Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Zdjęcie z fotoradaru po sprzedaży auta
To dziwne, bo ja dwa miesiące temu poszedłem do wydziału z umową i dostałem potwierdzenie na piśmie z pieczątkami itd, że pojazd został wypisany z rejestru i zmienił właściciela.
-
Zdjęcie z fotoradaru po sprzedaży auta
Niestety sam sobie zaszkodziłeś. Dziwię się, że w Wydziale Komunikacji poinformowali Cię, że nie musisz zgłaszać faktu zbycia pojazdu. Jak najszybciej idź do urzędu z umową sprzedaży, Dostaniesz potwierdzenie, że auto zmieniło właściciela i masz święty spokój.
-
Dlaczego zbieraja sie bańki w zbiorniczku wspomagania?
Tak jak koledzy piszą wyżej: sprawdź sitko. Przerabiałem temat. U mnie wyskoczyło z mocowania i w zbiorniczku robiła się fontanna, a pompa zaczęła wyć niemiłosiernie. Po wciśnięciu sitka na swoje miejsce nastała cisza i wspomaganie zaczęło pracować jak należy.
-
Klima nie chłodzi, sprężarka nie załącza się
To chyba się nie zrozumieliśmy. Sądziłem, że masz na myśli sprzęgło elektromagnetyczne, które załącza kompresor
-
Klima nie chłodzi, sprężarka nie załącza się
Kolego w 2004 r nie ma żadnego sprzęgła na kompresorze, więc koło pasowe zawsze będzie się kręcić razem z wszystkim. W tych rocznikach sprężarka załączna jest elektrozaworem, który upuszcza lub podnosi ciśnienie na kompresorze.
-
Nowy akumulator i cos nie halo
Niestety alternator trzeba na stół położyć. Pierścień komutatora można spróbować przetoczyć zanim nowe szczotki włożysz. BTW: Sprawdź obwód wzbudzenia altka i regulator napięcia (diody), bo przez to może Ci rozładowywać aku.
-
Wachacz przedni dolny- pytanie
Można zregenerować tuleję oraz sworzeń. Jeśli chodzi o tuleję to sprawa jest prosta. Kupujesz nową tuleję i wprasowujesz w wahacz. Ze sworzniem już nie jest tak prosto, bo nie dostaniesz na wolnym rynku rozsądnego zestawu do RG. Poza tym trzeba to wiedzieć jak to zrobić. Pozostaje opcja oddania wahaczy do firmy, która się tym zajmuje.
-
Lepsza turbina do AHU na WG
Przy więzi gazowej i prawie żadnej nadążności, to wieki upłyną zanim by coś nadmuchała...
-
Lepsza turbina do AHU na WG
GT20 to turbo z geometrią, a T3 na upuście.
-
Porada wymiana wałka rozrządu
Na serio chcesz iść w taki remont całej głowicy??? Wałek,panewki i prowadnice zaworowe w AHU są wieczne. Jeśli popychacze stukają to wymień tylko je, no i uszczelniacze trzonków zaworowych. To wszystko. Zrobisz to spokojnie bez ściągania całej głowicy. Nie trzeba mieć specjalnego narzędzia do sprężyn. Naciskasz ją, wysuwasz półpierścienie i spręzyna Twoja.
-
przerwany kabelek czujnika N108-tylko wymiana czujnika?
OLIVER: N108, to zawór regulacji dynamicznego kąta wyprzedzenia wtrysku. Pomyliłeś z N109. Co do objawów o których pisze autor tematu, to jak najbardziej przerwa z obwodzie zasilania będzie powodować objawy muła i klekot, bo ECU nie wysteruje zaworu przestawiacza kąta. Kabelek bez problemu przylutujesz.
-
1.9 tdi PD po wymianie silnika nie pali
Zawsze jest taka opcja Pierwsze to podłacz VAG'a. Jak na plaka pali to problem prawdopodobnie leży w zasilaniu w paliwo. BTW W jaki sposób ustawiłeś synchronizację wałka bez VAG'a?
-
1.9 tdi PD po wymianie silnika nie pali
VAG'a podpinałeś?
-
wpadający pedał sprzęgła
No to juz masz przyczyne... Co za "fachowiec" Ci to robił ? BTW: Nie czułeś nic, że Ci hamulce zblokowało?
-
awaryine otwieranie maski od silnika audi a4 b7
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/292714-maska-zamknieta-na-amen-linka-cala-ale-otworzyc-sie-nie-da/
-
wpadający pedał sprzęgła
Najpierw sprawdź, czy układ jest dobrze odpowietrzony. Pompa sprzęgła pracuje na tym samym płynie, co pompa hamulcowa. Jeśli z hamulcami nic się nie dzieje, to zajrzy do odpowietrznika przy wysprzęgliku.
-
Bixenon Xenon od A do Z
Takie tematy, to sie w dwie minuty rozwiązuje Jak masz taki ogromny problem to miech żona podejdzie od pierwszego lepszego mechanika, w 2 min wyciagnie lampę i wszystko w tym temacie. Nie trzeba się wcale miesiącami z tym bujać ani być copperfieldem...
-
Bixenon Xenon od A do Z
Kolego żeby przez miesiąc myśleć nad jedną żarówką... Na Twoim miejscu podszedłbym do auta, wyciągnał 100x tą lampę i sprawdził jak nie jesteś pewien i nie wierzysz, a nie cały miesiąc posty pisal...
-
Bixenon Xenon od A do Z
Zeby wymienić trzeba wyjąc lampę, ale robisz to bez ruszania zderzaka. 2 min roboty.
-
Bixenon Xenon od A do Z
Jeszcze nie ogarnąłeś tego palnika??? Zderzaka nie trzeba ściągać. Masz D1S.
-
Wymiana rozrządu AVF
W zestawach rozrządu szpilki zwykle nie ma. Zajrzę póżniej do ETKi, to podam Ci numer.
-
kąt wtrysku po wymianie pompy AFN
A co ma piernik do wiatraka? Nie potrzeba tu wylewać swoich frustracji. Myślisz, że wszyscy tylko czekają, aż napiszesz wątek i żeby i w dwóch zdaniach postawić diagnozę i rozwiązać problem??? BTW Kolega wade wyrażnie napisał, że problemem był ścięty klin na wale. Jeśli chodzi o pytanie GTD_RFD nt frezowania czoła wału, to radzę najpierw przeczytać całą wypowiedź, zanim znów napiszesz jakieś sfrustrowane głupoty:
-
problem z mocą 1,9 AVG
No ale logi chyba robił przed programem. Jak kierownice stały to było to widać. To chyba rzeczywiście była prawdziwa "chamownia"
-
Wycieraczka tylna włącza się razem z przednimi
Wszystko się wyjaśniło ... wycieraczka tylna zaczyna działać razem z przednią w momencie kiedy samochód ma włączony bieg wsteczny... Po włączeniu wstecznego biegu i włączeniu czujnika deszczu tylna wycieraczka działa razem z przednią. Jak Cie to denerwuje, to możesz wyłączy tą funkcję VAG'iem. [09] Moduł centralnej elektryki => Adaptacja => Kanał 13 W standardzie kodowanie to: 115 + 64 aktywuję tą funkcję - 64 deaktywuje tą funkcję
-
Schowki foteli przednich - montaż
Właśnie jestem po montażu. Całość bez pośpiechu z odkręceniem foteli zajęła 40 min. Co do tych dwóch blaszek, o których jest mowa, że trzeba je przepychać, to poradziłem sobie w innym sposób. Rozgiąłem je delikatnie i naprowadziłem na to wycięcie w blasze fotela, potem mały młotek w rękę i wskoczyło na swoje miejsce bez najmniejszego problemu i żadnej gimnastyki.