Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Jak odpala Diesel
Nie chodzilo tu o "precyzje". FIAT wspolnie z VM pracowali nad udoskonaleniem techniki wtrysku bezposredniego, oraz opracowywali pierwsze uklady zasobnikowe, ale ze wzgledu na brak w owczesnym okresie odpowedniej techniki ( glownie elektroniki ) zaniechali pracy nad tymi rozwiazaniami. Potem patent na te wynalazki zgarneli Niemcy i tak narodzilo sie w 1989 r w stajni AUDI pierwsze TDI.
-
Migająca żółta kontrolka światła stopu
Kolega zapodal foto z ksiazki obslugi, ale przeczytac, co tam pisza to juz nie łaska
-
Migająca żółta kontrolka światła stopu
Moze koledze chodzi o komunikat STOP na FIS'ie
-
a4 b5 stuki na kierownicy jaka przyczyna ?
Jesli stuka na nierownosciach to najprawodopodobniej listwa magla juz mowi papa. Radziej przyczyna jest krzyzak w kolumnie.
-
Setny problem z odpalaniem..
Kto Ci takich glupot napowiadal ?
-
Jak odpala Diesel
Widze, ze kolega alest rownie dobrze co ja, poznal wszelkie zakamarki tej finezyjnej wieloglowicowej konstrukcji Sprezynki popychaczy w pompie olejowej, pompa wtryskowa na kolach zebatych, obracajaca sie w lewa strone. To bylo dopiero cos Pozniej wprowadzili VP 37 na lancuszku i hydraulicznym napinaczu i nie bylo tyle frajdy z ustawieniem poczatku wtrysku
-
Jak odpala Diesel
Koledze chodzilo tutaj chyba o pierwszy seryjnie produkowanych samochod osobowy z wtryskiem bezposrednim, ktorym byl rzeczywiscie FIAT CROMA Kochany wynalazek wloskiego VM Tzw sen pijanego konstruktora Kto kiedys w zyciu mial doczynienia z ta konstrukcja. wie o czym mowie
-
Wymiana płynu wspomagania????
Z ta ropa to niezly pomysl Istnieja bardziej cywilizowane metody
-
Jak odpala Diesel
Komora wstepna i komora wirowa to dwa zupelnie rozne pojecia i dwie rozne zasady dzialania. Silniki Diesla dzieli sie na te z wtryskiem posrednim i bezposrednim.Tutaj jak juz, to chodzi o silnik z wtryskiem posrednim z komora wirowa. W silnikach dielsa 1.6 grupy VAG zastosowanie ma komora wirowa typu Ricardo Comet Mark V. Komora wstepna wykorzystywana byla np we wczesnych konstrukcjach OM Mercedesa. (Chyba kazdy zna charakterystyczny klekot W124, ktorego nie mozna pomylic z zadnym innym dieselkiem. To jest wlasnie efekt zastosowania komory wstepnej ) TDI= Turbocharged Direct Injection i nikt zadnych literek nie zjadl
-
Materiał z którego jest tapicerka
Tych materiałów to jest od cholery. Sa to zwykle tkaniny laminowane. Jedz do sklepu albo do jakiegos tapicera i zapytaj o tkaniny samochodowe i po problemie. Skoro piszesz, ze auto do wiosny ma sluzyc to nie musi byc jakis ekstra materiał.
-
Materiał z którego jest tapicerka
W taki razie jedz do tapicera i z klika zlotowek Ci to zrobi jak nalezy
-
Materiał z którego jest tapicerka
Ja u siebie robilem taki przeszczep. Przetarl mi sie boczek w kubelku kierowcy. Wycialem material z przedniej dolnej czesci fotela kierowcy. Tamtego rejonu wcale nie widac, wiec smialo mozna wyciac tam potrzebny kawalek. Potem ten ORI kawalek wszylem w przetarte miejsce na kubelku. W miejsce skad wycialem material wstawilem podobny kolorystycznie zakupiony kawalek tkaniny. Tym sposobem nie widac ze cos bylo przy fotelu grzebane. Zeby czegos sie dopatrzec trzeba odsucnac fotel do tylu i wsadzic glowe miedzy niego i pedaly
-
Materiał z którego jest tapicerka
Zrob przeszczep z przedniej czesci fotela i bedziesz mial ORI. Jaki kolor wnetrza masz u siebie ?: Kategorie:Innenfarben
-
Zbieżność tylnych kół
Zbieznosci w B5 sie nie ustawia z tylu. Mozna jedynie regulowac ustawienie tylnej belki skretnej wzgledem nadwozia, ale to nie jest regulacja zbieznosci
-
Zapieczona turbina????
Wirnik turbiny i sprezarki ( częsci goracej i zimnej) są osadzone na wspolnym walku. Tak jak Sztomel wyglada to na problem z lozyskiem slizgowym.
-
Świeca żarowa, siłą czy zostawić ?
Jest duzo firm, ktore sie zajmuja tego typu przypadkami. Maja odpowiednie narzedzia i robia to bez zdejmowania czapki. http://http://www.makotechnika.com/swiece-zarowe.html Wyciąganie świecy żarowej, zapieczonego wtryskiwacza, urwanej elektrody, urwanego wtryskiwacza
-
Migająca kontrolka (!) przy uruchomieniu auta.
Odpalic to odapli, tylko ECU sie skarzy na zbyt niskie napiecie, bo elektronika wtedy nie pracuje poprawnie. Jak napiecie w czasie rozruchu obnizy sie ponizej tych 10.5 V to bedzie sygnal na blacie.
-
Świeca żarowa, siłą czy zostawić ?
To juz nie te czasy, zeby dla urwanej swiecy glowice sciagac. Sa na to tansze i prostsze metody.
-
Migająca kontrolka (!) przy uruchomieniu auta.
Jak przylozysz teraz woltomierz do aku to bedziesz miec wiecej niz te 10.5 V. Napiecie spada dopiero w czasie rozruchu.
-
Migająca kontrolka (!) przy uruchomieniu auta.
Kontrolka sie zapala jak napięcie aku spadnie ponizej 10.5 V.
-
Spryskiwacz
Ogrzewany garaz i powinno puscic.
-
Uszczelka pod głowicą a płaszczyzna bloku silnika
Czytaj ze zrozumieniem. Musashi pisze o sprawdzeniu plaskosci bloku, a nie jego planowaniu.
-
Spryskiwacz
Odlacz kostke od pompki i sprawdz, czy jest na niej zasilanie, kiedy uruchamiasz spryski manetka. Wtedy bedziesz wiedzial, czy to wina braku zasilania w wiazce, czy pompka powiedziala papa.
-
Problem z odpaleniem po naprawie
Podaj wartosci z VAG, wtedy bedzie mozna ocenic, czy jest ok. Znam wielu mechnanikow ktorzy mowili, ze wszstko ok, a pozniej sie okazywalo inaczej
-
pół fis rezanko
Podobny temat juz byl poruszany na forum: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-audi-custom-fis-219303/