Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?


kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym miał znacznie zużyte letnie tak jak Ty (wniosek z tego co piszesz) to już bym przemyślał zmianę, nawet w najbliższy weekend. Zależy ile i jak jeździsz jeśli jeździsz zazwyczaj krótkie odcinki rano i wieczorami to śmiało zmieniaj, jeśli robisz trasy w ciągu dnia gdy najwyższe temperatury to jeszcze możesz polatać. Ja planuję zmienić w okolicach połowy listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie ma czego sie juz spodziewać cieplej nie bedzie a widze ze u ciebie to prędzej śnieg sie pojawi niz u mnie w centrum aloe chyba w sobotę bede ogarniał temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pewnie będę zmieniał tuż przed 1 listopada, albo zaraz na początku listopada.. u ojca w Q7 mamy umówioną wizytę w środę za tydzień..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dla południa wg. prognoz przedstawia się tak...

pogodaj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Zatem nie ma chyba na co czekać, ja zmieniam w sobotę o ile nie popiję w piątek :naughty: Kolejki są największe jak spadnie pierwszy śnieg... na wiosnę jest lepiej, bo wymiany się bardziej równomiernie rozkładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią przedmówcy. Opony lepiej zmienić już teraz, bo ciepło nie będzie. Pozatym kolejek w wulkanizacjach jeszcze nie ma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem, że wymiana opon na zimowe ma sens gdy najwyższa temp. w dzień nie przekracza 8 stopni przez co najmniej tydzień :mysli:.

teoria sobie a praktyka sobie ja zmieniam pewnie końcem tego miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już mam gumkę zimową i bez stresu że nie ma terminu, że spadł śnieg itp. A temperaturę mamy taką że raczej nic jej nie będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapewne pod koniec listopada dopiero zmienie, no chyba ze zasypie konkretnie sniegiem juzwczesniej na co nie licze :wink4: a porognozom długoterminowym stanowcze NIE, ich mozna sprawdzać z wyprzedeniem na max 2dni :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co przesadzać...jeśli śnieg nie spadnie czy nie ma mrozów zmiana opon mija się z celem no chyba, że ktoś ma opony letnie i zimowe na tych samych felgach i boi się że nie będzie potem terminu :good: a jak ktoś ma osobno lato/zima to nie ma stresu, zmiana felg to ile 20 minut na osiedlu z pomoca lewarka :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co przesadzać...jeśli śnieg nie spadnie czy nie ma mrozów zmiana opon mija się z celem no chyba, że ktoś ma opony letnie i zimowe na tych samych felgach i boi się że nie będzie potem terminu :good: a jak ktoś ma osobno lato/zima to nie ma stresu, zmiana felg to ile 20 minut na osiedlu z pomoca lewarka :)

pozdr

Dokładnie :good: będę zakładał stal :kox: jak spadnie pierwszy śnieg :decayed:

Chyba w tamtym roku był podobny wątek :mysli: więc można by dyskusje przenieść do tamtego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w przyszłym tygodniu wrzucam M+S :wink4:

lepiej założyć za wcześnie , niż za późno... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega handluje w trzecim pokoleniu oponami i już każe zmieniać. Sam już ma wrzucone zimowe buty bo mu lata szkoda na taką pogodę. Prosto mi wytłumaczył, że ważna jest temperatura asfaltu a nie powietrza a asfalt po nocy już jest wystarczająco wyziębiony. Zmieniam w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na zimę inne koła więc ja zabiorę się za to pewnie w listopadzie no chyba że pojawiłby się śnieg :wink4: Ja nie mam tego problemu ale dla tych którzy zmieniają opony na zimę radziłbym się zainteresować tym już teraz bo potem kolejki będą straszne. U mnie wystarczy 20 min wrzucić auto na lewarek zrzucić 17" i zarzucić zimowe 15" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę robił przekładkę w sobotę,tutaj u nas też już w nocy -5.Na początku mały szok z 19ek na 16ki :shocked: ,może na nastepną zimę zapodam 17ki felgi mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownierz mam zamiar wymienic teraz w sobote,bo poranki w Niemczech juz zimne a na Wszystkich Swietych pomykam na Polske :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienie przed swietem zmarlych, lepiej do nich nie dolaczyc. A na tyle mam juz prawie na wykonczeniu opony, wiec lepiej nie ryzykowac. A tylko musze zmienic kola, bo na stalowych mam zimoweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opony zmieniłem wczoraj temp już odpowiednia w nocy przymrozki lepiej już nie będzie. Ja też mam drugi komplet opon na felgach i lewarek ale łatwiej opony zmienia się jak jest +8 niż -5 i śnieg :wink4: Po drugie opony letnie tracą swoje własności trakcyjne poniżej 6 stopni więc zimówki mile widziane :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...