Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Uszkodzony wahacz?
Skrzynia jest tak zbudowana, że nawet na luzie wałki w niej się obracaja, tylko nie ma mechanicznego połączenia pomiedzy kołami zebatymi na wałku, a mechanizmem synchronizator-zamek. W czasie jazdy jak wlaczysz na luz to wałki w skrzyni beda sie i tak caly czasz obracac, tyle ze z roznymi predkosciami. Wałek głowny dostaje napęd od kół, a wałek sprzeglowy od silnika. Jak w czasie jazdy na luzie wcisniesz sprzeglo to tylko zatrzymasz walek sprzeglowy, wałek głowny bedzie sie nadla obracal. W skrzyni jest klikanascie lozysk, ktore moga powodowac halas. Na pierwszy ogien do sprawdzenia lozyska na flanszach półosi.
-
Proszę o opinie - samochód idzie do 110 km/h i łapie muła ;/
po to jest forum żeby zapytać, chłop zapytał a widze że tu wszyscy obeznani z wysokim poziomem wiedzy teoretycznej którym nie łaska odpowiedzieć ale za to łaska podkreślić swoje ego. Owszem, forum jest po to, żeby sobie nawzajem pomagac i rozwiazywac problemy, tylko trzeba przestrzegac kilku prostych podstawowych zasad: Wyciag z regulaminu forum: Przed założeniem nowego wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka - opcja "Szukaj"). . Trzeba najpierw wlozyc troche wysilku i uzyc opcji zanim sie zalozy kolejny watek z tematem, ktory setki razy sie tutaj na forum powtarza
-
Proszę o opinie - samochód idzie do 110 km/h i łapie muła ;/
Myśle, że powinien powstać nowy dział pt: " Błąd 005757, Notlauf, zapieczona geometria", bo juz nie chce sie czytać tych wałkowanych milion razy watkow A wszystkim nowicjuszom obowiazkowo nakazac bezwglednie uzywanie szukajki.
-
glowica
http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/jaka-grubosc-uszczelki-zastosowac-silnika-1z-250845/
-
Wymiana pompy paliwa
Gdzie robiles pompe? W Środzie, w Gnieznie? Powiem Ci szczerze, ze w naszej okolicy ciezko o dobrego fachowca od TDI. Bylem juz u kilku i nie ma takiego, co by sie najpierw za porzadną diagnostyke zabral, tylko wszyscy od razu pol auta by wyemienili, a efektu zadnego
-
Dymienie, trzęsienie, brak mocy
Nastawnik sie nie wyrabia. Grzebales cos przy pompie ? Kto Ci program robil?
-
zapala mi się kontrolka (!)
Zalej plynem chlodniczym. Kto leje wode do ukladu chlodzenia ???
-
[B5 1Z] Sprzegło wiskotyczne
W 1Z nie ma sprzęgła alternatora.
-
Klapa bagaznika- sytuacja kryzysowa.
spróbuj teraz
-
Klapa bagaznika- sytuacja kryzysowa.
www.a4-klub.pl/nadwozie-14/b5-1z-zamek-bagaznika-sie-otwiera-problem-rozwiazany-155987/
-
Uchwyt na napoje z Audi A4 B5 99r do przedlifta 96r zamiast schowka.
http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-uchwyt-kubek-zamiast-schowka-przedliftowej-wersji-186279/
-
A4 B5 1.9 Ahu problem z turbiną ! i wogole coś nie jedzie...
AHU nie ma kierownic tylko zawor WG. Czytaj watek, zanim cos napiszesz.
-
Nie odpala po długim kreceniu zalewa ?
Sprawdz dla pewnosci czy nie jest kółko na wale wyrobione żebyś nie miał przykrej niespodzianki
-
Kółko zębate wału AFN ---> klin czy ścięcie??
Jak już to nie klin tylko wpust.
-
A4 B5 1.9 Ahu problem z turbiną ! i wogole coś nie jedzie...
Jeszcze nie widzialem zatartej klapy WG. Prędzej olej w gruszce albo N75 co się potwierdziło. A jesli chodzi o zmienna geometrii i Audi 90KM to raczej AHH niż AHF
-
Nie odpala po długim kreceniu zalewa ?
Kat wtrysku do sprawdzenia, sprawdz vagiem czy kat nie faluje. bo moze to oznaczać że się kółko przestawiło na wale. Mozesz też dla pewności ustawic rozrząd na znakach dla sprawdzenia.
-
Nie odpala po długim kreceniu zalewa ?
W AFN nie ma klapy gaszacej, wiec nie ma co przymykac. Diesla nie zalejesz, tak jak PB. Po pierwsze to podlaczenie pod VAG i na poczatek kat wtrysku do sprawdzenia i N109, warto tez zajrzec do rozrzadu. Jak wali na czarno to nie zgadza sie wspolczynnik lambda paliwo-powietrze.
-
Brak mocy
Kolego prawda jest taka, ze na sile probujesz mi mowic i udowodnic, cos, czego nie napisalem. Jak uzywasz opcji "cytat" to najpierw uzyj glowy i przeczytaj ze zrozumieniem, to co chcesz zacytowac. I nie musisz umieszczac cytatu od razu pod cytaowanym postem, tak jak zrobiles to wyzej, co swiadczy dobitnie o tym, ze nie potrafisz uzywac tego narzedzia. Chyba, ze chcesz pomoć takim jak Ty ,co to maja problemy z logicznym zrozumieniem.
-
Brak mocy
Naprawde widzisz gdzies w tej wypowiedzi, cos na temat wymiany czujnika ? Jesli tak, to masz problemy z podzielnoscia uwagi i nie potrafisz czytac i jednoczesnie rozumiec tego, co czytasz.
-
Brak mocy
Nie, najlepiej wymienic czujnik bez logow Widzę, ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem Czy ja gdzies napisalem, ze czujnik ma wymieniac ???
-
Brak mocy
Tak tak "podloncz kompa od kogos kto ma czipsa, to sie kierownice odblokuja i nie beda wyskakiwac błendy :polew: :polew:
-
Brak mocy
Kolego masz problem z czujnikiem cisnienia doladowania G71 i przez to pojawiaja sie te bledy.
-
n18 zamiast n75???
Nie trzeba bylo tak od razu ?
-
Duże spalanie oraz zapach Ropy 1.9
Kąt wtrysku rozjechany, stad ropka nie do konca sie spala i dlatego tak kopci.
-
Odpowietrzenie skrzyni korbowej
Tam jest tylko cisniene powietrza, w ktorym znajduja sie pary i skropliny oleju i spalin. Mozesz bez obaw do soboty przekulac