Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Momenty dokręcenia śrub pompy wtryskowej vp37
Dla gwintów metrycznych wg normy DIN 13: M6 - 12 Nm M8 - 20 Nm M10 - 40 Nm M12 - 70 Nm M16 - 140 Nm
-
błąd pierwsze słysze prosze o opis czujnik cisnienia w kolektorze ssącym
Znam takich co blaszaka do auta wkładają przetwornica i jazda Polak potrafi
-
ciśnienie oleju
Ciśnienie oleju masz ok. Szukaj gdzie indziej: http://a4-klub.pl/1-9-191/dlawi-sie-kopci-zimnym-silniku-dodaniu-gazu-filmik-309718/
-
Problem z zaworem n109
Na zaworze N109 powinno być stale napiecie jak przekręcisz zapłon. Jeśli nie masz tam napięcia, to nie ma opcji, żeby silnik odpalil. Grzebaleś cos przy nastawniku? Jakie masz napiecie na RSW i jaka dawka?
-
Ile oleju silnikowego wchodzi ? 1.9 TDI 110km avant
http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-oleju-mojego-silnika-83133/
-
Szarpie, traci moc i gaśnie - nastawnik pompy
Juz przestancie z ta tajemna i magiczna wiedza dla wybranych, ktora trzeba zdobywac latami. Troche zdolnosci manulanych, do tego olej w glowie plus VAG i samemu mozna ogarnac.,
-
Problem z ustawieniem kąta wtrysku
Poluzwac musisz. Od biedy mozna wbic dopasowana nasadke. Jest tez inny tani patent. Przejdz sie do sklepu albo hurtowni elektrotechincznej i popros o klucz do rozdzielni. Mam taki u siebie i pasuje jak oryginal. Koszt 15 PLN.
-
Jak zakręcić rozrusznikiem bez odpalenia silnika
Ale cyrkujesz. Wypelnij po prostu turbo po montazu olejem przez otwor przewodu i nic zlego mu nie bedzie
-
A4 B4 AFN Twarda praca silnika
Wszystko masz jak na tacy podane: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/faq-forum-diagnostyka-vag-2950/
-
Utrata Mocy 1.9 TDI
Notlauf, 00575, watkow na ten temat jest 1.000.000. Nie bedziemy sie tu po raz setny powtarzac Szukaj
-
[B5 AJM] Głośny dźwięk silnika znikający po wciśnięciu sprzęgła
Łożysko oporowe do sprawdzenia. Wbrew temu co koledzy wyzej napisali sa dwa etapy padania łożyska oporowego. Pierwszy to słaby halas, ktory ustepuje podczas wcisniecia sprzegla, to znak, ze nalezy sie zabrac za wymiane. Drugi etap to halas przy wcisnietym sprzegle, ktory oznacza, ze lozyska juz nie zyje.
-
A4 B4 AFN Twarda praca silnika
Co masz na mysli piszac wtrysk sterujacy? G80? Zapodaj logi statyczne, ale IMO sama pompa raczej nie ma tu nic do rzeczy.
-
wymiana słupka silnika 1Z i 2 pytania pomocy!
Silnik o oznaczeniu AHJ nie istnieje. Przeczytaj mojego posta wyżej.
-
wymiana słupka silnika 1Z i 2 pytania pomocy!
Nie ma takiego silnika w grupie VAG jak AHJ. Jest AJH,ale to 1.8 20V 150 KM benzyna, wkladali go do Sharana. Jesli to TDI, to musi byc AHU, wiec pasuje P&P. Chyba, ze rzeczywiscie kupiles benzyne
-
Ułamanie turbiny na części gorącej
Wirnik turbosprezarki obraca sie nawet z predkosciami powyzej 150.000 obr/min, wiec wywazenie jest tutaj pierwszorzedna kwestia. Tutaj niewazenie rzedu 0,3 g*cm odgrywa znacząca role, wiec samemu raczej niewykonalne zeby to zrobic. Radze oddac do specjalisty.
-
Czy ktoś korzystałe z tej firmy Genesis Turbo Oleśnica?
Serwisy Samochodowe
-
Czujnik cisnienia oleju
Czujnik cisnienia oleju nie ma tu nic do rzeczy.
-
sztanga turbiny
To normalne.W turbo na zaworze upustowym WG nic Ci sie nie ruszy. Mozesz reka sprawdzic, czy w miare lekko chodzi.
-
elastyczny łacznik
Ten odcinek, który idzie bezpośrednio do turbo do rury pod przednia czescia nadwozia (dluzszy): 8D0 145 828 L Ten, który łączy intercooler z rura pod przednia czescia nadwozia ( krotki katowy): 8D0 145 834 F
-
Świece żarowe
Kolego andrzej22 nie irytuj sie tak mocno... Zeby wyrazic swoja opinie nie trzeba od razu odszczekiwac jak wsciekly pies na uwiezi....
-
Świece żarowe
Słuchaj fizyku młody jak wymieni na taką samą świecę a pewnie ma Beru o napięciu 11V to te twoje węzły wydedukuj pani od fizyki. Widze ze chodzic do szkoly to Ty nie zbyt lubiles, wiec nie dziwie sie, ze nie kumasz o co kaman. Rozejrzyj sie troche szerzej w temacie swiec, to moze bardziej ogarniesz i dlaczego powinno sie wymienac komplet. P.S nie w kazdym sillniku musi siedziec BERU 11 V jasnowidzu
-
Przedmuchy silnika? Wideo.
Po pierwsze jak slinik jezdzi normalnie, nie slabnie, to nie ma sie czym przejmowac. Z fabryki nie wyjechal, wiec ma prawo troche dmuchac. Niektore nowe technologicznie silniki maja dla przykladu takie zuzycie oleju, ze nawet w naszych dziadkach rzadko sie zdarza, a producent w ksiazkach i materialch serwisowych podaje, ze to normalne dla tych typow. Jak chcesz sprawdzic stan ukladu CTP to pomiar kompresji. Jak bedzie kiepsko, to wtedy proba olejowa i mozna zlapac jakis trop. Co do odkrecania korka oleju i wyciagania bagnetu, to nie ma zadnych konsekwencji dla silnika oprocz mozliwego balaganu pod maska.
-
Dźwięk przy odpalaniu silnika - wideo
Tak jak kolega wyzej pisze, nic strasznego nie slychac. Mozesz wyciaganc rozrusznik na stol i przesmarowac, ale wg mnie wszystko jest ok. Uwalony bendix wydaje glosne piski, ale tutaj tego nie slychac.
-
Nie odpala, błąd G81
W przypadku, kiedy padnie czujnik predkosci obrotowej walu G28, to ECU zastepuje jego sygnal impulsami z wtrsyku sterujacego G80. Kiedy odepniesz wtyczke od jakiegoklowiek czujnika, to wywali blad o przerwie w obwodzie. Wracajac do poczatku, to pierwsze co bym zrobil, to ustawil rozrzad na znakach.
-
Dźwięk przy odpalaniu silnika - wideo
Wrzuc na normalny portal ,bo z tego dziwactwa nikt nie otwiera.