Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_N

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_N

  1. Wcale nie sa bardziej awaryjne, tylko niestety mniej "głupoto-odporne"....
  2. Tak, od razu po odpaleniu. Dzwięk powoduje zużyte sprzeglo jednokierunkowe (bendix), kiedy wyzębia się z wieńca koła zamachowego, tuz po tym jak silniki zaczyna pracować.
  3. Jest wlasnie odwrotnie. Im mniejsza wartosc, tym faktyczna dawka jest wieksza. Jesli obroty nie faluja, nie kopci, to mozesz zostawic, jesli nie chce Ci sie bawic. Nic mu nie bedzie. Co do spalania, to jakiejs wielkiej zauwazalnej roznicy nie bedzie.
  4. Teoretycznie powinien sie lepiej zbierac, bo dostaje wiecej paliwa. Mowi sie, ze ponizej 2 sie nie powinno schodzic, ale widzialem zeciory, co na 1.2 normalnie jezdzily.
  5. Podobne objawy daje sprzeglo jednokierunkowe rozrusznika, zwane popularnie bendixem.
  6. Lukasz_N odpowiedział(a) na Mariusz temat w 1.9TDI
    Zawsze sie znajdzie jakis "magik" BTW w C4 2.5 jest pancerne
  7. ??? Chyba, zeby parafina sie nie wytracala przy niskich temperaturach, bo na pewno nie dla lepszej kondycji pompy i wtryskow...
  8. G...no prawda. O rozrzad trzeba dbac bez wzgledu czy to PB czy ON. Tym bardziej ze bezkolizyjnych konstrukcji PB jak na lekarstwo.
  9. Lukasz_N odpowiedział(a) na kadela69 temat w 1.9TDI
    Ten wynalazek mogl zabic pompe. Takich rzeczy sie nie robi. Pasek sie nie zerwie chyba, zeby pompa kompletnie stanela, ale to raczej sie nie zdarza.
  10. Lukasz_N odpowiedział(a) na kadela69 temat w 1.9TDI
    Zrob to co pisalem. Zrzuc pasek wieloklinowy i sprawdz, czy nadal halasuje. Poza tym zdejmij oslone rozrzadu i obejrzyj pasek. Sprawdz luz na kole pasowym pompy od wspomagania , bo ona jest najbardziej podejrzana.
  11. Lukasz_N odpowiedział(a) na Mariusz temat w 1.9TDI
    BTW to ciezko jest zajezdzic turbo w 1Z. Swiadczy to o kompletnym braku czulosci przy eksploatacji (polsyntetyki i inne przypadki )
  12. Jakies konkrety? Modele, oznaczenia silnikow...?
  13. A ile z tych 40 mialo bezkolizyjny rozrzad...?
  14. vp-tdi chyba nie zbyt wiele silnikow widziales na oczy. Bezkolizyjny rozrzad w PB to wąski temat
  15. Lukasz_N odpowiedział(a) na kadela69 temat w 1.9TDI
    IMO pompa wspomagania oddaje ostatnie tchnienie tak na pierwszy strzał. Zrzuc pasek wieloklinowy, odpal i nasluc**j, czy dzwiek ustanie .
  16. Czytaj ze zrozumieniem. Mowie o samym napinaczu, a nie rolce na nim zamontowanym. Widze, ze jednak nie za bardzo orientujesz sie jak to dziala. Rolke mozesz sobie wymienic na nowa a i tak bedzie patrzec krzywo, bo dostaje w dupe lozyskowanie samego napinacza.
  17. Mozesz sprobowac sam zregenrowac. Jest opis na forum co i jak.
  18. Sa tam dwa elementy ulozsykowane wzgledem siebie i to lozyskowanie dostaje w dupe, i traci wspolosiowosc, a nie zaden element aluminiowy, "ktory sie wygina"
  19. W AHU nie ma co czyscic. Na poczatek do sprawdzenia szczelnosc dolotu tak jak kolega flex78wyzej pisze. Chociaz stawialbym na N75 jesli podlaczony na krotko idzie.
  20. Lukasz_N odpowiedział(a) na wasill20 temat w Układ Jezdny
    Moga, bo do sanek mocujesz dolne wahacze.
  21. Zobacz najpierw jak napinacz jest zbudowany, a nie takie glupoty piszesz. To nie zaden korpus sie wygina
  22. Zaloz sprzegielko na altku, to raz na zawsze zapomnisz co to jest wygiety napinacz.
  23. W AFN N75 jest sterowany podcisnieniem a w AHU jest nadcisnienowy. Miales prawdopodobnie podlaczony na krotko i dlatego nie lapal notlaufa. Podmien N75 od AHU/1Z.
  24. Gdzie takie promocje robia, bo chętnie się zalapie??? : Planowanie -50PLN Popychacze 8 szt - 160 PLN Zawory 8 szt - 200 PLN Prowadnice zaworowe 8 szt - 80 PLN Uszczelniacze zaworowe 8 szt - 30 PLN Simmering wałka - 15 PLN To tak z grubszych rzeczy.Doliczyc trzeba jeszcze kilka innych pierdół. Do tego robocizna jak oddajesz do zakładu, chyba, ze sam robisz. Sprezyn na 100% nie wymieniają, chyba ze jest pęknieta, ale to jak trafić w totka. Jak slysze słowo "regeneracja" to az mnie trzęsie. Wiekszośc tych napraw regeneracją nazwać nie można, raczej wymianą kilku elementów.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.