Treść opublikowana przez YOGI3000
-
Siłownia
To tylko zeszła woda, za kilka dni wróci prawidłowa waga.
-
Rejestracja samochodu z niemiec na polskę
Jeśli juz jest w polsce to raczej nie pojeździsz ponieważ albo przyjechało na lawecie albo na tablicach celnych żółtych czyli na 5 dni. Nie daj sie zrobic w balona że możesz jechac jak wykupisz ubezpieczenie.
-
[ALL B6] Dziwny dźwięk, coś jak włączający się ABS. Quattro.
A w ośce tez to montowali? Przy lekkim poslizgu słysze tez jakieś dżwieki ale ASR sie nie włącza, dopiero gdy przycisne mocnej to miga kontrolka. Dźwieki tez słychać gdy ESP jest off. Czy to mozliwe że EDS?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
AVF po modzie: trasa 5-6 zalezy od nogi,bagarzu itd miasto 7-8 też zależy... przy mrozach -20 dochodziło w mieście do 9 ostatnio trasa WMA-ŚLĄSK-WMA, jak była mozliwośc to nie schodziło poniżej 110km/h a nawet i wiecej, 4 chłopów na pokładzie, zalałem do pełna i zrobiłem 1100km do rezerwy czyli ok 5.6-5.7l/100 czyli wszystko norma
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Czy części pasują od 2.5 z B6? Skrzynia pewnie nie a reszta?
-
[ALL] Odcień paliwa a jego jakość i skład
Troszke odgrzewam żeby nie zakładac nowego. Mam rope z BY, spuszczone z dafa z 2010r który ma niby pompowtryski. Zrobiłem próby,w jednym słoiku ropa z BY w drugim ze stacji PL. Jedna jest koloru zółtego i przy ok -10 jest jeszcze klarowna,gdy jest zimniej juz nie, po pewnym czasie robi sie osad na dnie. Druga jest jasniejsza, zielona-jasny turkus (coś takiego), przy -5 jest jeszcze klarowna, przy -10 już nie, osadu zbiera sie jak by wiecej. Jak myslicie która to PL a która BY? Czy mozna w jakis prosty sposób określić która jest "lepsza", czy przez takie proste badanie na mrozie nic sie nie wywnioskuje?
-
[ALL] AWX vs AVF
pewnie ktos kupil samochod z uszkodzonym silnikiem i nie szukal takiego samego oznaczenia literowego. swoja droga ECU a wiec i program masz swoj a wiec z AVFa, wiec pomijajac oznaczenie literowe parametry zyciowe rowneiz AVFa To bez sensu. Jak dokładnie masz u siebie:na tabliczce przy silniku masz AWX a na wlepce w bagażniku AVF? A vin na tabliczce, wlepce w bagażniku i książce, nadwoziu, sterowniku silnika i zegarach taki sam?
-
[ALL] AWX vs AVF
to by nie bylo zdrowe dla silnika, poniewaz wiazaloby sie ze zbyt duzym obciazeniem ukladu korbowo-tlokowego no wlasnie i tu czar pryska pieknej skrzyni AVF 6 biegowej ten szosty bieg to tylko pare km predkosci wiecej powyzej 200kM na godzine wiec kupujacy nie sugerujcie sie skrzynia ale jak ktos tu napisal wyposarzeniem i stanem samochodu Nie ponad 200km/h tylko np przy 100km/h AVF ma mniej obrotów niż AWX co wiąże sie z mniejszym spalaniem.
-
[B6 AVF] Problem z Fisem, ogromne spalanie na postoju pomocy.
Co 30 m Podczas postoju pokazuje ostatnią wartość. Jedź tylko do kumatego mechanika/elektronika żeby potrafił to sprawdzić na vagu.
-
[B6 AVF] Problem z Fisem, ogromne spalanie na postoju pomocy.
Ale takie jest chwilowe spalanie czy średnie? Jak sie hamuje silnikiem to pokazuje 0/100. W jakim trybie pali Ci 50zł/70km??
-
[ALL] AWX vs AVF
Ad1-to samo w AWX i AVF Ad2-raczej takie same moze AVF troszke mniej w trasie Ad3-tak samo, jednak jak byś chciał coś modzić to w AVF sprzęgło dłużej wytrzyma Ad4-w mieście wcale nie ma wachlowania biegami jest ok, w trasie przy 2tys jest ok 110km/h-to na korzyść AVF Ad5-wydaje mi się że tak, cenowej rożnicy nie ma, a ze skrzynią 6 sie lepiej jeździ Podsumowanie: szukaj AVF, ale jeśli sie trafi ładny, zadbany i dobrze wypos AWX vs kibel AVF to wiadomo że wygrywa AWX
-
Strefa Śmiechu
wystarczy dobrze ręcznym operować i mieć troche umiejętności też podobnie tak robiłem we wakacje ... Jeździ jak jest mokro i napewno ma slicki z tyłu to tył mu lata, na dobrych oponach tak nie da rady. W zime robie podobnie w lato szkoda opon i auta.
-
[ALL] 17" czy 18" do B6
Ja mam 17 przy zawieszeniu 1BV i jest optimum, nie chce wiekszych. Nie przesadzajcie że 17 w B6 źle wygląda bo jest bardzo dobrze. Jeśli kolega kupuje nowe felgi i opony to dużo wiecej wyda przy 18 niż przy 17.
-
[B6 AWX] Świece żarowe-problem z zapalaniem
Wystarczy że raz zagrzejesz świece i możesz odpalać. Chodzi Ci o czerwony wykrzyknik i napis bremse? Masz słaby akumulator, podładuj to zime wytrzymasz w lato nie bedzie problemu.
-
[B5 AFN] Szybkość osiągania temp. roboczej silnika
U mnie było to samo, poza miastem było 90 a gdy zwalniałem od razu spadała temp. Wina był źle działający termostat. A jak wygląda u Ciebie sprawa gdy jest np +5? Jeśli tak dzieje sie przy -20 to tak musi byc ale u mnie tak też było np przy 0 i nawet chyba jak było wiecej to też temp spadała. Po wymianie jest poprawa więc termostat jednak dobrze nie działał.
-
[B5 AFN] Szybkość osiągania temp. roboczej silnika
U mnie było to samo, poza miastem było 90 a gdy zwalniałem od razu spadała temp. Wina był źle działający termostat. A jak wygląda u Ciebie sprawa gdy jest np +5?
-
[B5 AEB] A4 1.8TQ AEB do codziennej jazdy - soft by GTO // UPD str 1 NEW POWER
Bez RSa to teraz nie podchodź... :gwizdanie: Może jakieś avi bys pokazał?
-
[B5 ARG] Pytanie do posiadaczy silników 1.8 5v / 1.8 5v Turbo
Nie mam 1.8 ale sie wtrące. Nie ma znaczenia jakie koła tylko jakie opony. Ale chyba każdy ma (bo powinien) takie jak zaleca producent.
-
[INNE] Sprawdzenie mocy VAG-iem Passat B5 AJM
Możesz mieć taki bonusik i mieć 310N U mnie Nm i KM prawie sie pokryły z wynikiem na hamowni.
-
[ALL B6] Trzeszczące mocowanie tylniej kanapy
Ja u siebie nasmarowałem bolce od zawiasów oparcia i bolce od zatrzasków i jest cisza.
-
Jaki laptop wybrac?
Jak sie dowiesz to pisz PW, może bede zainteresowany
-
[ALL TDI] Co lepsze dla silnika?
zapewne caly ten czas masz wlaczone ogrzewanie kabiny. ew. termostat puszcza. Nawiew oczywiście włączony, nie wiedziałem że aż tak spowalnia nagrzewanie sie silnika, zrobie test bez ogrzewania. Termostat wymieniany pół roku temu (stary puszczał).
-
[ALL TDI] Co lepsze dla silnika?
A to dziwne, bo umnie przy niby dobrze działającym egr, czyszczony niedawno, potrzeba ok 10km przy spokojnej trasie żeby było 90o
-
[ALL TDI] Co lepsze dla silnika?
W mieście czy w trasie? Przy jakich prędkościach?
-
[ALL TDI] Co lepsze dla silnika?
W przypadku diesla w temp np -10 jest to niemozliwe.