Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Kąt synchronizacji wałka a wpływ na pracę pompowtrysków
To normalne, że jak synchro ucieka, to korekcje się rozjeżdzają.
-
Zmiana żarnika d1s na d2s
Jaki masz obecnie projektor?
-
Tylne zawieszenie A4B6 FWD
- Odblysnik normalnej soczewki a xenon i bixenon różnice.
Wiele razy na forum był poruszany temat, że nie ma najmniejszego sensu regenerowanie ORI odbłyśników w bixenonie B6. Za ta samą cenę można zaadaptować projektory AL z modelu B8, które generują o wiele lepsze światło niż nowe ORI Valeo B6.- Odblysnik normalnej soczewki a xenon i bixenon różnice.
Po pierwsze to trzeba sprecyzować budowę projektora ksenonowego. Większość osób potocznie, ale błędnie nazywa cały projektor soczewką. Tymczasem składa się on z odbłyśnika, w którym mocowany jest żarnik, oraz elementu optycznego w postaci soczewki.Nie przełożysz P&P ORI odbłyśnika z ksenona do biksenona. Po pierwsze to mają inne rozmiary (biksenon jest większy), są inne mocowania odbłyśnika do soczewki, a przede wszystkim różnią się budową (ukształtowaniem) powierzchni odbłyśnika, oraz samą soczewką. W bixenonie masz przesłonę, która spełnia tą samą funkcję, co daszek nad włóknem w żarówkach dwuwłóknowych, więc wiązka świetlna wypadająca z odbłyśnika na soczewkę ma inny kształt niż w ksenonie- Przejazd na niby czerwonym NEUROCAR3
System NeuroCar ma dwie kamery. Druga robi zdjęcie pojazdu, kiedy jest on już za sygnalizatorem, więc kolega nic nie wywalczy.- Wtryski - czas wymiany ?
Na pewno ALX? Pierwsze słyszę o takim kodzie. Pewnie chodzi o ALH. Jeśli tak, to podejdą P&P.- Jazda bez plynu chlodniczego
Koledzy dobrze radzą. Bez płynu poza podwórko nie wyjeżdzaj. Pierwsze co, to przepalisz uszczelkę pod głowicą, potem tłoki spuchną i zatarcie silnika gwarantowane. Nie kombinuj tylko auto na hol, albo laweta.- [A4 B6 AVF] - Xenonowe lampy, a zamienniki.
Soczewka się nie zużywa, tylko odbłyśnik. Wrzucenie projektorów z B8 to nie jest trudna sztuka. Tutaj masz wątek do poczytania: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/ Koszt 150-200 PLN, a jakość światła 1000x lepszy.- [A4 B6 AVF] - Xenonowe lampy, a zamienniki.
Tutaj masz wypróbowaną firmę: http://regeneracja-hc.com/, ale bardziej się opłaca wrzucic projektory z B8. Ogólnie ORI projektory Bixa w B6 nie grzeszą ilością emitowanego światła. Co do Twojego DRL, to albo ktoś przełożył MCE z B7, ale bardziej pachnie uniwersalnym modułem z alledrogo.- [A4 B6 AVF] - Xenonowe lampy, a zamienniki.
Masz dołożony dodatkowy moduł, bo ORI nie było takiej opcji w B6.- Kontrolka Oleju
Co chcesz badać manometrem? Czujnik poziomu oleju w misce ?- AHU 160 km/h i wiecej nie idzie
Co kąt wtrysku ma tu do rzeczy? Jak wałek faktycznie obraca się z prędkością 3000 rpm, to tylko przełożenie skrzyni może tutaj wpływać na prędkość.- Zmiana pompy z 11 na 9? Pytanie!
Na dawkę ma wpływ dozator, a nie średnica tłokorozdzielacza.- co się dzieje ?
Sprzęgło jest między skrzynią a silnikiem i służy do załączania i rozłączania napędu od silnika. Jak pisałeś wcześniej: Kiedy wciskasz sprzęgło odłączasz silnik od zablokowanej skrzyni i może on pracować normalnie. Kiedy puszczasz sprzęgło, to silnik ma połączenie z zablokowaną skrzynią i przez to się dusi. IMO problem leży w uszkodzonej skrzyni.- co się dzieje ?
Niestety skrzynia. Raczej nie będzie się opłacać zaglądać do środka. Szukaj używanej skrzyni.- Nie równa praca silnika po wymianie turbo. 1.9 TDI AWX AUDI A4 B6
Jeśli odłaczałeś aku, to kontrolka ESP będzie świecić do momentu, aż nie przejedziesz autem i nie wykonasz kilku skrętów kierownicą. Sterownik musi się zaadaptować.- Pytanie odnośnie wymiany rozrządu
Wymiana jest P&P, tylko musisz mieć odpowiedni klucz, żeby zablokować wałek altka, bo nie dokręcisz śruby sprzęgła.- Wycie (Dodatkowa pompa paliwa w baku?)
Pompa w zbiorniku jest elektryczna i pracuje cały czas z taką samą wydajnością. Nie ma takiej opcji, żeby przyspieszała i wyła, kiedy zwiększasz obroty.- Pytanie odnośnie wymiany rozrządu
Załóż sobie sprzęgło na altka i zapomnisz o napinaczu. Jak miałem zeciora to kilka razy wymieniałem napinacz, który dęba stawał. Po wrzuceniu sprzęgła zapomniałem o problemie. BTW Wymieniając rozrząd warto też pomyśleć o pompie wody.- Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
Skretność to nie samopoziom- Przetwornica Valeo LAD5GL. Napawa czy zamiennik(jaki?)
A co ma przetwornica do samopoziomu? Od tego jest przecież osobny moduł.- Odpowietrzenie Baku Tdi 1,9?
W każdym zbiorniku samochodowym jest odpowietrzenie, inaczej byś nie zatankował.- Często padające postojówki xenon
Sprawdź styki w oprawce. Wygląda na to, że jest słabe przejście i płynie duży prąd, przez to mocno się grzeją.- Samopoziomowanie Xenon
Wygląda na uwalony mechanizm regulacji w lampie. Silniczek będzie pracował góra-dół, ale lampa będzie stała w miejscu. Żadnego błędu na FIS-ie nie pokaże. Najczęściej dzieje się tak, gdy nieumiejętnie reguluje się ustawienie lampy np na stacji diagnostycznej. Jest odpowiednia procedura, która wymaga VAG-a. Bez tego jak będziesz kręcił ręczna regulacją, to mechanizm samopoziomu będzie cały czas próbował ustawić sam lampę, aż dojdziesz do końca regulacji i wtedy silniczek pracując w skrajnej pozycji wyłamie plastikowe tryby mechanizmu. - Odblysnik normalnej soczewki a xenon i bixenon różnice.