Treść opublikowana przez Labiel
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
No właśnie i z tym rozpinaniem górnych wahaczy nie jest tak łatwo jeśli nikt wcześniej tego nie robił. Te śruby potrafią naprawdę bardzo mocno się zapiec.
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
A sprawdzałeś w mgłę Bo od tego są halogeny a nie do doświetlania sobie drogi.
-
Prędkość maksymalna ok 120 km.
Daj 4-5 bieg, niskie obroty, typu 1,5tyś i wciśnij gaz do dechy. Jeśli będą jakieś niesprawności układu WN to powinno to wyjść w postaci szarpnięć itp.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Już się nie da. Swego czasu przeczytałem ten wątek od deski do deski. 80% to luźne rozmowy i powtarzanie w kółko tego samego. Są tematy gdzie jest zebrana, skondensowana wiedza z tego wątku.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
I ciekawe jak często w tygodniu wymienia komplet laczków na przodzie
-
Prędkość maksymalna ok 120 km.
Oczywiście że układ WN będzie miał znaczenia. Jak będą przebicia, słaba iskra itp, spalanie nie będzie odbywało się tak jak trzeba = mniejsza moc, mulenie, zalewanie, szarpanie itp. Oczywiście podpięcie pod kompa i sprawdzenie błędów to jedna, a logi dynamiczne do drugie.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Na stole ostatnio wybijałem z angola. Wiadomo, łatwiej jest z dojściem, nie sprężynuje itp ale ogólnie w cale nie było tak prosto. Z jednej strony śruba poddała się po godzinie. Z drugiej w końcu zrezygnowałem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Ja to oczyściłem, oczywiście WD40, trochę trzeba było poczekać aż coś ruszy, delikatnie podgrzewałem żeby nie uszkodzić gumek no i młotek. W sumie mam młot pneumatyczny ale nie pomyślałem żeby go użyć. Wiadomo że nawet słabsze ale rytmiczne uderzenia dają lepszy efekt.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
U mnie jest żeliwo. Problem był w tym że śruba koroduje na wejściu, potem w dwóch miejscach gdzie przychodzą wahacze i na Końcu. Ciężko to było ruszyć, ale się udało - jak to mówią, nic na siłę, wszystko młotkiem.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Z tymi śrubami na górnych wahaczach jest przejebane. Pierwsze moje rozbieranie to było pół dnia walki na stronę. A potem rekord wymiany amorków miałem 25 min na stronę. Ale pocieszam się tym że u nas w zawieszeniu jest tylko jedna taka upierdliwa śruba na stronę, bo w Hondach czy tam innych japońcach każda taka jest Jak u kumpla w Civicu robiliśmy zawiechę to 2 na 3 śruby kończyły się urwaniem albo cięciem.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Spoko, spoko. Ja słyszałem że on wozi dwie turbawki w bagażniku a my mamy tylko po jednej, tylko że pod maską
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A jak długo je masz? Kiedyś jakieś miałem. Padły o miesiącu. Kumpel ma te same, ale dał chyba jakiś rezystor albo stabilizator i od roku jeździ bez problemu.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Generalnie przepalały się. Kumpel rozwiązał ten problem. Już teraz nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale chyba o to że one są na 12V a w układzie jest ponad 14V bo przecież chodzi alternator. Wstawił rezystory i chyba do dzisiaj chodzą.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A właśnie, co polecacie na postojówki?
-
[B5 ADR]Olbrzymie spalanie i błąd 00561 - mixture adaptation 14-00
Takie dobijanie do pełna po 100km nie daje żadnego pojęcia o spalaniu. Swego czasu miałem A80 1,6TD i tam zawsze lane było pod korek. Zależy gdzie się lało to od pustego do niby to pełna różnice były duże. A jak się na lewarku podniosło i dobrze "utrzęsło" to i 5l jeszcze weszło
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Cena myślę dobra.
-
do czego to służy ?
Sprawdź czy nie syczy na połączeniu przy grodzi silnika.
-
Prędkość maksymalna ok 120 km.
Sprawdź cały układ WN.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Jak dla mnie c**jowo to wygląda.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ktoś burdel w aucie otworzył?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Hehe, ostatnio oglądałem wszystkie odcinki
-
Wycie z komory silnika
Przy aucie tyle grzebałem że znam jego każdy element i stan w jakim się znajduje Napinacz miałem słaby, popiskiwał od czasu do czasu. Jak się wyjmie i zakręci to od razu słychać że łożysko szumi.
-
Wycie z komory silnika
Łożysko napinacz jak najbardziej może się zużyć. Sam ostatnio wymieniałem.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Wymiana sprężyn to pół godziny roboty na stronę, oczywiście pod warunkiem że nie będzie problemu z śrubą od górynych wahaczy. Zbierzności nie trzeba ustawiać. Żeby łatwiej wyjąć kolumnę warto podnieść cał przód, wtedy nie pręży stabilizator.