Treść opublikowana przez YOGI3000
-
[B6 AYM] Blokują się przednie koła
Tłoczek też czyszczony ew. wymieniany jak mocne wrzery. Dany nowy zestaw naprawczy? Sam robiłes czy ktoś?
-
[ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?
Ja mam jeszcze letnie a to dlatego że mam zimowe na stali 15" ET45 i wygląda Dopiero jak spadnie śnieg to zmienie, przerzucić koła to ok 30min roboty
-
[B6 AWX] ABS I TRAKCJA
czujnik stop jest przy pedale stopu-hamulca, nie mozna sie pomylić a w następnym poście zapytasz czy to napewno czujnik bo Ci też szumi radio a nikt o tym nie pisał? A jak dalej nie wiesz to przeczytaj wszystko od początku.
-
[B6 AWX] ABS I TRAKCJA
Jak nie chcesz kupowac w ciemno czujnika to podłacz vaga i wtedy bedziesz miał na 100% pewności. Takie sa objawy zużytego czujnika wiec mozesz nam uwierzyc i wymienić.
-
[B5 AFN] Kontrolka Hamulca Ręcznego + Sygnał Dźwiękowy + Mrugająca Kontrolka ABS
Jeśli przy odpalania zapalaja sie czerwone kontrolki ABS i hamulcaręcznego to raczej słaby aku, a poźniejsza kontrolka abs to wydaje mi sie że jest coś źle złożone po wymianie albo załozył tarcze bez pierścienia albo tez przy wymianie uszkodził czujnik lub kabelki. Napewno trzeba szukać tam problemu, zdjąć i zobaczyc co jest nie tak.
-
[B6 AVF] Wyłączająca się TURBINA
N18?
-
[B6 AVF] Cykanie w okolicy zegarów
A cykanie jak włączysz kierunki tez Cie denerwuje i chcesz to "naprawić"? To cyka przekaźnik od nagrzewnicy i tak musi być, jak nie chcesz żeby cykało to włącz ECON i nagrzewnica nie bedzie sie włączać ale silnik bedzie sie troszke dłużej nagrzewać.
-
[ALL B6] Felgi
Felgi od RS4 B7. Rozmiar do felg jest ok, wolisz rysowac felge? A najlepiej to parkuj jak należy to nie bedzie wogóle problemu
-
[B6 AVF] AVF seria po programie w MR Motors - 170KM / 389,8Nm :D
Przy strzale ze sprzęgła może i zapiszczy...
-
[B6 AVF] Cykanie w okolicy zegarów
To przeczytaj wyżej
-
[B6 AVF] AVF seria po programie w MR Motors - 170KM / 389,8Nm :D
A możesz na PW napisać ile dałeś, jakie wypos, przebieg itd itp? Bardzo ładny wynik. Piszczy na 2?
-
[B6 AVF] Cykanie w okolicy zegarów
W B6 jest elek. nagrzewnica. Jak Ci przeszkadza to cykanie to włącz ECON.
-
Cziptuning silnika.
Nie ucierpi. Masz przebieg autostradowy wiec silnik napewno w dobrej kondycji. Ja zrobiłem przy 220tys. Wiem że niektórzy robią i przy 300tys i jest ok.
-
[B6 AWX] ABS I TRAKCJA
Raczej napewno czujnik przy pedale stopu. Jeśli zapala Cie sie kontrolka od ESP i ABS to nie ma wtedy ABS, ASR i ESP. A jeśli padnie całkiem to zacznie migać kontrolka od świec żarowych i wtedy jak masz tempomat to tez nie bedzie działać. Dla 100% pewności podłącz vaga.
-
[B6 BFC] Problem z kontrolką AIR Bag-u
Kolego, najprawdopodonie masz źle cofnięty licznik, podłącz vaga i sprawdz vin w sterowniku silnika, jeśli masz esy floresy zamiast poprawnego vinu to musisz szukać dobrego elektronika żeby to poprawił. Zwykłym KKLem tego nie zrobisz.[br]Dopisany: 30 Listopad 2011, 13:12_________________________________________________Sorki, nieprawidłowy VIN jest w liczniku
-
[B5 AFN] Programuje szyby i ciągle to samo
Musisz opuścić szyby do samego dołu a poźniej na samą góre.
-
[ALL B6] Pstryk pod deską
Włącz tak żeby przy ECON paliła sie lampeczka i zobaczysz że nie bedzie tych pstryknięć i tak jeździj przez zime.
-
[ALL B6] Pstryk pod deską
Tzn nie świeci sie czerwona lampeczka przy ECON? To włącza sie el.nagrzewnica.
-
[ALL B6] Pstryk pod deską
Lepiej i tak juz odkładaj na nowy aku bo przy -10 i wiecej pewnie nie wytrzyma. Jeździsz na włączonym czy wyłączonym ECON?
-
[B6 BFC] Problem z kontrolką AIR Bag-u
Było na forum, poszukaj. Jaki masz przebieg na liczniku? Prawdopodobnie był cofany :gwizdanie:
-
Znaczenie ET Felgi
Na lato mam felgi 17 szer 7,5 ET43 i opony 235 i jest OK Na zime mam felgi 15 szer 6 ET45 i opony 195 i nie jest OK wg obliczeń jak założe dystanse 20mm to powinny podobnie wystawać jak letnie, czy dobrze policzyłem? czy nie za duży dystans? Jeśli nie to jakie dystanse zastosować (materiał, czy przelotowe itd)?
-
Internet mobilny
Jeśli chodzi o taki internet to najważniejszy jest zasięg w Twojej okolicy a dopiero poźniej jeśli bedziesz miał z czego wybierac to możesz porównywac oferty. Ogólnie play nie jest drogi i jeśli byś miał dobry zasięg to warto a jeśli bys brał z telefonem to maja naprawde fajne pakiety (chyba najlepsze).
-
[B5 AFN] Nie działa szybkościomierz.
No tak tylko jak by padł licznik to by na klimatroniku pokazywało prędkość, a tam też 0. Jeszcze raz podłącze vaga i wszystko sprawdze. Czy ma znaczenie wielkość magnesu który sie zblizy do czujnika czy nawet mały (1cmx1cm) da rade to sprawdzić?[br]Dopisany: 15 Listopad 2011, 17:44_________________________________________________Przyczyna niedziałającego licznika jest ten pierścien czy tez okładzina magnetyczna w skrzyni. Pytanie teraz czy mozna to kupic i jak to wymienić? (silnik ADR)
-
Podatek od darowizny i przyprowadzenie auta bez tablic.
"Zwolnienia dla najbliższej rodziny: Od 1 stycznia 2007 r. otrzymanie darowizny od najbliższej rodziny /do najbliższej rodziny zaliczani są: małżonkowie, wstępni (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie), zstępni (dzieci, wnuki, prawnuki), pasierb, ojczym, macocha, rodzeństwo/ może być zwolnione z podatku również wówczas, gdy wartość darowizny przekracza 9.637,00 zł – jeśli spełniony zostanie warunek wynikający z ustawy o podatku od spadków i darowizn. Jaki warunek trzeba spełnić, aby skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania kwoty ponad 9.637,00 zł? W ciągu 6 miesięcy od dokonania darowizny należy zgłosić fakt ten (na formularzu SD-Z2) właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego, a w przypadku darowizny środków pieniężnych należy udokumentować ich otrzymanie dowodem przekazania na rachunek bankowy nabywcy albo jego rachunek bankowy prowadzony przez spółdzielczą kasę oszczędnościowo- kredytową lub przekazem pocztowym. Obowiązek zgłoszenia nabycia własności rzeczy lub praw majątkowych nie obejmuje przypadków, gdy: • wartość majątku nabytego łącznie od tej samej osoby w okresie 5 lat, poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie, doliczona do wartości rzeczy i praw majątkowych, ostatnio nabytych, nie przekracza kwoty 9.637,00 zł., • nabycie następuje na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego. UWAGA! Jeżeli fakt nabycia darowizny nie zostanie zgłoszony w ciągu 6 miesięcy wówczas następuje utrata zwolnienia i nabycie darowizny podlega opodatkowaniu według przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn." Czyli od darowizny syn-ojciec nic sie nie płaci pod warunkiem że zgłosisz to w ciągu 6 miesięcy. Jak zanizysz kwote samchodu to i tak wezmą swoja książeczke i sprawdza ile kosztuje co nie zmienia faktu że i tak nic nie zapłacisz. Podobnie jest z gotówką, można przekazac i 10mln zł a i tak nie bedzie podatku.
-
[ALL B6] Pobór prądu na postoju przez silniczek szyb (modul komfortu)
Podłączałeś vaga? Jakieś błędy napewno są. Zawsze pobiera prąd, nawet jak nie zamkniesz samochodu? Sprawdzałeś na odpiętym module czy też jest 0,6A?