Treść opublikowana przez wampir
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Wypialem radio i nadal pierdzi. Gdzie się podpina wzmacniacz o którym mowisz?
-
Halas z tylu auta
A powinno bybyć ychać pompę jak się wyciągnie kluczyk że stacyjki? U mnie nadal Słychać ten dźwięk. Po wyjęciu bezpiecznika od pompy też go słychać. Jak wyjme bezpiecznik od centralnego modułu elektryki to jest cisza...
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Proszę wszystkich speców o pomoc. Ostatnio miałem rozładowany akumulator, potem go wyciągałem do ładowania. Nie wiem czy to ma związek z tym, ale pojawil się w aucie za tylnym siedzeniem dźwięk przypominający tyrkanie pierdzenie czy bzyczenie. Dźwięk slychac cały czas. Nawet jak auto stoi zamknięte z włączonym alarmem przez kilka minut. Nagralem film Macie pomysł co to może być i jak go usunąć ?? Przestalo pierdziec po wyciagnieciu bezpiecznika centralnego modulu komfortu. Co to oznacza? Widze, ze macie rozpracowany temat instalacji na atomy, pomóżcie proszę...
-
Halas z tylu auta
Ostatnio miałem rozładowany akumulator, potem go wyciągałem do ładowania. Nie wiem czy to ma związek z tym, ale pojawil się w aucie za tylnym siedzeniem dźwięk przypominający tyrkanie pierdzenie czy bzyczenie. Dźwięk slychac cały czas. Nawet jak auto stoi zamknięte z włączonym alarmem przez kilka minut. Nagralem film Macie pomysł co to może być i jak go usunąć ?? ---------- Post dopisany at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ---------- Przestalo pierdziec po wyciagnieciu bezpiecznika centralnego modulu komfortu. Co to oznacza?
-
[C5 AWT] po modzie w ECU Projekt
Robiles sobie logi 3 i 20? Jak masz wszedzie zera to nie ma co lać innego paliwa.
-
[C5 AWT] po modzie w ECU Projekt
Masz program pod 95 ze jezszisz na 95? Mało sie spotyka tunerow co robia softy celowo na Pb95. Czy nie jest przypadkiem tak, ze komputer wylicza sobie zasieg w oparciu o to jak dynamicznie jedziesz? Moze jechales inaczej niz przewaznie i stad ten wynik. PS: jak zmieniles wtryski bez strojenia to na bank Ci sie rozjadzie to co pokazuje na FIS
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
http://a4-klub.pl/wykresy-modyfikacjach-projekty-modyfikowanych-aut-119/dzis-k03s-niedlugo-mutant-bv5s-k03s-206118/index12.html#post3756661 ---------- Post dopisany at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany at 11:01 ---------- http://a4-klub.pl/wykresy-modyfikacjach-projekty-modyfikowanych-aut-119/dzis-k03s-niedlugo-mutant-bv5s-k03s-206118/index14.html#post3783927
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Odebralem swój aku, naladowali mi go i sprawdzili. Wszystkie parametry są bardzo OK. Wrociłem do domu wieczorem. Dzisiaj w południe zmierzyłem aku po nocy stania na alarmie i wyszło mi 12,67V. Będę monitorował jego stan co jakiś czas.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie, ja wiem, ze Tomek jest specem i wielu chce się z nim skontaktować, ale od tego ma podany numer w podpisie. Ten temat nie jest chatem do załatwienia interesow. Do analizy logów również jest oddzielny dział - > Diagnostyka VAG Do obliczania wtrysków jest wzór 1000/ obroty silnika x 1/120 = czas potrebny na wykonanie cyklu pracy silnika. Czas wtrysku powinien być niższy żeby nie dochodziło do zapętlania.
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Byłem dzisiaj w serwisie u specow od akumulatorow w Opolu. Podpieli mi tester i w trakcie "symulacji rozruchu" czy jak się to nazywa napiecie spadło do niecałych 11V. Niby Prąd rozruchu daje dobry, ale tester wykazal, że aku jest naładowane w 60% i ogólne stan aku dobry. Zostawilem im aku żeby mi porządnie podładowali i wzialem zastępczy akumultor. PS: Pan specjalista powiedział, ze mój pobor mocy w spoczynku zmierzony przez nich na miejscu czyli około 0,10-0,12A po 5min od uzbrojenia alarmu to za dużo i powinno być maksymalnie 0,08A. Co człowiek to inna opinia...
-
[B6 AVJ] 1.8 Big Ass Turbo 513HP 557Nm, 600HP+ wkrótce
Zmiescisz sie w upgradzie w 10k?
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Taaaa. a co myslicie o tym ? PS: Czy w varcie blue mozna dolac i czy ma to sens?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Z czego jest zimna strona?
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
"to jak dymanie jeża przez lejek....." zmarłem ze smiechu :D . Podjade zmierzyć dobrze aku i wyczyscze styki przy rozruszniku bo sa mega porosniete rdza z tego co patrzylem na nie...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Zalezy kto stroi
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Bo przepływ to nie wszystko. Liczy się lambda, zapłon itp. itd.
-
olej w TIPie
Każde turbo odrobine puszcza olej. Widać to w orurowaniu na odcinku od turbiny do przepustnicy. W samym IC także. Wraz z powietrzem jest mgiełka olejowa. Ponieważ dzięki DV powietrze jest przekierowywane do TIPA to w nim też będą ślady oleju. Jeżeli Twój TIP nie był sciagany od kilkudziesięciu-kilkuset tysięcy to nazbierało się w nim to co widzisz. Ja w swoim miałem to samo jak rozbierałem wszystko przed montażem TIPa i FMICa. TIPa umyj. Jeżeli chodzi o mycie przeplywki to poczytaj czym można myc ale ja bylbym ostrozny z tym ponieważ latwo ja uszkodzić ... Grzybek czyli PRV reguluje ciśnienie odpowietrzania skrzyni korbowej. Wytarles go to OK. On ma być szczelny tzn nie może być na jego obudowie pekniec itp.
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Taaaa, rozkręcisz taki rozrusznik a wtedy się okaze, ze trzeba oprócz szczotek także nowy elektromagnes, bendix, lozyska itp. itd. i się zrobi 200zł
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Dzisiaj rano, po 16h od ostatniego pomiaru, ten sam miernik pokazal 12,37V ...
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
A może być tak, ze aku pokazuje tylko pozornie 12,00V gdy jest obciążony jedynie przez miernik, a już w momencie poboru dużego pradu rozruchowego zdycha? Gdzieś na audizine czytałem, ze jak jest niskie napiecie to jest problem z rozrusznikiem, a mianowcie elektromagnes albo bendiks ( nie pamiętam już) nie działa prawidłowo i nie łapie poprawnie oraz nie kreci silnikiem. Zaznaczam, ze nie pamiętam już dokładnie tego co czytałem lub były to jakies bzdury. ProMoto.eu - Akumulatory samochodowe cz. 6 tu jest tabela pokazujaca stan naladowania względem napięcia.
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Czegos nie rozumiem, mój aku po tym jak nie był w stanie obrocic już rozrusznikiem bo mrugala deska rozdzielcza został zaniesiony do domu. Po ok 30min od proby zapalnie zmierzyłem go tym miernikiem i pokazal 12,00V. Ładował się potem 20H prądem niby 4A prostownikiem od kolegi. Nie pamiętam marki prostownika, ale ponoc miał mikroprocesor. Zobaczymy co pokaże jutro. Gorzej, że Żona będzie teraz jeździła na rehabilitacje po 3km i jak jej klęknie aku to będzie afera...
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
trochę kiepsko jak na 20h ladowania pradem 4A? Na prostowniku zaswiecila się dioda full, a po 2 dniach już jest 75% ?
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
12,45V to prawidłowe napiecie dla naladowanego aku? Myslalem, ze będzie więcej...
-
Prąd dalej ucieka - elektryk bezradny. Czas na mnie: etap 2 co gdzie siedzi
Panowie jezdze ostatnio mało autem. Odcinki po 8km co kilka dni. Auto stało 12 dni nie jezdzone i jak probowalem je odpalić to obrocilo raz i wszystko zgasło. Wyciagnalem aku, zmierzyłem i widać było 12V. Podlaczylem do ladowania pradem 4A na 20h. Aku to varta silver, kupiona 14 miesięcy temu. Auto ma nieseryjny alarm o dość dużym zasiegu. Chyba ponad pol kilometra. Aku po naladowaniu i odczekaniu godziny w aucie miało 12,8V. Po następnym dniu gdy paliłem je kilka razy i przejechałem się 8km zmierzyłem i aku ma 12.45V. Czy to dobrze? Podczas pracy silnika aku ma ok 14,5V. taki jest pobór mocy po aktywacji alarmu.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W idealnych warunkach torowych, nagrzanych oponach, suchej i czystej nawierzchni pewnie tak W pozostały 99% przypadków będzie po staremu Dokladnie w A3 jest haldex.