Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. A to fajnie, jak cały komplet. Za 100zł to chyba warto było wziąć podszybie z polifta?
  2. Żeby nie było, że temat umarł :-) Coś tam cały czas się zbiera. W kolejce na ciepłe dni czekają: - swap hamulcy przód na 288x25 ATE - podszybie z polifta, kupiłem 4 części, nie wiem czy to wszystko czy nie
  3. Numer części: 2467010003 Tak, vag konieczny.
  4. 1. tak jak kolega napisal, byc moze uszkodzone jest sprzeglo alternatora. 2. Przeciez na czesci sa 2 lata gwarancji...? Odnośnie drugiego punktu chętnie podyskutuję... ja tez bo jeszcze nigdy nie spotkałem sie z uznaniem mojej reklamacji. uwazam ze w dzisiejszych czasach słowo gwarancja nie znaczy nic... To wymóg UE, musi być na papierze 2 lata gwarancji. Rzeczywistość i tak swoją drogą.
  5. Ta mała ma śrubki od strony koła plus trzeba ją w stronę koła wysunąć. Duża jest przyklejona i trzeba oderwać.
  6. W których latach i w jakich kolorach była montowana welurowa tapicerka? Powiem szczerze, że jasnoszare fotele zaczynają mnie powoli drażnić i z chęcią zamieniłbym na jasny welur:decayed:
  7. W Focusie C-Max trzeba odkręcić pedał gazu:kwasny: W b5 masz w podszybiu od strony silnika, strona pasażera.
  8. To z tłumikiem tylko wtedy gdy bije lub piszczy. Niestety koszt wysoki bo przynajmniej Corteco trzeba kupić
  9. 4 śruby. Koło pasowe z tłumikiem drgań, które napędza pasek alternatora można zdejmować. Nie wolno ruszać koła zębatego paska rozrządu, które to jest zza kołem z tłumikiem drgań. Koło zębate jest zamocowane centralnie na jedną śrubę.
  10. Problemy z dolnym kołem były w 1.9 TD czyli AAZ ;-) 1Z ma to samo co AFN. Jednak producent zabrania odkręcać tej śruby przy wymianie rozrządu.
  11. Przy wymianie rozrządu producent zabrania odkręcania dolnej śruby wału. Objawy, przy których należy się tym zainteresować - bicie dolnego koła pasowego z tłumikiem drgań. Nie ma bicia - nie ruszaj.
  12. No, części kupuję a nie ma kiedy tego założyć ---------- Post dopisany 30-12-2012 at 13:02 ---------- Poprzedni post napisany 19-12-2012 at 10:24 ---------- Trafił zamiennik katalizatora od Gruchota oraz mam przejściówkę w miejsce EGR do kolektora z AWX, teraz sam kolektor trzeba kupić :mrgreen:
  13. Będą bardzo pozytywne. Ja tak zrobiłem wraz z płukanką i po 5 tys km silnik pracuje bdb. Nie ma, że przy zapalaniu na mrozie coś się zatłucze, od razu słychać, że wszystkie elementy są smarowane. No i oleju jak narazie, praktycznie nie ubywa. Zmiana stanu oleju na bagnecie jest minimalna i spokojnie od wymiany do wymiany będzie bez dolewki, pytanie tylko ile ubędzie na bagnecie (podejrzewam, że jedynie wysokość połowy zakreskowanego pola). A mój silnik ma prawie 18 lat.
  14. Pompy rzędowe od kiedy były stosowane w silnikach Diesla? Bo rozdzielaczowe to w latach 70 już.
  15. 520'tka to leciwa konstrukcja i generalnie odgrzewany kotlet. Wczoraj grałem T20 z tierami 8 i 9 i po meczu miałem 1200 exp (bez premium i medali). T20 to naprawdę fajny czołg ale trzeba sie najeździć po mapie. No i mało zarabia:kwasny: Do zarabiania mam T150, myślałem nad sportem ale w ogólnym rozrachunku lepiej mieć T150, jak dla mnie. No niby sport ma lepsze działo ale strasznie wolne, do tego penetracja jak w T150 więc gdzie nie przebije T150 to i sport również. A amunicja tańsza w T150:wink:
  16. Jesteś pewien, że 1989r a nie 1990r? Nie widziałem nigdy C3 z 1T z roku 1989. I taka ciekawostka, w programie Sonda z początków lat 80'tych, jak omawiali tematykę silników wysokoprężnych (na przykładzie głowicy z 1.6 D/TD) pokazali ciekawy projekt silnika gdzie blok i głowica były jednym elementem. Dodatkowo, co najciekawcze, siedział tam pompowtrysk:wink: 30 lat temu. EDIT:
  17. W dieslach Fiat był bardziej innowacyjny tylko brakowało "precyzji". Lamborghini jest własnością Audi ;-)
  18. Przy starych dieslach, jak 1.6 TD gdzie występowała wstępna komora zwana komorą wirową w głowicy, wymagane było podgrzanie zimnego silnika świecami żarowymi. W TDI, czyli bezpośrednim wtrysku, paliwo podawane jest wprost na główkę tłoka i ulega spaleniu. Sprawność takiego rozwiązania, czyli DI jest dużo wyższa niż D i nie jest wymagane podgrzanie świecami żarowymi. Jako ciekawostkę podam, że w ostatnią zimę przy -30*C odpaliłem swoje TDI z odłączonym układem od świec żarowych. Kręciłem 2-3s i odpalił. Wypuszczenie w 1990r pierwszego TDI przez VW było niesamowitym przełomem. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że pierwszy bezpośredni wtrysk miał Fiat w modelu Croma 2.5 TD, było to tzw. mTDI czyli TDI na mechanicznej pompie (pompa na linkę), jednak z powodu wielu wad i problemów, mało powstało tych aut i były w sprzedaży przez chyba ok rok. Dopiero VW w modelu Audi 100 C3 wprowadził krótką serię 2.5 TDI o mocy 120KM (1T silnik). Rok później, czyli w 1991r wraz z prezentacją Audi 80 B4, koncern VAG zaprezentował światu legendarną już jednostkę, czyli poczciwego 1Z, który z biegiem lat okazał sie najtrwalszym czterocylindrowym silnikiem tego koncernu wogóle. Stary, poczciwy zetorek. Silnik ten w roku 1991 uzyskał miało silnika roku! Przez pierwsze 4 lata produkcji osprzęt tego silnika ulegał ciągłym zmianom lecz sam słupek, pozostał niezmienny przez 13 lat... Skrót TDI oznacza Turbo Diesel Direct Injection a nie Turbo Diesel Intercooler Ktoś może się zapytać, czemu TDI a nie TDDI? Tego nikt nie wie, pewnie z lenistwa albo błąd w druku Jednak magiczne trzy literki każdy zna. Te De I.
  19. A co oznaczają różnice w ostatniej dwójce cyfr? 11mm 0 460 414 987 SDI 0 460 404 987 AQM 0 460 404 972 AEY 0 460 404 964 1Z 0 460 404 985 AFN 0 460 404 969 ASV 0 460 404 977 AVG 0 460 404 968 to ja mam pytanie bo mam 1.9tdi afn z 1996r i mam taki kod na pompie 0460404886 co to za pompa????? Napewno 886? A nie 986? Jak ustawi kąt wtrysku z samochodu, gdzie była pompa dawca to będzie ok, szczególnie, jak pompa była z grupy VAG. Jedynie ciśnienie dynamiczne do wyregulowania oraz dynamiczny kąt wtrysku zostanie ale z diagnostyką VAG to przecież bułka z makiem:wink:
  20. W zależnośći od kątu wtrysku jest inny kolor, albo za niska temp spalania albo za dużo azotanów w procesie spalania.
  21. Najpewniej to będzie przyczyną bo przewód zasilający zbiera paliwo z dna baku a powrót umiejscowiony jest gdzieś na 1/3 wysokości.
  22. Nie kąt wtrysków tylko wtrysku :-) I wtryskiwacze nie mają nic do tego, ustawia się go pompą wtryskową.
  23. Zły kąt wtrysku, jak ustawisz kąt jak trzeba to zniknie poddymianie. Masz za późny i występuje spalanie ON w zbyt niskiej temp. Dlatego olej silnikowy też na niebiesko dymi bo się spala w za małej temperaturze.
  24. Jakiego typu masz filtr paliwa? I proste pytanie - jesteś na 100% pewien, że nie masz zamienionej kolejności przewodów paliwowych tak, że dałbyś sobie za to rękę uciąć? Zastanów się dobrze, bo do końca życia może Ci żona piwo otwierać Tak na poważnie, jedna osoba niech dmuchnie w przewód zasilania a Ty patrz w baku, z którego bąbelki idą. Miałem to samo przy drugim swapie, zamieniłem kolejność przewodów. 3 dni się męczyłem zanim przyszedł ojciec i nie dmuchnął mi w przewód "zasilania", który okazał się powrotem. P.S. Gdyby pompa miała słaby ciąg to jakim cudem, przed pompą, byłoby już powietrze? Bardziej na powrocie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.