzić połączenia w nastawniku oraz wtyczki. Jak jesteś z Dąbrowy Górniczej to mogę Ci to zrobić. Jak zależy Ci na czasie to przywieź mi swój nastawnik a ja Ci dam jakiś swój - sprawny i zrobiony.
  9. Grupa 003 i 011.
  10. trepek odpowiedział(a) na sasza temat w 1.9TDI
    Problem tkwi w zaworku ciśnieniowym i odpowiednim ciśnieniu w pompie. Tutaj nie ma żadnych cudów.
  11. trepek odpowiedział(a) na sasza temat w 1.9TDI
    Odkręć go i zobacz, czy nie wyszła od spodu zaworka specjalna, czarna zawleczka/spinka. A tak to musisz mierzyć ciśnienie w pompie i ustawiać zaworkiem.
  12. trepek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Jakbym widział swoje zdjęcie :-) Tak samo miałem.
  13. trepek odpowiedział(a) na sasza temat w 1.9TDI
    Nie, to regulator dynamicznego kąta wtrysku. Zaworek ciśnieniowy masz z przodu pompy (tam, gdzie rozrząd), po drugiej stronie co zasilanie.
  14. trepek odpowiedział(a) na sasza temat w 1.9TDI
    I tak, i nie. Ustaw to na początek, później sprawdź zarowek ciśnieniowy w pompie czy się nie wysypał.
  15. Nierozgrzany i 3500 obr Hydrosztos sie podwiesza. Płukanka i pełen syntetyk, będzie ok.
  16. trepek odpowiedział(a) na sasza temat w 1.9TDI
    Kąt wtrysku do poprawki, 20-30 minut i po robocie.
  17. Zajrzyj do mojego tematu, konserwowałem próg pod plastikiem. Strona 1 i 3. Podkład epoksydowy dwuskładnikowy Novola. Na tańsze szkoda kasy. Środek na rdzę jedyny, który działa i konserwuje, ciężko dostać ale idzie (Rust Filler firmy InterTroton). Czyścisz włosami murzyna do gołej blachy i konserwujesz -> odtłuszczasz, rust filler, odtłuszczasz, 2-3 warstwy podkładu epoksydowego, baranek. Nic w domowych warunkach lepszego nie wymyślisz. Ludzie tak terenówki robią, brodzą po dach w błocie i trzyma się. Ale oni też czasami używają preparatów marki Olivia.
  18. Jak zaślepiony EGR to 450, jak wolny to 250-300.
  19. Ale utrudniacie sobie życie. Wystarczy poluzować śrubki o 1/4 - 1/3 obrotu. Drewienko, młoteczek i można ustawiać z precyzją chirurga. Jestem ciekaw, kto zasugeruje, by kąt wtrysku też na zgaszonym ustawiać
  20. Tutaj znajdziej krok po kroku co trzeba zrobić. Wymiana rozrządu silnik TDI PD - AJM : FAQ - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf - Bardzo lubię Perłę export, jak co
  21. Przedłużka 10'tka jak masz VP, przy PD nie mam pojęcia. Duży moment. I jest on płynny, zależy od wielu czynników. Dlatego nie podaje się wartości siłowej tylko stopniową (zaopatrz się w przedłużkę metrową). Przy TDI i tak lekko się dokręca głowicę, przy starych TD, gdzie uszczelki były powlekane a nie metalowe to prócz 2x90*, trzeba było rozgrzać silnik, znowu dokręcić o 90* i później znowu po 1000km o kolejne 90*. Przy dokręcaniu po 1000km wziąłem rurkę, co miała z 1.5m i dokręcałem:decayed: Śruby tak masakrycznie strzelały, że myślałem, że zaraz pękną. Ale o dziwo wszystko dobrze było:kox: Przy 2x90* to tylko pod koniec będą strzelać. Ile tam może być niutków, hmm... a z 250-300. Myślę, że dobre 25kg na ramieniu 1m mogło być jak przykręcałem głowicę.
  22. Przecież w głowicy masz śrubę pod klucz typu Spline a nie Torx
  23. trepek odpowiedział(a) na piotrekmuzyk temat w 1.9TDI
    Wyślij do mnie pompę ;-) Pozostanie Ci tylko demontaż z auta i późniejsze zamontowanie.
  24. Ostatnio chyba widziałem za 400zł komplet. @Murdzi Wiem, że automaty niektóre miały pompy 11mm, co do hamulcy to nie mam pojęcia ale w sumie jakby takie hamulce były w serii w 1998r to nie zdziwiłbym się, te moje to nieporozumienie, kiedyś mi ich brakło, jak wracałem z Bukowiny.
  25. Hmm... Od b5, chyba 2.4 benzyna. Ale takie same heble ponoć były w 1.9 TDI AFN w Avancie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.