Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Zle poskładane TURBO
Najczestszy blad to przestawienie pierscienia, który steruje kierownicami. Niby wszystko pasuje, a auto nie jedzie.
-
[AFN] Kąt wtrysku, rozrząd, klin na wale
Przy ściętym wpuście kółka na wale korbowym teoretycznie nie powinny się zgrać znaki i blokady.
-
Wtryski 216 w 1z
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/276795-prosze-o-opinie-d-produktu-koncowki-216-bosio/?hl=%2Bwtryski+%2B216#entry4011435
-
pęknięty zbiorniczek płunu hamulcowego :/
- Spękane fajki świec żarowych AFN
Nowe niestety sa niedostepne. Trzeba calej wiazki uzywanej w dobrym stanie szukac.- Zetor znowu nie odpala...
jakich domowych warunkach i jak nie znasz to nie pisz ty bzdur . ja do słownie nie moge napisać co i jak ,beda pisał tak ,żeby kogos nakierować .mnie tego nikt nie pokazywał a jakoś sam sie nauczyłem... ---------- Post dopisany at 15:13 ---------- Poprzedni post napisany at 15:09 ---------- Hm.....myślałem dotąd że to forum jest aby pomagać?......A nie załatwiać sobie interesy........masakra......Kolego vp....jak dla mnie powinien zająć się Tobą Moderator.....ale to moje zdanie.....Czytając Twoje wpisy aż nie chce mi się otwierać strony Klubu..... ta no bez przesady , to moze codziennie kto przyjezdza do mnie moze od razu FAQ napisze i po drzewach po rozwieszam i każdy bedzie wiedzieć co i jak wiec poco bedzie jakie kolwiek forum czy nawet mechanik...... ja pomagam w wielu kwestiach ale no bez przesady.... vp-tdi zanim coś znowu wypiszesz, to słownik języka polskiego sobie włącz, albo niech ktoś pisze za Ciebie, bo czytać tych Twoich wypoicn nie idzie. Ani ładu, ani składu...- Wymiana rozrządu - inny odgłos silnika
Zacznij od sprawdzenia czy na znakach i blokadach na pewno wszystko się zgrywa. Jeśli tak to VAG i prawdopodobnie statyczny kąt do regulacji. Samo prawidłowe ustawienie rozrządu na znakach i blokadach nie daje nic, ponieważ trzeba jeszcze dokładnie wyregulować statyczny kat wyprzedzenia tłoczenia. VP 37 jest sterowana elektronicznie wiec jest prościej, bo można VAG'a podlaczyc. W pompach sterowanych mechanicznie np. VE, trzeba wkrecac czujnik zegarowy w pompe i jest trochę więcej zabawy. Niestety wiekszosc mechanikow nawet się do tego nie zabiera, tylko ustawiają wszystko na znakach i wciskają klientowi, ze rozrząd wymieniony, a to niestety tylko polowa sukcesu. Auto niby odpala i jeździ, ale nie do końca jest ok.- Zetor znowu nie odpala...
Ta zgrzewarka pewnie schowana jest w szafie tylko na specjalne okazje... BTW Przylaczam się do opinii kolegow wyżej....- Im cieplejszy silnik, tym gorzej odpala.
Pompa jest pierwszym podejrzanym. Czujnik i rozrusznik raczej na zimnym dają objawy. Test zimnej wody na tłokorozdzielacz przy rozgrzanym silniku i jak się poprawi odpalanie ,to masz przyczyne.- Punkt zerowy na kole zamachowym w automacie.
Musisz ustawić znak tak jak na rysunku poniżej:- 1.9TDI nie odpalił - co sprawdzić ?
270mA to za duzo. Powinien brać koło 50mA. Wyciągaj po koleii bezpieczniki i patrz czy zmaleje.- 1.9TDI nie odpalił - co sprawdzić ?
Wpinasz miedzy kleme i zacisk aku. Przyjmuje się, ze 50mA jest w miare ok. Ogolnie dielsa na pycha nie powinno się palic.- 1.9TDI nie odpalił - co sprawdzić ?
Problem po stronie elektryki. Gdzies masz zwarcie i rozladowuje aku. Wsadz amperomierz szeregowo miedzy kleme i zacisk aku, wtedy sprawdzisz jaki masz pobor pradu na postoju.- Wymiana wakum-kilka pytan
W wzduznym 1.9 TDI dojscie do vacum pompy jest akurat ciulowe i trzeba trochę auta porozkladc, żeby sobie w miare rozsądne pole do manewru zrobić.- Piszczący rozrząd - prawdopodobnie
Jedyne co może Ci piszczeć w rozrządzie to rolka prowadzaca pasek zębaty, ale to praktycznie się nie zdarza. Posprawdzaj dokładnie wszystkie rolki osprzetu. Skoro piszesz, ze slychac bardziej u góry to pierwszym podejrzanym jest sprzeglo alternatora.- czym sie różni 1z od ahu
A czy ja napsialem ze w B5 było T2??? Mowilem, ze w silnikach 1Z do 94 r, a te wkładali do kilku innych modeli.- czym sie różni 1z od ahu
Turbo tez jest inne. W 1Z masz do 94r T2, a w AHU GT15, oba typy bez zmiennej geometrii ( WG zawor upustowy), ale GT15 jest trochę mniejsza.- Kontrolka świece
Jeśli zdarzylo się to miesiąc temu i blad był sporadyczny, to niekoniecznie musi zostać w pamięci sterownika.- Trzesie podczas gaszenia!!!!
Zalezy w czym lezy problem. Jesli jest zwarcie do masy albo przerwa w obwodzie sterowania, to VAG powinien wywalic błąd. Jesli usterka typowo mechaniczna, to juz niekoniecznie.- Raz Odpala raz nie
Na pierwszy ogień immobiliser do sprawdzenia. Cewka może nie czytać poprawnie kodu kluczyka. Częsta przypadlosc. Kontrolka imo się nie świeci? Podłącz Vaga i zczytaj błędy.- Momenty dokręcenia śrub pompy wtryskowej vp37
PKM, do tego życie i trochę praktyki- Pęknięty pasek wieloklinowy
Niekoniecznie musi mieć nalatane dużo na tym pasku. Wystarczy, ze napinacz do bani, albo jakies kolko, to również dobrze potrafią pasek zniszczyć.- ciśnienie oleju
- ciśnienie oleju
Na biegu jałowym powinno być kolo 2 bar. Przy wcisnietym gazie max 7 bar. Przeczytaj link do posta którego wyżej Tobie podeslalem.- Pęknięty pasek wieloklinowy
W starym kiblu to nie było by problemu, wystarczylo, ze zawor N109 na pompie miał zasilanie i jechal. TDI niestety trochę więcej pradu potrzebuje. 50 km to rzeczywiście może być problem. - Spękane fajki świec żarowych AFN