Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_N

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_N

  1. Lukasz_N odpowiedział(a) na konrad_s temat w Audi A4 B5
    Jak sitko nie jest na swoim miejscu, to płyn się pieni i pompa ciągnie też powietrze.
  2. Bez przesady. 800 m to w 15 min pieszo spacerkiem zrobisz dla zdrowia
  3. To się zgadza, że świece grzeją znacznie dłużej niż kontrolka na desce. W zależności od warunków grzeją nawet dłuższy czas pod odpaleniu, ale optymalna temperatura osiągana jest w momencie kiedy gaśnie kontrolka.
  4. Jest coś takiego jak krzywa grzania. To, że ECU zasila świece, nie znaczy, ze całym czas nie utrzymuje się na nich najwyższa możliwa temperatura. Od tego masz właśnie kontrolkę, żeby pokazała Ci właściwy moment na rozruch silnika. Jeśli klika razy uruchomisz proces grzania, to dostarczysz do powietrza zamkniętego w objętości cylindra więcej energii cieplnej i ułatwi to rozruch w przypadku problemów z silnikiem.
  5. Tylko ORI (bodajże AVON). Jak masz kanał i podnośnik to robota bez wysiłku.
  6. Lukasz_N odpowiedział(a) na poziek temat w Audi A4 B6
    http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/?p=2634424
  7. Ktoś poszalał i wyciągnał pompkę. Nie ma pompki, więc nie ma opcji, żeby centralny działał. Kupiłeś niekompletne auto
  8. Centralny musi być. Dostań się do pompki, bo ona jest na pierwszy rzut oka podejrzana. Pompkę znajdziesz w prawym boczku bagażnika. Będzie w takiej piance schowana. W tych pompkach najczęściej pojawiają się zimne luty, albo wirnik się rozlatuję. Obie rzeczy można tanim kosztem naprawić. Co do zamka w tylnej klapie to często dostaje się tam dużo syfu, jak się regularnie kluczyka nie używa. Jak masz możliwość to zdemontuj zamek, zostaw go w jakimś rozpuszczalniku i może da się go jeszcze uratować.
  9. Kup sobie vacumeter za 20 PLN i samemu sprawdzisz.
  10. Lukasz_N odpowiedział(a) na GEXON temat w 2.0TDI
    Koledze chyba chodzi o świece żarowe i kable do nich, które na pewno nie są pod wysokim napięciem, bo w BRD i każdym innym Dieslu tylko takie występują..
  11. Spuść płyn, bo korek jest dość nisko i dużo płynu ucieknie. Przy chłodnicy na dole z lewej masz zaworek do opróżniania układu.
  12. Jest tam O-ring 19,6x3,65. Nr części N90316801
  13. po modach około 170km z ahu Jeśli celujesz w takie moce to daruj sobie te pchiełki i wsadzaj FMIC.
  14. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Jest podwieszony o tym cały wątek i wszystko wytłumaczone łopatologicznie od podstaw: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6270-wszystkie-r4-tdi-oprocz-pd-ustawienie-kata-wtrysku/
  15. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Jedno jest większe właśnie po to, żeby swobodnie włożyć klucz. http://static.nanodatex.com/media/dea5dfb750d32f9a0a54fc95e909b494.jpg
  16. Lukasz_N odpowiedział(a) na Kowal11 temat w 1.9TDI
    Rano przed odpaleniem porównaj temperatury paliwa, cieczy, oraz otoczenia. Powinny być do siebie zbliżone. Będziesz miał pogląd na to, czy czujnik oszukuje.
  17. Dlatego IMO jeśli w zamyśle masz podniesienie mocy, to lepiej iść w kierunku FMIC. Na pewno więcej pożytku z tego będziesz miał.
  18. Lukasz_N odpowiedział(a) na malina157 temat w 1.9TDI
    Zmień lepiej mechanika. Jeśli robił diagnostykę VAG'iem tak jak piszesz, to powinien od razu zauważyć, że statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku jest w takim przypadku rozjechany w kosmos
  19. Po co Ci to? Nie lepiej FMIC?
  20. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Przy kącie 125 jednostek jeszcze raczej zawory nie całują się z tłokami. To raczej objaw zbyt wczesnego kąta.
  21. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    No to masz przyczyne. Ustaw wszystko tak jak kolega pisze i sprawdź dokładnie. Klekocze, bo kąt jest bardzo przyspieszony
  22. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Podobno... Sprawdź sam ustawienie rozrządu na znakach i blokadach i wtedy będzie jasne. Jest jeszcze opcja koła na wale korbowym, ale na razie bym ją zostawił. Jeśli rozrząd nie jest poprawnie złożony to takie objawy mogą wystąpić. Jeśli chodzi o ustawianie na tzw. "zegar", to jest też jest metoda. Wiele razy też tak robiłem, ale jak się nie ma pojęcia, to można łatwo spaprać.
  23. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Strasznie przyspieszony ten kąt. Ja bym się pobawił w ustawienie. Jeśli chcesz mieć trochę przyspieszony, to celowałbym w 70 jednostek nie więcej. Druga sprawa to ustawienie rozrządu. Czy aby na pewno wszystko jest poskładane poprawnie? Zacznij od tego. Jeśli rozrząd jest źle złożony, to nie będziesz miał pełnego zakresu regulacji i kąta nie ustawisz poprawnie.
  24. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Na odpalanie ma wpływ dawka rozruchowa, która możesz podejrzeć w kanale 005.
  25. Lukasz_N odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Kąt na pewno odczytujesz w drugim oknie BS 000 ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.