Treść opublikowana przez wampir
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Jaki? Collnite 915?
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Tak, mialem na mysli myjnie komercyjne gdzie podjezdzasz, wrzucasz złotówkę i masz kilka do wyboru myjke ciśnieniową albo szczotkę Czy jest jakiś wosk co wytrzyma takie mycie? Daj jakiś przykład sredniego i lepszego preparatu.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a uszczelke masz "markową"?
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Czy jest jakiś wosk, który wytrzyma mycie pianą na myjniach ręcznych? Czy też jedno mycie chemią z myjni recznych i po wosku nie będzie śladu? Jaki polecacie wosk aby uzyskać wygląda mokrego lakieru taki maksymalny wet look?
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
i jak robisz logi 020 to loguj z 003 a nie 002
-
Środkowy wydech do A4 B6 1.8T
Matko, to jedz do kogoś kto Ci to zadoawa za 3 dychy. Ja tak zrobiłem.
-
Środkowy wydech do A4 B6 1.8T
To nie jest Opel żeby wymienić co kilka lat tłumiki W mojej B5, która miała naście lat oprócz nalotu rdzawego nic się nie działo. Na bank masz ori tłumiki w swojej B6.
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
Nie chce Cię wprowadzac w błąd, ale dla mnie wyglada to dziwnie. W logach masz 2 serie pomiarow po 3 przyspieszenia. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Popatrz w drugiej seri na pomiar nr 2 i nr 3. W pomiarze nr 2 cofa zapłon momentami do wartości 3.0 i generalnie cofa w prawie całym zakresie obrotów. W pomairze nr 3 delikatnie tylko w początkowym zakresie obrotów co może być spowodowane szarpnięciami silnika po dodaniu gazu. Popatrz na wykres z praca wtryskiwaczy chodzi dokładnie o wtrysk2 i wtrysk3. Sa identyczne! Tzn, że paliwa w obydwu przypdkach było tyle samo, a mimo to raz było caofanie zapłonu, a potem już go nie było. Nieśmiało powiem, że przyczyna może leżeć gdzieś w innym miejscu i może to być związane z aktualnym stanem silnika i np jego "nierozgrzaniem". Przejedz się dobre 20km dynamicznie a potem znowu zrób serię trzech pomiarów.
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
Tak to wygląda wg Twoich ostatnich logów
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Chodzi jak diesel. Jarek przyznaj sie, ze wpakowales grzechotnika, a kit pociskasz, ze to AWT
-
Środkowy wydech do A4 B6 1.8T
ale co Ty gadasz, przecież tam tylko obudowę może trochę zlapac, jak nie amb to szukaj bfb albo bex. Nie cuduj...
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
Czy z tym pomiarem nie jest tak, ze manometr osiąga maksymalną wartość i nawet jeśli ciśnienie spadnie to on jest ustawiony (pamięta) na wartości maksymalnej?
-
proszę o ocenę działania silnika
Dlaczego nie logujecie 003 do 020 zeby bylo widac BTDC? Bez sensu tak... Edekxp masz logi 003 i 020 na pb98 i lpg??
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
To jak sa takie objawy to ją wymien bo Ci zdechnie w trasie i bedzie problem. O ile to faktycznie ona wydaje takie odgłosy.
-
Środkowy wydech do A4 B6 1.8T
To kup uzywke na allegro i tyle
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
Jeżeli poduszki sa uszkodzone albo przedni odbojnik jest zle wycentrowany to drgania zakłócają pracę czujników stukowych. Czy tak jest w Twoim przypadku? Raczej nie... Czy masz jakies stare logi swojego auta z kanału 020 gdzie sa wszedzie zera i wszystko jest OK? Czy od tamtego czasu coś wymieniałeś? A nie tankowales w miedzyczasie innego paliwa, albo nie dolewałeś czegoś do paliwa jakiegoś dodatku? Ile masz paliwa w baku tak w ogole? W jakim stanie jest czujnik temperatury cieczy bo on tez pośrednio może miec wpływ na cofanie zapłonu. To są tylko moje pseudoteorie takze moga sie okazac totalnie nietrafione ale może kogoś naprowadzą na właściwe rozwiązanie. ---------- Post dopisany at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany at 07:53 ---------- Kolejne pytanie, Czy masz u siebie jeszcze katalizator? Może to on blokuje i dlatego sa korekcje zapłonu? Nie musisz kupować od razu niewiadomo jakiego cudownego downpipe mimo, że to solidna robota, na 4 lata wystarczy "zamiennik katalizatora" (wpisz w allegro) za 200zł z allegro z uszczelkami, a swojego kata sprzedaj takze na allegro za 150zł i wyjdzie w miare bezkosztowo. Potem tylko trzeba bedzie podjechac do tunera i programowo wylaczyc druga sondę bo wszystkie dystanse i tulejki mozna sobie o kant d.py rozbić. Wyłączania drugiej sondy nie trzeba robić od razu. Bedzie się zapalał co 100-150KM na desce denrwujacy check engine po każdym jego usunieciu, ale to nie ma wpływu na prace silnika. Może masz w baku wode, moglbyś przejezdzićz 2 baki na jakims preparacie do oczyszczania wtrysków Pb bo jest mocniejszy niż preparaty ogólne do czysczenia układu paliwowego. Kupisz je na np na Orlenie. I ostatnia rada to kup to HIT XADO ANTYKOKS sposób na ZAPIECZONE PIERŚCIENIE (4109679655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Widziałem na wlasne oczy jak to działa. Usuwa nagar bardzo skutecznie, tłok wyglądał jak nowy, mogę polecić! Jak nie pomoże to wymieniaj pompe paliwa. To tyle z ekscentrycznych pomysłów, masz co robić przez miesiąc
-
proszę o analizę logów a4 1.8t
Takie banalne pytanie. Czy robisz logi na dobrze rozgrzanym silniku? Bo zastanawiające jest, ze logi się poprawiają wraz z kolejnym przebiegiem. Poduszki silnika sa całe? Nie maja czerwonawych wyciekow?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Z internetu a tak na powaznie to są zdjęcia k03 zapewne k03-029 oraz przeróbki na SP51X (scrollproduct). Turbina k03-029 (k03 z B6) ze względu na swoje większe rozmiary niż k03-005 (k03 z B5) jest w USA określana jako k03s (sport). W naszym kraju na k03s mówimy turbine z BEX czyli k03-073, która ma jeszcze większą stronę zimną od k03-029 i zarazem taka sama jak k04-015 (mowa o wirnikach) . Te zdjęcia pokazują jak rozwiercono muszlę czyli część gorącą turbiny i wstawiono tam wirnik z k04-015. Po stronie zimnej ktoś też rozwiercił wlot. Widać to po tym, że ścianki są szlifowane na równo, a w k03-073 jak np u mnie jest charakterystyczny stożek na początku. Można zobaczyć na foty w moim temacie. Z tego co poczytałem na necie to cała sztuka w robieniu turbin moim zdaniem polega na tym aby zachować muszlę strony gorącej aby pasowała pod kolektor wydechowy najlepiej z wiekszym wirnikiem jaki jest w k04-015 aby nie blokował spalin oraz wpakować coś większego na stronę zimną. Ponieważ z moich obserwacji k03-073 i k04-015 to nic innego jak k03-029 z fabrycznie cinszymi sciankami na wlocie to trzeba odpowiedni dobrać wirnik. Sam wirnik nie ma jednego rozmiaru. Określa go dwa rozmiary inducer i exducer. Nie znam polskich określen. Pewnie turbiniarze się beda teraz ze mnie smiac Patrząc się na to już chyba można wywnioskować, że obudowa zimnej strony jest limitem jeżeli chodzi o wlot (inducer) do maksymalnie 38mm. Nasz kolega Jarek rozwierca muszlę jeszcze bardziej. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na efekty jego pracy i kibicujemy mu! Jaki jest limit exducera po stronie zimnej? Nie wiem. Skoro scrollproduct wpakowało tam większy wirnik inducer 38mm, ale większy exducer tzn, że się da. Kiedyś widziałem logi k04-015, która ponoć miała exducer 56mm. Trzymała ponad 1.1bar do odcinki. Ponad 200g/s. Scrollproduct zastosowali jeszcze wirnik o innej liczbie łopatek i kącie nachylenia co pewnie też ma spore znaczenie. Dla przykładu turbiny Frankenturbo F21mają inducer chyba 42mm, a exducer 56mm albo i wiekszy. Nie jestem pewny czy to nie jest wirnik (koło kompresji) z k04 RS6, ale głowy nie dam. F21 ma odpowiedni większy wirnik (turbine) po stronie gorącej. Nie wiem czy taką jak w k04-015 czy jeszcze większą. Sztuką jest dobrać tak wszystko, aby wlot do turbiny i wylot gazów nie blokował. Dlatego nasz kolega Waldi ma taki dobry wynik bez napinania bo ma zwyczajnie "większą" turbine A teraz do roboty i każdy szuka skad wziac wieksza obudowe strony zimnej oraz goracej, która pasuje pod kolektor seryjny lektura: Wheel Trim How To Buy Your First Turbo - Hot Rod Magazine
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No to zdecyduj się w końcu czy są jakieś różnice po stronie zimnej? PS: a to apropos roztaczania strony gorącej
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
yyy, a gdzie jest roznica pomiędzy ZIMNĄ stroną k03-073 a k04-015 Twoim zdaniem? Przecież obydwie te turbiny mają identyczną średnicę wlotu oraz wirnik...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja bym oddał zeby zrobili coś wiekszego skoro masz to juz wyciagnete. Niepotrzebnie sie narobisz dwa razy, zabulisz za wszystkie podkladki, srubki uszelki i czas...
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Dopisz, ze FMIC 140tka ma taką pojemność jak 2x SMIC z BEX. Jak ktoś chce więcej to lepiej brać 180tke, która wchodzi spokojnie.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To nie jest temat do takich rozmów.
-
A4 1.8TQ K04 LPG by Gregor10
Nie kumam. Zamiast wiekszego tipa to wstawiles tam jakas przejsciowke, ktora pasuje pod oryginalny tip?
-
A4 1.8TQ K04 LPG by Gregor10
czekaj czekaj, to ma zimna strone k04-015 i masz na to zalozony tip i standardowej średnicy?