Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Uszczelnienie pompy wtryskowej AFN, KONIN dobry pompiarz?
Podjedź na Wolę Łaszczową. Kiedyś u niego robiłem pompę, ale to jakiś czas temu było. A tak poza tym to w okolicy nie ma dobrego fachowca od VP.
-
Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy
Temat wałkowany na forum wielokrotnie. Po pierwsze: podepnij VAG'a i pokaż jaki masz kąt wyprzedzenia wtrysku. Po drugie: to, ze rozrusznik kreci, to jeszcze nic nie zanaczy, Zeby prawidlowo odpalil, tp silnik musi miec minimum te 200 obr/min podczas rozruchu. Po trzecie czujnik temperatury: co to oznacza "działa raczej prawidłowo? Jakie masz wskazania temperarury w BS i na blacie? Rano przed rozruchem masz zblizone temperatury paliwa, cieczy chłodzącej i powietrza? Odpinales czujnik i probowales odpalic?
-
Przyrdzewiala pompa wody
To sie w koncu zdecyduj, gdzie masz ta rdze. Na kole pasowym, czy wirnik pompy zardzewial???
-
Przyrdzewiala pompa wody
Tez sie wlasnie zastanawiałem na czym ty jezdzisz, ze Ci pompa od srodka rdzewieje Jak masz rdze na kole pasowym, to przejedz to szmatą i po problemie, chyba ze ruda mocne wżery zrobiła, ale nie sadze. To pewnie tylko taki rdzawy nalot.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Bede chyba musial wyjac połosie i przyjrzec sie dokladnie przegubom
-
Ustawianie kata wtrysku czujnikiem zegarowym 1.9TDI AFN
Ale czy paliwo leci z rurek jak poluzujesz na wtryskach? Tak myśle, ze mozesz jeszcze sprawdzic i podlaczyc na krótko z aku N109.
-
Ustawianie kata wtrysku czujnikiem zegarowym 1.9TDI AFN
Po pierwsze to poustawiaj wszystko na znakach. Potem VAG i odczyt kąta wtrysku w BS, oraz napiecie na RSW. Podpinales VAG'a? Paliwo leci z przewodów? Pompe na krótko mozesz podlaczyc i sprawdzić czy ciagnie paliwo?
-
[B7 1.9 TDI] Czy warto kupić takie auto z tym silnikiem ?
Tak jak wczesniej pisałem i również kolega FPek, w B7 były seryjnie montowane skrzynie manulne 6-biegowe. Była to tzw wersja "e", czyli Eco.
-
Wtryski - czas wymiany ?
Ale odkop Dokladnie to co 152 tys
-
Ustawianie kata wtrysku czujnikiem zegarowym 1.9TDI AFN
Tak jak kolega wyzej pisze. Zakres wynosi 1mm +/- 0.02. Do zrobienia, tylko sie zastanawiam czy nie prosciej VAG'iem to zrobic niz sie grzebac tym czujnikiem?
-
Wybór polerki
Przerabiałem temat. Prawda jest taka, ze jak snieg auto zasypie, to z takiej plandeki i tak trzeba odgarnac, zeby mozna bylo ja sensownie sciagnac z auta, zlozyc i gdzies wrzucic. Nameczysz sie, nabrudzisz. Lepiej miotełke w reke do lapki i ogranac ze sniegu. Jedynie jak wiesz,ze auto dluzszy czas pod chmurka ma stac, to wtedy na czysta karoserie mozna takie cos wrzucic. W zwyklej codziennej eksploatacji sie to nie sprawdza. Mata za 10PLN na przednia szybe i po temacie.
-
[B7 1.9 TDI] Czy warto kupić takie auto z tym silnikiem ?
W B7 1.9 TDI tez były skrzynie 6-biegowe. B6 AWX ma skrzynię 5-biegową. 6-tka to AVF
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
U mnie wlasnie po wcisnieciu sprzegla dalej drgania wystepuja, Co dziwne czasem sa silniejsze, czasem slabsze, reguly nie ma, ale jest to strasznie iryrytujące.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Panowie, zeby nie zakladac nowego wątku. Mam problem z drganiami pojawiajacymi sie od predkosci 90-100 km/h. Czuc ze drga cala buda, nie jest to typowe bicie kół, które z reszta były 2x sprawdzane i wyważane. Raz wystepuje to mocniej, raz mniej.Widac jak lewarek biegow caly drga. Drgania wzmagają się z wzrostem prędkosci tak do 150-160 km/h. Pożniej ustaja ale podejrzewam, że wtedy czestotliwość jest tak duża, zę poprostu tego tak nie czuc tak bardzo. Po wciśnieciu sprzęgła, na luzie i bez gazu, drgania nadal występuja. Z tego co sie dowiadywałem ,to problem może być w przegubach? Może ktoś miał podobny przypadek i coś więcej podpowie.
-
Radio nie odbiera fal
OK. Przejrze watek, ale troche tego jest Jak coś będzie niejasne, to bede pytał.
-
Radio nie odbiera fal
Nieoryginalne radio było już wrzucone jak kupiłem auto. Poprzedni wlasciciel zmienil CHORUSA II na to wlasnie radio. Który przewód odpowiada za zasilanie anteny? W Avancie wzmacniacz tez jest nad tylna szyba?
-
Radio nie odbiera fal
Witam Problem dotyczy B6 i odbioru fal radiowych. W aucie siedział oryginalnie Chorus II. Poprzedni właściclel zmienil radio na niefabryczne. Niestety radio nie odbiera stacji tylko same szumy. Problem leży gdzies w antenie lub wzmacniaczu antenowym, bo podmieniałem radia i dalej to samo. Jak się zabrac do sprawdzenie anteny i wzmacniacza?
-
Prośba o identyfikacje kodu silnika
AFF (75KM) różni się od 1Z , AHU (90KM) tylko wtryskami i programem. Reszta gratów jest ta sama. Do 75KM, mozesz smialo wrzucic wtryski od 90KM.
- Pompa wtryskowa
-
Pompa wtryskowa
Regulacja polega na tym, ze wbijasz gorna miseczke zaworu do momentu osciagniecia właściwego cisnienia wewnętrznego pompy. Wbijasz po trochu (dosłownie co 1 mm) i kontrolujesz. Tutaj masz foto jak ten zawor wygląda i działa: http://www.tdi-tunin...przetłoczki.jpg
- Pompa wtryskowa
-
Pompa wtryskowa
Tłokorozdzielacz nie ma wiele do rzeczy. Za regulacje kata wtrysku odpowiada N108, ktory wykorzystuje cisnienie wewnetrzne w pompie, ktore z kolei wytwarzane jest przez pompe wstepna. Jak pompa wstepna kiepska, to i cisnienie slabe i N108 nie jest w stanie doregulowac poprawnie kata. Ewentualnie zawor, ktory utrzymuje cisnienie wewnetrzne w pompie.
-
Pompa wtryskowa
Nie trzeba od razu pompy rozbierac w drobny mak Można podbić ciśnienie wewnętrzne na zaworze i patrzec co sie dzieje. Przypchany filtr paliwa tez moze powodowac problemy z kątem na wyższych obrotach (do przestawiania kąta służy paliwo po ciśnieniem w pompie)
-
[AFN] Kąt wtrysku, rozrząd, klin na wale
Jak sprawdziłeś wszystko co wczesniej bylo pisane, to zostaje czapka do sprawdzenia.
-
Zle poskładane TURBO
Zobacz jak masz zalozony pierscien sterujacy kierownicami: http://www.turbo-diesel.pl/admin/upload_img/image/turbina/2/7.jpg