Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Podobna czy też może saab cięższy? Jeżeli byłaby identyczna i załóżmy, że byłyby identyczne straty na napedzie i na dodatek obydwa auta sprawnie wystartowałyby na dobrej nawierzchni bez niepotrzebnego mielenia to saab byłby szybszy w początkowym zakresie obrotów. Jak długo byłby szybszy to zależy od jego wykresu. Gdybys miał wykres saaba to byłoby łatwiej to określić. Bo same dwie wartości nie mówią za wiele czy ten moment jest plaski czy tylko pik w wąskim zakresie obrotów. Porownywanie dwóch aut fwd jest ciezki szczególnie ze startu bo ciężko ocenic kiedy zlapia trakcje. Jak jechaliście z rolki to pytanie od jaki obrotow - znowu trzeba porównać wykresy. Z autem Grzeska to raczej ciężko się porównywać bo on ma Q i z takim momentem wystrzeli jak z procy zanim Ty złapiesz trakcje. Powyzej 100km/h zaczniesz go pewnie doganiać bo z każdym biegiem w przedziale 4500-6500 będziesz dysponował wieksza mocą i na dodatek masz mniejsze straty w napedzie. Pytanie czy zdazysz go dogonić przed meta ? :D
  2. Nie chce Ci się przeczytać trochę forum albo chociaż zbiorczych informacji? Jak masz sprawne auto to powinno wyjść tyle. Jak sprawdzić to? Zrobic logi dynamiczne. Poczytaj, wrzuc do odpowiedniego działu to się zobaczy. Jak wrzucisz DP to przydaloby się strojenie żeby wykorzystać zysk. FMIC nie ma sensu wrzucać bo 2xSMIC ma taka powierzchnie jak chinczyk o wysokości 140mm. Chyba, ze chcesz jeszcze większe turbo to wtedy jest sens zmieniać.
  3. Uczucie mocnego góry będzie w wolnossaku albo silniku z big turbo. Jakbys pojezdził takim autem na codzien i wsiadl do swojego, ktore pewnie ma 1,1bara z dołu to chyba jednak wolałbyś swoje Chcesz mieć mocną górę to poczytaj temat kolegi Boostera. Wsadzaj big turbo i do tego procedure startową (LC) i będzie mocna góra Ewentualnie NOx
  4. Chyba zartujesz? Wolisz miec rowna kreskę od 2000 do 6500 zamiast przez 80% tej drogi, którą pokonuje wskazowka obrotomierza miec do 40KM wiecej przy tych samych obrotach? Jakby Ci to zobrazować... gdyby 2 auta ściagały się ze sobą to róznica byłaby kilka dlugosci
  5. A co Ty chcesz miec honde zeby miec moc pod odcinka? Patrzyles dobrze na jego wykres ?
  6. wampir odpowiedział(a) na kowal88 temat w 1.8T
    Kolega ma hybryde na bazie oryginalnej turbiny z BEX czyli k03-073. Oprocz tego ma wstawiony down pipe zamiast katalizatora. To wysztko stroil kolega z forum Gregor10. Spalanie nie powinno wzrosnąć z racji chipa bo silnikowi jest lzej z masą auta. Inna sprawa, ze po chipie będziesz sam wciskal gaz mocniej Quattro traci w przyspieszeniu raz ze względu na to, ze dodatkowe elementy napedy swoje ważą a dwa to są straty w przeniesieniu mocy na koła. Z drugiej strony wystarczy się przejechać mocnym FWD i Quattro o takiej samej mocy nawet na mokrej nawierzchni (o śniegu już nie mówię) a nie będziesz żałował tych strat.
  7. Air press: 980mb? Takie niskie wtedy było?
  8. Nie wiem dalczego chciales zmieniac ustawienie WG. Jak ustawiles to na tyle aby ciśnienie było jak w trakcie strojenia to dobrze. Nie powinno się zmieniac doładowania bez ingerencji w reszte parametrow. Sprubuj jeszcze zatankować w innym miejscu bo może trefne paliwo było..
  9. Czy ja dobrze rozumiem, ze po strojeniu, sam na własną ręke zmieniłeś ustawienie WG?
  10. Dołożyć dobry FMIC zeby schlodzic powietrze sprężone przez wiertarke k03 do tego stroić na lpg gdzie można więcej ugrać na zapłonie i kilkanaście KM powinno przybyć. I nie spuszczać się tak nad tymi g/s bo to się już robi jakaś mania.
  11. Przeciez tutaj nikt nie miał F21 Jedna osoba ma wczesniejsza wersje F4h. Na ich stronie sa wzniki na sofcie motozza. Pewnie dobry wydech, dolot, dobry FMIC minimum 440cc i można walczyc jak silnik w dobrym stanie.
  12. wampir odpowiedział(a) na Excallibur temat w 1.8T
    a ten krocic w aso ile kosztuje? Króciec w ASO ok 70zł. Ja swoja opaske wymieniłem i trzyma idealnie.
  13. wampir odpowiedział(a) na Excallibur temat w 1.8T
    Dlugi jest ten waz? gdzie on się zaczyna? Wybacz, ze tak pytam, ale zlapalo mnie jakies lumbago i nie mogę się schylić ... tak bym sam podzedl do auta popatrzeć... jak stary dziadek normalnie :/
  14. Czy ten dźwięk wydobywa się ze srodka auta czy z zewnątrz? Możesz sprawdzić co masz w bagażniku a szczególnie koło zapasowe. Jeżeli jest niedokręcone to guma będzie ocierała o obudowę
  15. wampir odpowiedział(a) na Excallibur temat w 1.8T
    Jak wygląda ten krócic? Ile on kosztuje? U mnie zauwazylem, ze płyn psika z tego miejsca... Winna jest chyba ta opaska sprężynująca... Czy je się wymienia co jakiś czas?
  16. A Czy nie przypadkiem u CIebie halowało cos innego i wymieniles napinacz z lancuchem niepotrzebnie? Dopisuj takie rzeczy bo potem moze to wprowadzic w blad...
  17. a jaka była temperatura na zewnątrz podczas przejazdów z 175 i 171g/s ?
  18. Ludzie robią po 400KM na seryjnej puszcze ale niektorym widać potrzebne jest takie G
  19. Mi wytrzymuje nowe sprzeglo 370Nm. Jak masz starte z duzym przebiegiem to sie nie dziw, ze zdycha.
  20. wampir odpowiedział(a) na AZCARS temat w 1.8T
    Powiem Ci tak, moj teść opowiadał mi jak kiedys tak sobie silnik w skodzie wyplukal i potem nie mogl go odpalić... Jakbys już chciał coś takiego robić to ja być odciął obieg dla turbiny bo jak wypluczesz smarowanie turbiny i potem odpalisz to po zerwaniu filmu olejowego moze byc po turbinie...
  21. ceny z ASO Opole napinacz 2175,21zl lancuch 315,86zl
  22. tak daleko osiegnieta moc maksymalna?
  23. wampir odpowiedział(a) na AZCARS temat w 1.8T
    Halo, ludzie Przeciez on chce podlaczyc druga pompe paliwa i zrobić obieg, w którym bedize krazyla ropa i plukala silnik

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.