Treść opublikowana przez trepek
-
Olej wylecial z silnika :(
A z bagnetu Ci dmucha? Bo w każdy tego typu TDI spod korka jak z odkurzacza. Słychać szum powietrza tylko, że raz powietrze wylatuje a raz jest wsysane (test z kartką możesz przeprowadzić).
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Są prostowniki z funkcją rozruchu, zobacz czy znajomy nie posiada takiego. Funkcja rozruchu to zdolność prostownika do podania przez kilkanaście sekund prądu o bardzo dużym natężeniu, nawet ponad 100 A. Mam taki w domu samoróbkę, trafo waży 16kg:grin: A cały ok 20kg.
-
Problem z odpaleniem gdy zimno, a jeszcze ciezej odpala kilka chwil po I odpaleniu
Musisz pod samochód wejść, odpowietrzenie pod samochodem ma ujście. W audi 80 było pod tylną belką na środku.
-
Problem z odpaleniem gdy zimno, a jeszcze ciezej odpala kilka chwil po I odpaleniu
Zdejmij tapicerkę w bagażniku, powinien być gdzieś po prawej stronie. Odpowietrznik baku w dieslu ma strasznie prostą budowę, generalnie to taki zaworek z kulką, która go zamyka w przypadku dachowania, aby paliwo się nie wylewało. Opary z ON nie są trujące i trafiają bezpośrednio do atmosfery.
-
Problem z odpaleniem gdy zimno, a jeszcze ciezej odpala kilka chwil po I odpaleniu
Każdy bak musi mieć odpowietrzenie. Inaczej w upalne lato rozsadziłoby Ci bak :-)
-
Problem z odpaleniem gdy zimno, a jeszcze ciezej odpala kilka chwil po I odpaleniu
Masz coś nie tak z odpowietrzeniem baku. Nie powinno syczeć.
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Albo pompa się zapowietrza albo tłokordzielacz wyrobiony w niej i pod wpływem rozszerzalności termicznej traci zdolność tłoczenia paliwa pod odpowiednim ciśnieniem.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Specyfikacja to jedno, życie codzienne to drugie. Widziałem już na głośnikach komputerowych 2.1 certyfikat THX, który jest certyfikatem potwierdzającym kinową jakość. Nie wydaje mi się, że na 2.1 poczujemy się jak w kinie... no ale certyfikat jest, prawda:wink:
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Konta są w banku! Ustawia się KĄT, jak ośli KĄT Jak dla mnie to albo rozrusznik już nieco zjechany i nie ma siły korbowodem obracać albo aku prądowo nie wydala. Nie będę ukrywał, strasznie źle Ci pali, jak trochę bardziej przymrozi to go nie odpalisz. U mnie dzisiaj było -9*C o 5 rano, samochód na dworze stoi i odpalił od cyknięcia, zaraz na pierwszym cylindrze. Podaj wartości jaki masz kąt wtrysku oraz dawkę.
-
Olej wylecial z silnika :(
Mechanik leń i skrzyni nie chce mu się zdejmować. Uszczelniacz jak uszczelniacz, każdy tak samo puszcza.
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
I tak i nie. Zależy w którym motoryzacyjnym. Niektóre motoryzacyjne, jak podasz nr części, to sprowadzą Ci ją.
-
Pompa do wymiany czy cos innego bo juz rece opadaja . AVG AFN
A kąt wtrysku jaki?
-
Turbina do wymiany :(
To nie jest jakieś zabezpieczenie wirnika turbiny?
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
Osobiście nigdy tego nie robiłem ale widziałem, jak chłopaki na forum audi 80 to wymieniali. Groszowe sprawy, guma rozpada się ze starości.
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
Jest tam oring.
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Jeśli po ustawieniu wszystkiego na tip top, zajęciu się pompą i wtryskami dalej będę problemy z odpalaniem to czas pomyślec nad badaniem kompresji i remoncikiem:wink:
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
Jak chcesz to możesz wysłać mi swój nastawnik i Ci go wyczyszczę.
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Rok temu przy -30*C i bez żadnej sprawnej świecy wystarczyło 3-4s kręcenia aby mój TDI zaskoczył. I pomyśleć, że tego silnika nikt nie chciał kupić za 700zł... 3 krotnie świece to się grzało w starych TD z komorą wirową, one nawet jak ciepło było to musiały być ogrzewane świecami:wink:
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
Zależy od pompy i co było do niej wlewane.
-
Ciężko pali na zimnym A4 TDi 110KM
Pasowałoby zmienić bo aku już nie wyrabia prądowo. Strach pomyśleć co będzie przy -20*C i więcej. Jak masz możliwość to podmiej aku od innego samochodu.
-
Pompa wtryskowa od AFNa pasuje do 1Z P&P?
Inne ciśnienia wewnętrzne, może N108 się gubić. Będziesz chyba musiał też przełożyć N108 ze swojej bo nie pamiętam jaka wtyczka jest.
-
Dziwny odgłos i trzesienie w przedziale 1800-2100 obrotow
Bardziej obstawiam połączenie plecionki + nastawnik do czyszczenia.
-
Turbina do wymiany :(
Strasznie małe zdjęcia.
-
Dodatki i uszlachetniacze do Diesla zimą...
U mnie się zawsze dolewa uszlachetnicz do paliwa przeciwdziałąjący wytrącaniu się parafiny. Nigdy nie przytrafiło mi się aby mój diesel nie odpalił z rana a szwagrowi, gdzie obaj tankujemy na tej samej stacji, przy -25*C zamarzło paliwo w przewodach paliwowych. On nic nie dolewał do czasu.
-
Olej wylecial z silnika :(
Ten czysty olej to pozostałość po nasmarowaniu uszczelki filtra oleju, podczas dokręcenia część oleju została wyciśnięta i teraz wypływa. Normalne zjawisko.