Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
podświetlenie bagażnika zwykła żarówka -> taśma led
Odezwij się do Tomnika, to zrobi Ci moduł jaki chcesz: http://a4-klub.pl/index.php?/user/88411-tomnik/ [email protected]
-
podświetlenie bagażnika zwykła żarówka -> taśma led
Sterownik oświetlenia podaje bardzo małe napiecie, coś koło 2V, do układu, który rozpoznaje na podstawie rezystancji obwodu, czy załączyć oświetlenie. Jak masz tanie chińskie ledy, to niestety musisz opornik zastosowac, zeby to chodziło. Pierwsze prawo Ohma: U=R*I, oraz wzór na moc: P=U*I pozwolą wyznaczyć minimalną wartość rezystancji. Najlepiej zainwestuj w porządne dedykowane moduły LEDY, a nie tanią chinszyzne z metra, tym bardziej do B8
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
- Czujnik poduszki silnika
Nie jest wkręcany. Jest połączony razem z poduszką.- Golf 3 1.9 TD Potrzebuje pomocy :/
Nie powinno być żadnych bąbli. Masz gdzieś nieszczelność między pompą a zbiornikiem i się zapowietrza. Zawór na pompie sprawdzałeś?- Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Pytanie, do wszystkich, którzy montowali soczewkę od B8: Wszystko mam poustawianie idealnie, ale zauwazylem, ze na szkle reflektora mam taka poświatę. Nie wiem jako to wytłumaczyc. Wyglada to tak, jakby swiatlo z soczewki padało na szklo reflektora i powstaje na nim taka biala plama swiatla. Ogolnie to swiatła swieca idelanie, odcięciecie ksiązkowe,tylko ta plama mi nie daje spokoju, bo nieładnie to wyglada. Miał ktoś podobnie??? Ja coś próbuję wydłubać. Jak będę miał skończone, to zapodam tutaj na forum szablon.- Średnie spalanie w FIS - reset prawie co zapłon
Pierwszy poziom FIS'a kasuje sie po zaplonie, a drugi jest na stałe. Pod manetką FIS'a masz mały przełacznik do zmiany poziomów. Patrz co sie wyswietla (jaka cyfra) po prawej stronie na czerwonym tle. Wszystko masz opisane w instrukcji Audi B6, strona 43- Dodatkowy ruch wycieraczki przedniej - jak wyłączyć
W B7 masz mozliwosc adaptacji: Central electronics=> Adaptation Channel 013: Wiper Setup Standard: 115 +001 = Speed Reset +002 = Short to Plus Monitoring +004 = Rain Sensor active +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping) +016 = Speed dependent Wiper interval active +032 = Headlight Washer System active +064 = Reverse Gear Wiping active- pomiar ciśnienia sprężania
Głupoty wypisujesz, ale skoro Wikipedia jest dla Ciebie wyrocznią to się nie ma co dziwić.... Po pierwsze ta Twoja kompresja nazywa się poprawnie stopniem spręzania silnika i nie jest " zmianą objętości komory spalania pomiędzy najniższym a najwyższym zwrotnym położeniem tłoka w silniku tłokowym", tylko stosunkiem tych dwóch objętości, czyli między GMP i DMP. Po drugie piszesz: Z tego co piszesz wychodzi na to, że stopień sprężania ( ta Twoja kompresja) zmienia sie wraz z temparatura silnika. Totalna bzdura. Po trzecie stopnia sprężania (kompresji) sie nie mierzy, bo to nie jest wykonalne metodami warsztatowymi, To jest paramter techniczny silnika, na który nie masz wpływu.- Golf 3 1.9 TD Potrzebuje pomocy :/
To jest 1.9 TD AAZ z komorami wirowymi tzn, wtrysk pośredni i tam podstawą do odpalenia zimnego silnika, są świece zarowe i prawidłowy kąt wtrysku. Świece musza podgrzac komorę wirową, bo tam nastepuje wtrysk paliwa. Jak to nie jest jest sprawne, to nawet przy wysokich temperaturach jest problem z odpaleniem. Ten czujnik to nic innego jak dodatkowy termostat na pompie, który mechanicznie przestawia przyspieszacz kąta zimnego rozruchu.- Turbina VW Vento
Turbo powinno byc KKK K14 lub Garrett T2. To zaslepienie to pewnie od EGR'a. Zapodaj jakies foto, to bedzię jaśniej.- Golf 3 1.9 TD Potrzebuje pomocy :/
Jesli, to jest 1.9 TD to AAZ i VAG'iem nic nie zdzialasz, bo pompa VE jest mechanicznie sterowana. To jest silnik na komorze wirowej, a nie wtrysku bezposrednim, wiec tam odpowiedni kąt ma pierwszorzedne znaczenie. Pierwsze to do sprawdzenia kąt wyprzedzenia tłoczenia czujnikiem zegarowym, no i trzeba sprawdzic, czy mechaniczny przestawiacz kąta zimnego rozruchu dziala prawidlowo. Bez tego bedzie ciezko palił na zimnym.- pomiar ciśnienia sprężania
Cisnienie spreznania i kompresja to jedno i to samo.... Jakie cisnienie pracy....???- Dodatkowy ruch wycieraczki przedniej - jak wyłączyć
Jedynie tak jak pisałem wczesniej. Wajcha w dół podczas zmywania i juz nie ma dodatkowego przelotu.- Swiatła drogowe(długie) świecą za wysoko.Jak ustawić?
` Na pewno nie masz elektycznej?- Bixenon Xenon od A do Z
Ty to takiej tragedii znów nie masz Widywano tu na forum gorsze, całe czekoladowe- Dodatkowy ruch wycieraczki przedniej - jak wyłączyć
Czyli pozostaje opcja z pociągnięciem wajchy w dół w czasie zmywania. To działa na 100%, sprawdzone u siebie.- Dodatkowy ruch wycieraczki przedniej - jak wyłączyć
Kiedy włączycie spryski na szyby i wycieraczki zaczynają machać, wtedy wystarczy pociągnąć manetkę w dół, tak jakbyście chcieli włączyć jednokrotne machnięcie wycieraczek i wycieraczki nie wykonają tego dodatkowego przedłużonego przetarcia. Można też spróbować użyć VAG'a: Central electronics=> Adaptation Channel 013: Wiper Setup Standard: 115 +001 = Speed Reset +002 = Short to Plus Monitoring +004 = Rain Sensor active +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping) +016 = Speed dependent Wiper interval active +032 = Headlight Washer System active +064 = Reverse Gear Wiping active Odejmujecie 8, ale nie jestem przekonany, czy w B6 to zadziała.- Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Zdecydowałem się jednak Palniki pasują P&P PW- Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Czy ktoś z forumowiczów dysponuje szablonem albo wymiarami przejściówki (dystansu) do montażu soczewek B8?- Ori xenon a4 b5 2001 problem.
http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/- rozgrzewanie disela
Nie temperature oleju, tylko cieczy chłodzącej. Nie trzeba kompa, wystarczy wejsc w climatronic: - naciskamy przycisk obiegu recyrkulacji powietrza (prawy dolny rog) oraz przycisk od kierowania powietrza na kratki pod szyba (strzalka w gore, w prawym gornym rogu) - wyswietli nam sie 1c, - przyciskami od zmiany temperatury (- +) idziemy na numer 51c - potwierdzamy przyciskiem od recyrkulacji (prawy dolny rog).- Powyżej 4 tys. samochód się dławi
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/259065-dlawi-sie-i-kopci-na-zimnym-silniku-po-dodaniu-gazu-filmik/#entry3741656- Zatrzaśnięty bagażnik ! PILNE!
Jakby Ci auto chcieli skroci, to nawet po jajakach bys sie nie zdazyl podrapac takie maja sposoby...- Zatrzaśnięty bagażnik ! PILNE!
Taaa, wszyscy spece od tej roboty siedza na forum i czekaja niecierpliwie, az ktos napisze posta jak auto otworzyc,,, - Czujnik poduszki silnika