Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Nadmuch na szybę
No to pozostaje tylko wymiana. Możesz kupić jakikolwiek i przełożysz samo ramię.
-
Kąt Wtrysku
Nie za bardzo ogarniam. Piszesz, że masz kąt ustawiony na 125, a wcześniej: Więc coś tu nie halo
-
Nadmuch na szybę
Rozumiem, że silniczek rozbierałeś i czyściłeś ścieżki potencjometru?
-
Nadmuch na szybę
Mowa o V107? Wali jakiś błąd na VAG'u?
-
[B6 AVF 175PS/380NM] Avant. I LY7Q, I S-Line, 19", I RNS-E, I Kierownica B8 + + +
Ładna sztuka. LY7Q to jeden z lepszych kolorów jeśli chodzi o utrzymywanie auto w czystości. Wiem coś ze swojego doświadczenia. BTW: Kolego nie parkujesz przypadkiem pod Kaufem w Koninie, bo często widzę tam podobnego małysza?
-
Kąt Wtrysku
To jest statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku, więc przede wszystkim wpływa na odpalanie silnika. Na jazdę ma wpływ dynamiczny kąt wyprzedzenia, który ECU ustawia samo za pomocą zaworu N108. Faktem jest, że N108 ma też określony zakres regulacji i statyczny kąt niejako jest pewnym odniesieniem, dlatego przy źle ustawionym statycznym kącie zaworowiN108 może tego zakresu zabraknąć, ale przy kącie jaki masz obecnie (60 jednostek przy wymaganych 49-51), nie powinno to mieć żadnego wpływu na dynamikę auta. Prędzej dzięki zwiększeniu dawki poprawisz dynamikę.
-
Nadmuch na szybę
Oznaczony na czerwono na pierwszym zdjeciu nr 4. V107: http://docs4.chomikuj.pl/2331806091,PL,0,0,Klimatronik-silniczki.docx
-
Bixenon Xenon od A do Z
Nie ma róznicy, czy xenon, czy bix. Jedne i drugie podejdą, z tym, że jak chcesz mieć to dobrze zrobione dobrze, to trzeba wyrezać ręczna regulację, no i ewentualnie imitację samopoziomu, żeby lampy robiły zeza przy odpalaniu, kiedy trafisz na upierdliwego milicjanta. Tutaj masz kilka wątków: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/233002-jak-wyrezac-reczna-regulacje-w-lampach-bi-xenon-w-audi-a4-b6/ http://a4-klub.pl/index.php?/topic/107459-montaz-i-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon/ http://a4-klub.pl/index.php?/topic/3252-all-b6-montaz-xenonow/
- kto mi powie co to ?
-
kto mi powie co to ?
Kolego nie denerwuj się tak ,bo Ci żyłka pęknie. Wzrok mam w porządku. kantek1 zaznaczył w pierwszym poście, że chodzi o B6 1.9, a ja napisałem, że one nie wychodziły z chłodniczką. Po pierwsze: Czytamy ze zrozumieniem.
-
kto mi powie co to ?
1.9 TDI tj. AVB,AWX, AVF, montowane w B6 nie mają żadnej chłodnicy spalin.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ile nakulałeś i od kogo brałeś?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Zachowuje się to podobnie jak B5?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Koledzy testował ktoś MS'a w B6?
-
Problemy z AUDI A4 B5 90 KM
Co do piszczenia to podejrzane jest sprzęgło jednokierunkowe na rozruszniku. Miałem podobne objawy i wymiana bendixa załatwiła sprawę. Co do turbo, to napisz jaki masz silnik, bo samo 90 KM nic nie znaczy. Są 90 KM ze zmienna geometrią turbo (AHH) i bez (1Z, AHU).
-
[B6 TDI PD] Turbo późno wstaje
Masz podwieszony wątek n/t podciśnienia: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/229374-dzialanie-montaz-wymiana-vacum-pompy/
-
Dwumas AVF, a dwumas AWX
Do AVF Musi być średnica 240 mm. Możesz wrzucić np od BRD.
-
Dwumas AVF, a dwumas AWX
Jest inna średnica sprzęgła. W AWX masz sprzęgło 230, a v AVF 240 i nie podejdzie.
-
Wymiana lamp przednich
Nie kombinuj z używanymi lampami, bo przyczyną braku światła są zmęczone życiem odbłyśniki. Oddaj je do regeneracji i światło wróci. A jeśli chcesz mieć naprawdę jasno przed sobą, to polecam wrzucenie bixenonu z soczewką z B8 i wtedy dopiero zobaczysz co to znaczy mieć światła.
-
Uchwyt na kubek
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/146656-all-b5-uchwyt-na-kubek-zamiast-schowka-w-przedliftowej-wersji/?hl=%2Buchwyt+%2Bkubek
- Wtryski - czas wymiany ?
-
Działanie klimatyzacji w chłodne dni
Dokładnie. Ustawiasz tylko temperaturę a klimatronik sam sobie steruje kompresorem, dmuchawą i nawiewami.
-
Działanie klimatyzacji w chłodne dni
Ta "śnieżynką" załączasz kompresor klimatyzacji. Pełni tą samą funkcję co ECON w nowszych modelach. Jeśli masz kompresor wyłączony, to klimatronik nie ochłodzi powietrza niżej niż temperatura na zewnątrz. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/77709-jak-uzywac-klimatronika-krotka-instrukcja/
-
[A4 AHH] Metaliczna praca po wymianie rozrządu.
Statyczny kąt wyprzedzenia wtrysku ma wpływ na odpalanie. Skoro piszesz, że był ustawiany, to wierzę, że jest w granicach 49-51. Pozostaje do sprawdzenia zawór N108, bo może nie wyrabiać i dynamiczny kąt się rozjeżdza.
-
[A4 AHH] Metaliczna praca po wymianie rozrządu.
W AHH (silnik VP) nie ustawisz kąta synchronizacji. Do sprawdzenia kąt wyprzedzenia wtrysku i ustawienie pompy. Jeśli będzie mocno przyspieszony, to problemów z odpalaniem nie będziesz miał, szczególnie przy tych temperaturach, ale będzie twardo pracował.