Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Labiel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Labiel

  1. Labiel odpowiedział(a) na prrezes temat w 1.8
    To pytanie to na serio? ---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:47 ---------- Nie zgodzę się z kolegą nie zgodzę. 4 cewki są znacznie prostsze do diagnozy niż jedna podwójna. A jeśli chodzi o zawiechę to już kompletnie się nie zgodzę. Mam B5 już 6 lat. Zrobione jakieś 100 tyś z czego z 80 tyś na glebie. Ani razu nie wymieniałem całego zawieszenia. Ciągle mam ciszę, bez stukania i pukania. Wymieniam tylko te wahacze które się wysypią, a zdarza się to rzadko. Sprawdzenie zawiechy niestety wymaga trochę czasu, ale jeśli się chce wymieniać to co się faktycznie popsuło a nie na oko to trudno. Po za tym aby zawiecha wytrzymała odpowiednią ilość km to trzeba też umieć ją montować. A jak widzę mechaników którzy wszystko na pałę dokręcają na podnośniku to nie dziwię się że tuleje puszczają po wyjeździe z garażu. Dodam jeszcze że zimówki to 15tki, a letnie od 3 lat 17tki (dwa lata 225, teraz 205), wcześniej rok 16tki.
  2. Po kolei: za regulację ciśnienia odpowiada korek. Ma utrzymywać ciśnienie w układzie coś chyba koło bara i wyrównywać ciśnienie kiedy płyn stygnie i pojawia się w układzie podciśnienie. Przyczyny wywalania płynu: zapowietrzony układ - kiedy w układzie chłodzenia masz powietrze które ulega dużym zmianą objętości w zależności od temperatury (w przeciwieństwie do płynu) wtedy taki "bąbel" powietrza w raz z nagrzewaniem auta "rośnie" i wypycha płyn. Inną możliwością są przedmuchy - kiedy do układu chłodzenia dostaje się kompresja z silnika. Wtedy zazwyczaj węże twardnieją dość szybko po odpaleniu. Odkręć korek w zbiorniku, odpal auto i obserwuj co będzie działo się z płynem. Jak cały czas poziom będzie się podnosił i opuszczał w raz z wydostawaniem się gazów, plus czasem da się wyczuć zapach spalin w zbiorniku to odpowiedź masz jasną. A tak po za tym: płynu nie zagotowałeś? W jakich warunkach to się dzieje? Cały czas? Podaj więcej szczegółów. ---------- Post dopisany at 09:25 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ---------- PS: podejrzewam że zbiornik kupiłeś całkiem nie potrzebnie. Na dole masz tylko rurkę którą spierniczy płyn który wydostanie się przez korek - Obejrzyj dokładnie zbiornik to zobaczysz jak to wygląda - chyba że masz coś nietypowego, ale sądzę że mówisz o zbiorniku z polifta.
  3. Labiel odpowiedział(a) na lukaszek13ns temat w Audi A4 B5
    A ja bym nic nie robił. Jeśli temp na blacie stoi na 90, płyn nie gotuje i nie wywala to po co szukać dziury w całym?
  4. Kolego, oczekujesz pomocy ale sam nie wykazujesz żadnej inicjatywy. Przecież kolega wyżej napisał ci co może być przyczyną. Ogólnie - auto może nie dostawać odpowiedniej ilości pb - więc jak wymiana sondy ma ci w tym pomóc? Sprawdź to co opisał zaczynając od podstaw typu wymiana filtra paliwa. Potem można sprawdzić wydajność pompy paliwa i wtryski omomierzem. Jak to się robi, nie będę opisywał - bo wszystko dokładnie masz opisane w "sam naprawiam A4" która jest do ściągnięcia w necie.
  5. To samo ci napisałem wcześniej.
  6. Problem immo jest znany. Sam go miałem zaraz po kupnie auta. Rozebrałem kolumnę, przeczyściłem styk i mam święty spokój od 6 lat - a był moment że musiałem próbować z 20 razy zanim się udało odpalić.
  7. [email protected] Co do lepszego wyglądu to wszystko zależy od wykonania i gustu. Uważam że u mnie całkiem fajnie to wygląda. Po za tym póki nie mam FMICa nie mogę pozwolić sobie na kolejne zmniejszenie powierzchni dolotu powietrza - a przy polifcie część gdzie jest halogen jest pełna kratka. Najchętniej to w tym momencie w ogóle wywaliłbym halogeny Będę myślał jak pojawi się FEMIC, może nawet nad zmianą zderzaka na poliftowy bo w sumie leży u mnie taki.
  8. Ja miałem takie same wyniki na Bliskiej w Kleczewie - potwierdzone szczegółowo nie tylko prze ze mnie. Nie dość że tam zawsze według dystrybutora wchodziło mi około 2l więcej niż na innych stacjach (więcej niż wynosi pojemność mojego zbiornika) to w dodatku robiłem około 40 km mniej. Fakt potwierdzony. Pod tym względem najlepiej wypada stacja w Kazimierzu. Tam zawsze robiłem najwięcej na tym gazie - a teoretycznie to ten sama gaz co w Kleczewie.
  9. No ale kratki poliftowe są większe.
  10. Skąd ty takie tajne dane masz? Gdzie podsłuch założyłeś?
  11. Labiel odpowiedział(a) na Tomek12365 temat w 1.8
    Ściągnij sobie "sam naprawiam". Masz tam opisane co sprawdzić. Pierwsza sprawa bezpiecznik, potem pompa i przekaźnik.
  12. Nie rozbierzesz dołu, nie przekonasz się.
  13. A co byś chciał, żeby odłączenie czujnika powodowało że nagle kontrolka niknie? Jaki to miałoby sens? Urwałbyś kabel i nie wiedział że już dawno jeździsz na przykład bez oleju. Czujnik działa na zasadzie sprzęgania chyba do masy po osiągnięciu danego ciśnienia. Jeśli warunek nie zostanie spełniony - nie osiągnie minimalnego ciśnienia, czujnik będzie zepsuty, kabel urwany to włączy się kontrolka.
  14. A ja zawsze uważałem że Vettel nie potrafi walczyć. Co innego potrafić kręcić super kółka dobrym bolidem kiedy jedzie się na czele stawki, a co innego kiedy nie ma się już przewagi i trzeba wykazać się umiejętnościami w bezpośredniej walce z przeciwnikami. Ricardo jeździł słabszym bolidem, obył się trochę w bezpośredniej walce i teraz to widać.
  15. Wiliams dysponuje w tym sezonie dość dobrym bolidem. Szkoda że tyle punktów że te "pechy" Masy im uciekło.
  16. Labiel odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Tylko od razu odradzam jakieś czujniki typu topran i inne badziewia. One potrafią oszukiwać już na starcie.
  17. Labiel odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Masz od boku zabezpieczenie - wyciągasz je a potem wyciągasz czujnik.
  18. Labiel odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    z tego co ja wiem ten czujnik ma 2 obwody.....jeden do blatu a 2 do ECU....wic cos tu nie gra Całkiem możliwe. Już teraz nie pamiętam dokładnie. Fizycznie czujnik jest jeden, ale faktycznie może mieć dwa obwody. Tak czy siak można go sprawdzić omomierzem.
  19. Labiel odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Sprawdziłbym jak prąd dochodzi do rozrusznika i w tym temacie szukał - po kolei, od stacyjki do rozrusznika.
  20. O tym błędzie na forum było sporo. Wpisz w szukajkę. Przyczyn jest wiele. Niektórzy nigdy nie rozwiązali problemu a silnik chodził dobrze. Między innymi ja miałem taki problem w poprzednim silniku.
  21. Labiel odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Jest jeden czujnik temp. Więc to co masz na blacie i w VAG to to samo. Jak masz klimę to ona posiada jeszcze jeden czujnik, zaraz obok tamtego.
  22. Labiel odpowiedział(a) na Toomek81 temat w 1.8
    Dolot sprawdzałeś a odmę? Ona często pęka powodując nieszczelność w dolocie.
  23. Labiel odpowiedział(a) na Tomek12365 temat w 1.8
    Podobnych przypadków było z milion i każdy z innym rozwiązaniem. Skoro podejrzewasz pompę paliwa to czemu jej nie sprawdzisz? Przecież telepatycznie nikt ci nie powie czy to ona.
  24. Nie mają nic wspólnego z olejem. Blokada imo i niedopasowana mieszanka. Czym prędzej zmierz ciśnienie oleju na porządnie rozgrzanym silniku żebyś za chwilę nie płakał że silnik się zatarł.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.