Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Poduchy pod silnik
Pewnie chodzi o gumowy zderzak przedni.
-
Jak naprawic wgniecenie w karoserii ?
Jest troche firm co sie tym zajmuja. Wujek google na pewno cos znajdzie w Twojej okolicy
-
[FOTO] Pomoc w ocenie czy potrzeba wymieniać rozrząd...
Robilem tak juz klika razy i nie bylo z tym problemow ,a koszta nieporowywalnie nizsze niz sciaganie calej czapki.
-
[FOTO] Pomoc w ocenie czy potrzeba wymieniać rozrząd...
Uszczelniacze zaworowe mozna bez problemu wymienic bez zdejmowania glowicy W R4 TDI kolejnosc zaplonow masz 1-3-4-2, wiec 1 i 4 cylinder, oraz 2 i 3 poruszaja sie jednoczesnie. Ustawiasz najpierw 1 i 4 w GMP, i mozna wtedy bez problemu rozpiac tam zawory bez obawy, ze wleca do srodka. Podepra sie na tloku. Potem krecisz walem i ustawiasz 2 i 3 w GMP i dzialasz podobnie. Oto cala filozofia
-
Jak naprawic wgniecenie w karoserii ?
Daj foto jak to wyglada. Jak nie ma tragedii to mozna takie wgniotki wyciagnac mechanicznie. Mam kolege, ktory pracuje w fabryce VW w Poznaniu i zajmuje sie tam wlasnie takimi naprawami na codzien. Opowiadal, ze duzo aut, ktore sa montowane na linii, ma powstale w czasie montazu drobne wgniotki itp. Maja odpowiedni sprzet i umiejetnosci i wyciagaja to bez problemu, tak, ze nie ma sladu zadnego. Zobacz tu, jak to wyglada: Douteil-Walczak - naprawa wgnieceń, usuwanie wgnieceń bez lakierowania, lakiernictwo, karoserie, serwis pojazdów, blacharstwo samochodowe, warsztaty samochodowe, mechanika samochodowa, usuwanie wgnieceń, lakiernictwo śląsk, lakiernik śląsk, lakiernik
-
Wahacze w audi a4 avant 97 rok
Za 80 PLN tez kupisz Tylko potem pojawi sie post na forum pt: " Wymienienialem wahacz i znow stuka "
-
Wahacze ze szrotu
Urzekla mnie ta historia Ale macie problemy Jak sie kupuje uzywane czesci to sie trzeba z tym liczyc, ze moga byc juz w nienjalepszym stanie. Takie cos jak gwarancja rozruchowa, zwrot kasy itp rzeczy, to tylko dobra wola sprzedawcy. Jak nie jestes w stanie na miejscu samemu sprawdzic, czy czesc sie nadaje, to nie pchaj sie w takie rzeczy, szczegolnie gdy chodzi o takie odpowiedzialne elementy jak zawieszenie
-
Róznica miedzy lewa a prawa poduszka silnika....
Kolega speckom preferuje wszelkie naprawy metoda "minimalizacji kosztów" A forum jest wlasnie po to zeby sie dzielic wiedza. Jak ktos robi z tego tajemnice i nie chce, to nie musi sie tu udzielac w IC mozna sie zorientowac co do ceny oryginalow: Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online
-
Bez N75 jedzie dużo lepiej co robić?
W srodku nie ma zadnej filozofii. Zwykly tloczek w postaci kawalka pręta dociskany sprężynką, do tego solenoid i nic wiecej.
-
Cieknie pompa wtryskowa
Kolego jak sam nie jestes w stanie ogarnac tematu, to nie pozstaje Ci niestety nic innego jak oddac auto do mechanika, ktory Ci to robil, tym bardziej ze masz gwarancje. Nie stresowal bym sie niepotrzebnie zawczasu. Wymiana uszczelek to nie jest jakas wielka filozofia. Najwazniejsze to dobrze ustawic potem statyczny kat wyprzednia wtrysku i napiecie na nastawniku. Jak warsztat troche ogarniety, to sobie poradza.
-
Cieknie pompa wtryskowa
A po co chcesz ja regenerowac? Skoro to tylko wyciek, to wystarczy wymienic uszczelnienia i po problemie
-
Demontaż wzcocnienia pasa czołowego 1.8
Audi A4 Sam Naprawiam Strona 213
-
Właściwy poziom oleju na bagnecie.
Jesli chodzi o obciazenia, to nie maja one nic wspolnego ze stanem oleju. Czy bedzie go wiecej, czy mniej to nie jest istotne, wazne zeby byl stan. W sportowyych autach chodzi tylko o przeciazenia, ktore maja wplyw na przemieszczanie sie oleju w misce. Dlatego stosuje sie cos takiego jak suche miski olejowe.
-
Cieknie pompa wtryskowa
Kolego na tych zdjeciach za duzo nie widac, ale wyglada na wyciek z korka glowicy tlokorozdzielacza albo spod samej glowicy. Jesli ta pierwsza opcja to mozna to zrobic bez wyciagania pompy. W przypadku drugiego wariantu niestety pompe trzeba wyciagnac na stol. A co do tych opowiesci na temat braku mozliwosci regeneracji pompy, to nie wiem kto takie bajki opowiada.
-
Właściwy poziom oleju na bagnecie.
Uwalone katy i podobne historie to ok, ale nie slyszalem jeszcze, zeby zwiekszony poziom oleju powodowal wzrost cisnienia w silniku i mial szkodliwy wplyw na usczelnienia, tak jak piszesz.
-
Właściwy poziom oleju na bagnecie.
Z tym wzrostem cisnienia to bez przesady Od czego jest odma ?
-
Po wymianie łożysk nadal luz.
Zdejmij i kolo i sprawdz jak teraz sprawa wyglada z nakretka i podkladka. 5 min roboty, a bedziesz juz cos wiedzial.
-
Po wymianie łożysk nadal luz.
A luz sam regulowales czy mechanior Ci to robil?
-
Po wymianie łożysk nadal luz.
W taki razie moze juz byc podjechana oska. Bieznie wchodzily do piasty ciasno?
-
Po wymianie łożysk nadal luz.
Na poczatek sprawdz, czy nie idzie tego zniwelowac nakretka.
- Magiel z s4 do afn
-
Jak otworzyć pokrywę silnika po kolizji
Zderzak w dol. Wtedy masz dostep, zeby gril wyczepic i masz na widoku mechanizm zamka maski.
-
Kontrolka świec żarowych
Jest wrecz odwrotnie. Zajrzyj do VAG'a. Pewnie wywali 00741. Jak kolega pisze wyzej, najprawdopodobniej winny jest czujnik hamulca.
-
Zderzak polift a przedlift
Wloz troche wysilku i uzywaj szukajki: http://a4-klub.pl/nadwozie-14/all-b5-zderzak-przod-przedlift-lift-220790/
-
problem z nowym bendixem
Elektromagnes sluzy do wypchniecia bendixa i jednczesnie zamyka styk obwodu glownego rozrusznika. Tzn silnik rozrusznika zaczyna pracowac dopiero wtedy, gdy bendix zazebi sie z kolem zamachowym. Skoro kolega pisze, ze rozrusznik kreci, to wina lezy raczej po stronie mechanicznego ukladu popychajacego bendix albo w samym bendixie, a nie w elektromagnesie.