Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lukasz_N

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_N

  1. Nie chodzilo tu o "precyzje". FIAT wspolnie z VM pracowali nad udoskonaleniem techniki wtrysku bezposredniego, oraz opracowywali pierwsze uklady zasobnikowe, ale ze wzgledu na brak w owczesnym okresie odpowedniej techniki ( glownie elektroniki ) zaniechali pracy nad tymi rozwiazaniami. Potem patent na te wynalazki zgarneli Niemcy i tak narodzilo sie w 1989 r w stajni AUDI pierwsze TDI.
  2. Kolega zapodal foto z ksiazki obslugi, ale przeczytac, co tam pisza to juz nie łaska
  3. Moze koledze chodzi o komunikat STOP na FIS'ie
  4. Jesli stuka na nierownosciach to najprawodopodobniej listwa magla juz mowi papa. Radziej przyczyna jest krzyzak w kolumnie.
  5. Lukasz_N odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Kto Ci takich glupot napowiadal ?
  6. Widze, ze kolega alest rownie dobrze co ja, poznal wszelkie zakamarki tej finezyjnej wieloglowicowej konstrukcji Sprezynki popychaczy w pompie olejowej, pompa wtryskowa na kolach zebatych, obracajaca sie w lewa strone. To bylo dopiero cos Pozniej wprowadzili VP 37 na lancuszku i hydraulicznym napinaczu i nie bylo tyle frajdy z ustawieniem poczatku wtrysku
  7. Koledze chodzilo tutaj chyba o pierwszy seryjnie produkowanych samochod osobowy z wtryskiem bezposrednim, ktorym byl rzeczywiscie FIAT CROMA Kochany wynalazek wloskiego VM Tzw sen pijanego konstruktora Kto kiedys w zyciu mial doczynienia z ta konstrukcja. wie o czym mowie
  8. Z ta ropa to niezly pomysl Istnieja bardziej cywilizowane metody
  9. Komora wstepna i komora wirowa to dwa zupelnie rozne pojecia i dwie rozne zasady dzialania. Silniki Diesla dzieli sie na te z wtryskiem posrednim i bezposrednim.Tutaj jak juz, to chodzi o silnik z wtryskiem posrednim z komora wirowa. W silnikach dielsa 1.6 grupy VAG zastosowanie ma komora wirowa typu Ricardo Comet Mark V. Komora wstepna wykorzystywana byla np we wczesnych konstrukcjach OM Mercedesa. (Chyba kazdy zna charakterystyczny klekot W124, ktorego nie mozna pomylic z zadnym innym dieselkiem. To jest wlasnie efekt zastosowania komory wstepnej ) TDI= Turbocharged Direct Injection i nikt zadnych literek nie zjadl
  10. Tych materiałów to jest od cholery. Sa to zwykle tkaniny laminowane. Jedz do sklepu albo do jakiegos tapicera i zapytaj o tkaniny samochodowe i po problemie. Skoro piszesz, ze auto do wiosny ma sluzyc to nie musi byc jakis ekstra materiał.
  11. W taki razie jedz do tapicera i z klika zlotowek Ci to zrobi jak nalezy
  12. Ja u siebie robilem taki przeszczep. Przetarl mi sie boczek w kubelku kierowcy. Wycialem material z przedniej dolnej czesci fotela kierowcy. Tamtego rejonu wcale nie widac, wiec smialo mozna wyciac tam potrzebny kawalek. Potem ten ORI kawalek wszylem w przetarte miejsce na kubelku. W miejsce skad wycialem material wstawilem podobny kolorystycznie zakupiony kawalek tkaniny. Tym sposobem nie widac ze cos bylo przy fotelu grzebane. Zeby czegos sie dopatrzec trzeba odsucnac fotel do tylu i wsadzic glowe miedzy niego i pedaly
  13. Zrob przeszczep z przedniej czesci fotela i bedziesz mial ORI. Jaki kolor wnetrza masz u siebie ?: Kategorie:Innenfarben
  14. Zbieznosci w B5 sie nie ustawia z tylu. Mozna jedynie regulowac ustawienie tylnej belki skretnej wzgledem nadwozia, ale to nie jest regulacja zbieznosci
  15. Wirnik turbiny i sprezarki ( częsci goracej i zimnej) są osadzone na wspolnym walku. Tak jak Sztomel wyglada to na problem z lozyskiem slizgowym.
  16. Jest duzo firm, ktore sie zajmuja tego typu przypadkami. Maja odpowiednie narzedzia i robia to bez zdejmowania czapki. http://http://www.makotechnika.com/swiece-zarowe.html Wyciąganie świecy żarowej, zapieczonego wtryskiwacza, urwanej elektrody, urwanego wtryskiwacza
  17. Odpalic to odapli, tylko ECU sie skarzy na zbyt niskie napiecie, bo elektronika wtedy nie pracuje poprawnie. Jak napiecie w czasie rozruchu obnizy sie ponizej tych 10.5 V to bedzie sygnal na blacie.
  18. To juz nie te czasy, zeby dla urwanej swiecy glowice sciagac. Sa na to tansze i prostsze metody.
  19. Jak przylozysz teraz woltomierz do aku to bedziesz miec wiecej niz te 10.5 V. Napiecie spada dopiero w czasie rozruchu.
  20. Kontrolka sie zapala jak napięcie aku spadnie ponizej 10.5 V.
  21. Lukasz_N odpowiedział(a) na Jaco90 temat w Nadwozie i Wnętrze
    Ogrzewany garaz i powinno puscic.
  22. Czytaj ze zrozumieniem. Musashi pisze o sprawdzeniu plaskosci bloku, a nie jego planowaniu.
  23. Lukasz_N odpowiedział(a) na Jaco90 temat w Nadwozie i Wnętrze
    Odlacz kostke od pompki i sprawdz, czy jest na niej zasilanie, kiedy uruchamiasz spryski manetka. Wtedy bedziesz wiedzial, czy to wina braku zasilania w wiazce, czy pompka powiedziala papa.
  24. Podaj wartosci z VAG, wtedy bedzie mozna ocenic, czy jest ok. Znam wielu mechnanikow ktorzy mowili, ze wszstko ok, a pozniej sie okazywalo inaczej
  25. Podobny temat juz byl poruszany na forum: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-audi-custom-fis-219303/

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.