Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik 1.8t 190km Quattro B6 A4


kowal88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się dowiedzieć jak to jest z silnikami 1.8t 190km A4 B6 Quattro interesuje mnie tylko ten silnik .

Jak wygląda przyśpieszenie w takim aucie 0-100km w sedanie i avancie (bradziej avant mnie interesuje)

Jak wygląda spalanie w mieście najbardziej mnie obchodzi

Jak wygląda sprawa awaryjności tego silnika?? i jak się poznać ze to prawdziwe 190km a nie chip tuning??

Wiem ,że możecie mnie odesłać to innych tematów ale nie znalazłem konkretnie tematu tego silnika w tym modelu.

i jak ten motor ogólnie się sprawuje(o koment proszę użytkowników tych silników)

Jeśli ktoś mi powie ze lepiej 3.0 to odpowiem ,że pali za dużo!! i jest wolnossakiem nie podatnym na żadne modyfikacje - zwykła pojemnościówa

konkurent dla audi A4 b6 1.8t 190km to dla mnie bmw e46 330XD touring może nie pod względem napędu bo pewnie jest gorszy ale pod względem ekonomiczności i przyśpieszenia i ogólnego dsingnu waham się miedzy tymi modelami

Benzyna wiadomo mniej problemów z nią wiecej pali ropniak więcej może byc problemów mniej spali:)

Zależymi bardzo na napędzie na 4X4 ponieważ drogami ktorymi się poruszam rzadko są odśnieżane może bez tragedii ale tył napęd w pewny dni poprostu tam nie pojedzie:) a poza tym chcę uniknąc wołania Pana Henia żeby mnie wyciągał co jakiś czas z zaspy i unikać motywu sprawdzania pogody czy dojade do celu tył napędem czy nie:)...ktoś mi powie że przecież nie ma tragedii z tył napędem itp. ludzie jakoś jeżdzą ale dobra spadnie snieg nasi drogowcy jak zwykle śpią...i jest ogólny paraliż jak się ejdzie to jedzie ktoś stanie to i ja stane i już nie rusze bo się ślizga...a kolega z subaru albo inne 4X4 mnie minie z uśmiechem na twarzy:)....

Poza tym liczę na mądre słowa od was Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat Modyfikacje 1,8T. Dobra lektura, tam się wiele dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego co do silnika 1.8t BEX 190km i jeszcze w Q super sprawa

spalanie srednie wiekszosc miasto 12-13l nieraz mniej nieraz wiecej wiadomo zalezy od nogi

prawdziwy bex pokrywa plastikowa silnika czerwony napis turbo po zdjeciu tego plastiku na bloku wybity "BEX" SKRZYNIA TYLKO 6 BIEGÓW ,dowód rejestracyjny 140kw czerwona literka T na oznaczeniach z tyłu na klapie tego inne modele nie maja tak rozpoznasz bex a i jeszcze vin:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja Ci z kolei polecę quattro, w lecie jest to niepowtarzalna przyczepność! Czujesz jak auto wchodzi w zakręt, czujesz na plecach każdy ruch tylu. Zima z kolei to przewaga nad tyl napedem a takze przód ze na każdej nawierzchni ruszysz bez problemu czy to gora czy plasko. No i krece baczkow tez jest nieporownywalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam BeX, ale na tylnej klapie nie mam żadnych oznaczeń tylko 4 kółeczka. Ogólnie spalanie tak jak wyżej kolega pisał do 12, nawet po mieście. Idzie zejść do 8-9 ale to przy jeździe jak dziadek, zero przyjemności. W śniegu super zwłaszcza bączki. W lato nawet na mokrej nawierzchni ciężko wpaść w poślizg, trzeba sporo kombinować. Moc, tu jestem w kłopocie, nie wiem czy już się przyzwyczaiłem ale jakoś nie czuję tej mocy tak bardzo. Aż w pewnych momentach chciałbym porównać z kimś kto ma ten sam samochód. Albo na jakąś hamownie pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja również jeżdżę BEX i zgadzam się z kolegą wyżej mocy za bardzo nie czuć ale zalety są takie że na banie przy każdej prędkości mocy podczas przyśpieszania nie brakuje przydatne podczas jazdy na niemieckich autostradach mając 220 na budziku auto dalej się rwie do przodu dodam że na pokładzie 3 osoby i bagażnik zapakowany po dach , ale te odczucia mogą być takie bo autko nie jest lekkie mam Avanta w quattro i 1675 kg wagi to dość spora masa do wprawienia w ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne rozumiem że chodzi o jakąś hybrydę silnika BEX, a ty masz tylko po chipie tyle ile pisałeś.

Ale jeszcze mógłbyś odpowiedzieć na resztę pytania, jeśli to nie jest tajemnica. I dodatkowo o ile spalanie po chipie wygląda?

Poza tym przypuszczam że w wersjach quattro też dużo się traci na przyśpieszeniu z powodu właśnie napędu na obie osie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma hybryde na bazie oryginalnej turbiny z BEX czyli k03-073.

Oprocz tego ma wstawiony down pipe zamiast katalizatora. To wysztko stroil kolega z forum Gregor10. Spalanie nie powinno wzrosnąć z racji chipa bo silnikowi jest lzej z masą auta. Inna sprawa, ze po chipie będziesz sam wciskal gaz mocniej :)

Quattro traci w przyspieszeniu raz ze względu na to, ze dodatkowe elementy napedy swoje ważą a dwa to są straty w przeniesieniu mocy na koła. Z drugiej strony wystarczy się przejechać mocnym FWD i Quattro o takiej samej mocy nawet na mokrej nawierzchni (o śniegu już nie mówię) a nie będziesz żałował tych strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma hybryde na bazie oryginalnej turbiny z BEX czyli k03-073.

Oprocz tego ma wstawiony down pipe zamiast katalizatora. To wysztko stroil kolega z forum Gregor10.

Do tego większe wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW XD E46 jest droga zawiecha niektóre części podobno występują tylko w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam :)

Czy bex występował tylko z quattro? Chodzi mi o manualną skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...