Treść opublikowana przez samekgsx550
-
Luźny (na boki) pedał sprzęgła
Przywiąż pedał sprzęgła z jednej strony do hamulca a z drugiej do gazu. A tak na poważnie kiedyś to przerabiałem. Pedał sprzęgła mi skrzypiał i mechanik jakoś to rozebrał aby nasmarować tą tuleję w środku, Pamiętam że była już wytarta i miała luz. Do tej pory mam spory luz na boki.Wydaje mi się że trzeba by wymienić tą tuleję na nową. Ale nie jestem pewien do końca czy się da.
-
TDI Czyszczenie wtryskiwaczy
Owszem na oba sposoby diesel spulung. Ale pro line jet cleaner już nie. Jego leje się do urządzenia myjącego. Ma dużo większe stężenie. W pompie jest krótki czas, niecałą godzinę. A jak wlejesz do baku uszczelki będą narażona na niego cały czas.
-
TDI Czyszczenie wtryskiwaczy
Fakt faktem po czyszczeniu korekcję się poprawiły na +
-
TDI Czyszczenie wtryskiwaczy
Nie mam nic to środków LM. Sam od lat używam oleje silnikowe tej firmy. Pompę załatwiłem prze swoją niewiedzę. W sklepie z produktami LM poprosiłem o dobry środek który leje się do BAKU. Powiedzieli lej pan ten specyfik na pełen zbiornik my tam robimy i jest git. A że akurat zbiornik miałem pod korek jak zawsze to wlałem. Mój błąd!!!!! że w internecie nie doczytałem. Po powrocie do domu wchodzę na neta i czytam że kupiłem PRO LINE JET CLEAN na którym to się uruchamia auto a nie leje do baku. Hmm.. poszedłem zerknąć na pompę. Po przejechaniu 50km była cała zalana. Wcześniej sucha jak pieprz. Uszczelniłem dekiel i nastawnik bo tam lało najbardziej. Po wyjeżdżeniu pełnego zbiornika zajechałem do pompiarza bo się lało wszędzie. Uszczelki rozpuszczone!!! rozchodziły się w palcach. Pompa na stół i wszystkie uszczelki do wymiany. Po tym całym zabiegu postanowiłem sobie zrobić test. Wziąłem uszczelkę bosch do pojemnika i wlałem resztkę LM. Po 2 dniach rozeszła się w rękach.
-
TDI Czyszczenie wtryskiwaczy
Ja po czyszczeniu Liqiu moly wylądowałem u pompiarzy na uszczelnieniu. Taka moja rada.
-
klekot
Dobry diesel musi klekotać
-
[a4 b6] Ukradli oryginalne dekielki
Dlatego ja w grudniu jeżdżę na alu-kołpakach Widzę że dekle nadal chodliwe.
-
Polecane opony zimowe
Ja polecam continentale ts 830
-
Opinie o welurach
Witam Mam możliwość kupna foteli z ciemnego weluru. Jakie są wasze opinie. Ciężko z czyszczeniem ? wycierają się szybko ? Szczególnie kogoś kto ma takie. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1981cc468578b542.html Co o tym sądzicie.
-
Szarpanie przy ruszaniu
Tomcio, a powiedz czy dwójka na zimnym nadal ciężko wchodzi ?
-
Szarpanie przy ruszaniu
Dobra robota Ale moim zdaniem cena za wysoka. Dobry fachowiec się ceni wiadomo. Ale myślę że te naprawy w twojej skrzyni można było gdzieś zrobić taniej i równie dobrze. Rozumiem jak by ci wymienił nowe synchronizatory. Ale za łożyska i uszczelki ..... Jeśli możesz zapodaj namiary na tą firmę to sobie zapisze w telefonie.
-
Szarpanie przy ruszaniu
To teraz napisz o kosztach oraz co konkretnie jest winne szarpaniu.
-
Mocowanie zbiornika paliwa a rdza
Witam Pasy mocujące zbiornik są zrobione z kiepskiego materiału. Powinny być co najmniej ocynkowane. A to zwykła cieniutka blacha. Po 18 latach korozja zrobiła swoje. Teraz mam auto zatankowane do pełna i się obawiam zgubienia zbiornika. Gdzie można takie pasy dostać ? ciężko z wymianą tego ?
-
Problem po wymianie uszczelek pompy wtryskowej
Znam przypadek że zbyt duża dawka paliwa po wstawieniu w palnik spowodowała przeskoczenia paska + kolizja tłok zawór = zcięcie klinu na wale. Ale ten przypadek dotyczył T4 2.4 d
-
Gwizd turbiny i muł po czyszczeniu kierownic
Słychać gwizd, czy wycie jak by jechała gdzieś karetka ? Jeśli gwizd to dobrze, byś może turbo po czyszczeniu odżyło. Jeśli to drugie to ktoś musiał ją źle rozebrać. Ja tak jeździłem 2 lata zanim kupiłem nową turbinę.
-
Naprawa/regeneracja pomp wtryskowych
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Mi koledzy ze Sz-n polecali gościa z Widuchowej. Ale jak dla mnie był zbyt drogi.
-
Porządnego lakiernika ze Sz-n
Gdzie partolą no chyba wszędzie. Bo jak by mieli robić porządnie, to by nie wyszli na tym. Ale najbardziej partoli koleś w Mierzynie. Dla zainteresowanych mogę podać na PW
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Kupie fotele najlepiej materiał i kubły. Ładne placki też mogą być. Tylko zachodniopomorskie.
-
Szarpanie przy ruszaniu
W jakich kosztach oscyluje się wymiana na 6 biegową skrzynie w AFN ? A4-Tomek dobrze zrobił. Będzie miał skrzynie pewną po remoncie, o ile ktoś to dobrze zrobi. A z używaną 6 biegową to nigdy nie wiadomo.
-
Szarpanie przy ruszaniu
U mnie na skręconych kołach dzisiaj dostał padaczki.
-
Szarpanie przy ruszaniu
- Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Postanowiłem trochę odświeżyć temat. Po zmianie oleju na wymieniony przeze mnie wyżej biegi chodzą coraz to lepiej. Co prawda najniższą temperaturę jaką zanotowałem to +3C Na starym oleju przy takiej temperaturze siłowałem się z drugim biegiem jak w starze. Teraz czekać na duże mrozy. Jak ciągnik odpali to dam znać jak wchodzi dwójka.- Szarpanie przy ruszaniu
Przeważnie szarpie przy temp. +10 i mniej, zwłaszcza jak jest wilgotno to ludzie na parkingu patrzą czy coś nie piłem. O dziwo jak przymrozi to ustaje. Sprzęgło nowe. Mam na to dwa sposoby. wrzucam na luz. Parę razy szybko wciskam pedał sprzęgła, po czym zapinam 1 i próbuje. Pomaga, co by wskazywało na docisk, ale nie jest to docisk. Docisk jak pada to pedał wpada w podłogę i koniec. Drugi sposób najbardziej skuteczny to : Ruszanie z drugiego biegu. Z pod świateł trochę ciężko, szybko się wybić no i wiadomo, sprzęgło dostaje mega po d*pie. I tu jadąc z pasażerem trochę bardziej motoryzacyjnym niż teściowa powstają dziwne zapytania Czemu ruszasz z 2... ? bo 1 zgubiłem na rybach. Ja obstawiam wadę fabryczną lub jakość nowych części, zwłaszcza docisku. Ewentualnie przepływomierz.- Porządnego lakiernika ze Sz-n
ok dzięki za info. Będę musiał się przejechać do nich. Podejrzewam że nie są tani.- Porządnego lakiernika ze Sz-n
Wiem gdzie to jest. Właśnie myślałem o nich lub fiacie przy kolumba na zapadłej. Ale widziałeś auto u nich malowane po dłuższym okresie ? Nic sie nie dzieje ? Orientujesz się ile za element ? - Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?