Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Co rozładowało akumulator?
To, ze kupiles go 2 m-ce temu, wcale nie oznacza, ze aku jest w 100% sprawny. Przy zakupie akumulatora, najwazniejsza jest jego data produkcji. Jak stoi dlugi czas na sklepowej półce, to masa czynna opada i taki akumulator mozna sobie w d,,pe wsadzic.
-
Dziwne krótkie przełączanie się świateł
Regulator napiecia na altku do sprawdzenia.
-
Podgrzewanie szyby - zerwane paski.
Serio chcesz szybe wymieniac??? Zrob zabieg lakierem i zapomnij i temacie. Bedzie dzialac i spelniac swoja funkcje.
-
Podgrzewanie szyby - zerwane paski.
http://allegro.pl/lakier-przewodzacy-naprawa-ogrzewania-szyby-tylnej-i4926876517.html
-
Bardzo słabe światła przednie , krótkie
Dokładnie tak jak piszesz.
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
DPF nie był montowany seryjnie w B6. Suche DPF-y montowali sobie dodatkowo własciele zeby spelnic norme Euro i dostac zieloną naklejke na wjazd do strefy.
-
Bardzo słabe światła przednie , krótkie
Tutaj masz rozwiazanie swojego problemu: http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Stare diesle od zasady niczym sie nie roznia od nowych...W kazdym masz zawory, tloki itd...30 lat temu tez sie tak wymienialo uszczelniacze zaworowe... Nie szukaj podtekstow w postach. Po prostu kazdy ma prawo wyrazic swoja opnie, a sprawy sie tak maja, ze skoro kilka osob ma taka sama opinie, to warto sie nad tym zastanowic, czy przypadkiem nie maja racji i prostuja temat, kiedy ktos wypisuje glupoty. Sorry za OT...
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Swiete słowa, ale jak widac niektorzy "miszczowie" tutaj wiedza lepiej...
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Załamka...
-
Pobór prądu w czasie postoju
170mA juz powzej normy, ale tragedii nie ma. Przy takim poborze zdrowy aku powienien 2-3 dni bez problemu wytrzymac na mrozie. Sprobuj wyciagac po kolei bezpieczniki i patrz czy pobor spadnie. Z nowymi akumulatorami to jest jedna wielka loteria. Trzeba przede wszystkim patrzec na date produkcji, bo jak akumulator stoi dlugi czas niedoladowany na półce w magazynie sklepowym, to masa czynna z plyt opdad na dno i mimo, ze aku prosto ze sklepu, to jest juz zlom.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
A wiesz, ze jak sie wymienia usczelniacze zaworowe, bez sciagania glowicy, to sie tak ustawia wal korbowy, ze 4 zawory sie opieraja o tlok, a potem 4 nastpne i zawory Ci nie wpadna do cylindra ???
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
EGR siedzi w kazdym TDI. W 1.9 TDI w budzie B6 nie montowali jeszcze DPF
-
Dziwna sprawa z odpalaniem
Pierwsze to sprawdz pobor pradu na postoju. Zamknij auto, poczekaj az moduł komfortu pojdzie spac i zmierz ile pradu ciagnie z aku.
-
Rozrusznik kręci a nie kręci silnikiem
Bendix przepuszcza, rozrusznik na stół.
-
Padnięty pompowtrysk w AVB
To, ze takie korekcje, to nie znaczy od razu, ze pompki są winne. Zamień pompki miejscami i wtedy sprawdz, czy korekcje sie przeniosa.
-
Rozrusznik kręci a nie kręci silnikiem
Skoro slychac ze rozrusznik kreci, a nie napedza silnika to winne jest sprzegło jednokierunkowe rozrusznika (tzw. bendix).
-
kąt wtrysku po wymianie pompy AFN
Czyli wychodzi na to, ze niepotrzebnie wymieniales stara pompe.
-
Czy można przyciemnić przednie boczne szyby?
Ja nie twierdze, ze nie macie racji. Nie twierdze tez, ze jak przycemnisz szyby ponizej 70% to wszystko jest ok. Uważam tylko, ze policja łamie prawo zabierając dowody tylko na podstawie tego, ze funcjonariusz stwierdzi sobie, ze szyba nie przepuszcza swiatła. Analogoczina sytuacja: Jak policja zatrzymuje kierowce za przekroczenie predkosci, to ma na to jakis konkretny dowod ( nagranie video, zdjecie foto, pomiar z lasera albo suszarki). Wyobrazacie sobie sytuacje, w ktorej polcijant podchodzi do kierowcy i stiwerdza, ze ten przekroczyl predkosc, bo on to widział na własne oczy i to mu powinno wystarczyc ??? Musi byc konkretny dowod, tak samo jest z ciemnymi szybami. Zabieranie dowodow i wystawianie mandatow tylko na podstwie domniemania funkcjonaruisza jest złamaniem prawa. R7 JAREK- Z tym kumplem, który sprowadził auto z USA, to jest zupełnie inna sprawa, bo jak rejestrujesz auto w danym kraju to musi ono spełniać warunki techniczne tam obowiązujące. Rejestrujesz w Polsce, więc musisz dostosować auto do obowiazujacych w kraju przepisow.
-
Czy można przyciemnić przednie boczne szyby?
Można przednie boczne i czołową, jeśli przepuszczalność światła wynosi min. 70%... BTW "działanie z premedytacją" ma zupełnie inną definicję prawną.
-
Czy można przyciemnić przednie boczne szyby?
Pocztajcie sobie najpierw ile w kraju jest radiowozów wyposażonych w takie urządzenia. Nie każda komenda powitatowa, a tym bardziej posterunek są wyposażone w takie urządzenie do pomiaru przepuszczalności światła. Myśliisz, ze jak dwóch policjantów starym poloznezem zatrzyma Cie pod Kozią Wólką, to bedą wzywać specjalistyczny radwiowóz z drugiego miasta, zeby Ci szyby zmierzy. To nie jest żadne cwaniakowanie, tylko egzekowwanie swoich praw. W polskim prawie obowiązuje konstytucyjna zasada praesumptio boni viri, więc do póki nie udowodnią Ci winy, nie mogą Ci nic zrobic.
-
Czy można przyciemnić przednie boczne szyby?
Jak to nie ma co mierzyc? Jesli nie sprawdzą na urządzeniu, to jest to podstawa do tego, żeby nie przyjąć mandatu, bo "na oko" to sobie można zachorować, a nie oceniac przepuszczalnosc swiatla A sprawy sie tak mają, ze zwykłe patrole drogówki zwykle nie posiadają takich urządze,ń więc nie ma sie do czego przyznawac Szyby moszesz sobie drzemem, albo nawet gó...nem usmaraować i jak mają min 70% przpuszczalności, to nic Ci nie mogą zrobić.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Zycze Ci z całego serca, zebyś sam trafił na takie właśnie auto....
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
a jak to sprawdzic bo czasem tak jak bym czuł zapach paliwa.... Po pierwsze to uzupełnij profil, bo nie wiadmomo o jakim silniku piszesz, a nikt tu nie jest jasnowidzem. ( Piszesz coś o cewkach i świeach-PB??? ) Po drugie, to jak czujesz paliwo, to oznacza jedno: NIESZCZELNOŚĆ.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy