Treść opublikowana przez YOGI3000
-
[B6 AWX] Problem z wskazówką temperatury
To może sprawdz w ten sposób: Jak bedziesz miał rozgrzany silnik do 90 stopni to sie zatrzymaj i kilka razy włącz i wyłącz zapłon. Żeby temp spadła pniżej 50 stopni czyli żeby wskazówka sie nie podniosła to potrzeba ponad 30 min wiec masz czas na test.
-
[ALL TDI] Co lepsze dla silnika?
W Skandynawi smieją sie z nas że po odpaleniu grzejemy silniki na postoju. Trzeba chwile poczekac i w droge oczywiście nie od razu na czerwne pole tylko spokojnie. Przy mrozach poniżej -10 na postoju diesla nigdy nie zagrzeje sie do 90 stopni a w czasie jazdy po ok 2-3km juz wskazówka idzie do góry.
-
[ALL B6] Czujnik przy pedale hamulca
Tzw buzzer czyli głośniczek w liczniku.
-
[INNE] Prosba o szybka rade do znawcow-awaria sprzetowa kompa
Sprawdz jaki jest błąd gdy pojawia sie niebieski ekran to powinno Ci troszke naprowadzic gdzie szukac przyczyny.
-
Pytanie o znak "STOP"
Mi tez sie wydaje że nie ma co zwracać uwagi na takie "rysunki" no ale WORD rządzi sie swoimi prawami a zwłaszcza na swoim terenie. Ciekaw co by było gdyby ktoś dopisał:trąbnij 2 razy, mrugnij długimi itp
-
[B6 AWX] Wymiana turba potrzebna pomoc
Chodzi Ci pewnie o turbo z BRD. Jesli masz zdrowy układ paliwowy to te moce bedą do osiągnięcia. Reszte masz w dziale Turbo, Chiptuning i Tuning Mechaniczny pięknie opisane
-
Kupno mieszkania /// wynajem ...?
Jeśli pod wynajem to lepiej w starym a wieksze. Np za 800zł za wynajem szybciej znajdziesz lokatorów na 45m2 niz na 30m2.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Ja przez kilka miesięcy też nie miałem antenki czyli zegar radiowy nie działał, wyciągałem bezpiecznik na kilka minut i nie pomagało myślałem juz na wymianą modułu. Jednak niedawno wyciągałem licznik żeby naprawić buzzer wiec przez 1-2h był odpięty od zasilania i na drugi dzien po włożeniu antenka sie pojawiła Jak komuś przestał działać niech wyciągnie najpierw bezpiecznik na kilka godz zanim zacznie ściągać zderzak może pomoże
-
[ALL B5] ABS nie dziala? a ESP
Żółta kontrolka to od żarówki a ta czerwona zapala Ci zaraz po przekręceniu kluczyka czy podczas odpalania i zaraz gaśnie?
-
Kupno mieszkania /// wynajem ...?
Zależy w jakim mieście i czy jest na to popyt. Jeśli chcesz kupić za gotówe to raczej warto bo bedziesz mogł w każdej chwili sprzedać bez wiekszych strat jeśli kredyt to musisz wziąc pod uwage że przez 10-20 lat bedziesz go spłacał (chyba że masz takie dochody że spłacisz przez 5). Jeśli pod wynajem to im wieksze i im wiecej pokoi tym lepiej, możesz wtedy wynająć dla 3-4 studentów lub dla wiekszej rodziny. Dowiedz sie jakie są ceny mieszkań i ile można wziąć na wynajem w twojej okolicy i sobie policz czy warto. Możesz napisać też na forum to Ci ktoś wtedy oceni czy warto.
-
Komp nie chce odpalić na DDR III
Kolego spojrzałeś na specyfikacje płyty? Obsługuje DDR3 ale z procesorem AM3 a kolego obecnie ma procek AM2 dlatego napisałem żeby
-
[B5 AEB] Odszkodowanie z oc sprawcy
Mogę ci polecic firme votum. Znajdz w necie i zadzwon to wszystko sie dowiesz. Oni biorą jakis procent z odszkowania a nie jak inni z całości np dostajesz 5tys odszk i 5tys na leczenie to biorą np 20% z 5 tys a nie z całości ale ile dokładnie to sie ustala indywidulanie. Ale po odjęciu ich zarobku i tak wiecej dostaniesz niż byś sam walczył.
-
Komp nie chce odpalić na DDR III
No jeśli 50-100zł to dużo to lepiej nie wymieniać i zostawić jak jest. Po wymianie pamieci na DDR3 i procka AM3 była by dużo wieksza różnica niż tylko 2G ramu na 4G. Ja bym wymienił procka. Kolega zrobi jak chce. Pozdro
-
Komp nie chce odpalić na DDR III
boshe że niby co?? Nie można tuningowac komputera? Tak biorąc pod uwagę, że kolego kupił DDR3 bo są tańsze od DDR2 to pomysł jest świetny. Najlepiej zostawić sobie DDR3 a kupić nową płytę główną i procka... wyjdzie taniej... A po co płyta? W opisie jest że obsługuje socket AM3. Więc sprzedaje droższą pamieć DDR2 i procesor AM2 i kupuje procesor AM3 i może jeszcze starczy na 4GB DDR3. Więc niewielkim wkładem finansowym ma duży szybszy i wydajniejszy komputer.
-
Komp nie chce odpalić na DDR III
boshe że niby co?? Nie można tuningowac komputera?
-
Komp nie chce odpalić na DDR III
Albo wywalić DDR2 i procek AM2 i kupic procek AM3 i włożyc DDR3.
-
Jaką kartę WiFi kupić
Jeśli zależy Ci głownie na takim internecie jak w hotelach to obojętnie jaka kupisz. Cena podobna i jakość rownież, zasięg ok 100m na otwartym terenie,a jeśli chcesz konkretną odp to kup pentagram. Ta pierwsza 8level jest troszke lepsza z tego względu że można podłączyc antene i wtedy zasięg np 1km ale tak jak napisałem wcześniej, jak na wyjazdy to raczej sie nie sprawdzi bo nie bedziesz targał ze soba kabli i anten.
-
Praca/służba w armii - zarobki, warunki itd.
Szeregowy i st.szer to najniższy stopien, pozniej sa juz podoficerowie. Szeregowemu cieżko awansować na podoficera wiec jak chcesz isc do woja do staraj sie od razu na podoficera a najlepiej oficera, dodatkowo szeregowych juz nie trzymaja do 15 lat, po 13 albo 14 wywalają i nie masz nic, tzn jestes cywilem bez emerytury. Musisz tez wziąć pod uwage że jednostki są w całej polsce wiec mozesz żyć na walizkach.
-
predkość internetu
Bez sensu pisanie że jak miałem tyle to ściągało tyle.... Sprawa jest prosta: Prędkość łącza podawana jest w bitach a jak ściągamy to najczęściej prędkośc jest w bajtach 1bajt (1B) = 8 bitów (8b) jesli ktos ma łącze 1Mb/s(mega bitów)=1024kb/s(kilo bitów)=128kB/s(kilo bajtów) i tak dalej mozna sobie mnożyć i dzielić swoja prędkość na umowie i przy ściąganiu.
-
predkość internetu
200kb/s czy kB? Jeśli kb to albo masz dużo wiruchów albo coś zj....ali na łączu. Wogóle to od jakiego operatora masz internet? Może jak to sie mowi "twój kabel" 16Mb nie wyciągnie. Internet mam od osiedlowego, radiowego dostawcy - jakaś prywatna firma. teraz ściągam film z prędkością 80 kB/s a masz kablem połączenie czy radiówka? Jesli to prywatna firma to łącze jest np 30Mb i dzielone na 20 osób, jeśli wszyscy by w jednym czasie zaczeli ściągać(a tak raczej rzadko bywa) to łatwo policzyc ile każdy bedzie miał. Te 16M to bedziesz miał w nocy albo w dzien jak ludzie w szkole, pracy itd. Po południu i wieczorami zapomnij o takich transferach.
-
Foto kompaktowe do 300/500zł. Jaki ??
Ja od roku posiadam SX130 i jestem zadowolony, moze w tej kwocie sie nie zmieścisz ale uważam że lepiej troszke dołożyć niz kupić cos taniego i poźniej sie zastanawiać co jest na zdjęciach. Byłem mile zaskoczony jak zobaczyłem jak robi zdjęcia i jakie mozna kręcić filmy w HD. Naprawde polecam
-
predkość internetu
200kb/s czy kB? Jeśli kb to albo masz dużo wiruchów albo coś zj....ali na łączu. Wogóle to od jakiego operatora masz internet? Może jak to sie mowi "twój kabel" 16Mb nie wyciągnie.
-
Mandat za zatrzymanie się na zatoczce autobusowej
i jest ich coraz wiecej Za mna nieoznakowanym kiedys jechali prawie 10km, a w sumie mogli zatrzymać zaraz jak ich wyprzedziłem ale nie, uzbierało sie i doopiero w najbliższej miejscowości HALT Ale też kiedyś wieczór, pusta droga, ograniczenie do 70 bo strefa skrzyżowań i zatrzymali na suszare bo miałem 93 ale całe szczeście byli swoi goście wiec sie pogadało i było tylko "szerokiej drogi, dziekuje do widzenia" jak by nie można było tak częściej :gwizdanie:
-
Mandat za zatrzymanie się na zatoczce autobusowej
Troche źle zrobiłeś że nie przyjąłęś mandatu bo niestety z nimi nie wygrasz a w sądzie nie ma taryfikatora, wiec jak trafisz na takiego samego sędziego jak gliniarze to może byc i 500 i 1000 a dodatkowo jak taki mandat przez sąd to jesteś wpisany juz w krk. Dziwne że brali na komende a nie spisali na miejscu
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
Jeśli chodzi o pobór prądu to wydaje mi sie że bierze sporo ponieważ jak odpalam rano auto i po chwili wyłączam ECON i za kilka sekund jak załącza się nagrzewnica to zafaluja obroty i w taki sposób tez można sprawdzić czy działa, słychac tez jak pika przekaźnik.