Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
Samoczynne zamykanie centralnego na chwilę po otwarciu
Tyle, że w przypadku kiedy kluczyk jest w stacyjce to nie ma opcji, zeby centralny samoczynnie zamknął drzwi.
-
audi a4 b5 r95 rodzaje silnika
Racja. Do tego KKK nie bylem pewien na 100 % Dzieki za potwierdzenie
-
audi a4 b5 r95 rodzaje silnika
W 95 r nie bylo jeszcze silnika 110KM, wiec wystepowaly tylko turbiny z WG. Silniki AFF, 1Z, ( w 95 nie bylo jescze AHU ) mialy montowane turbo Garrett GT15 lub KKK K03, z tego co sie orientuje.
-
wahacze - jak zdiagnozować, który wahacz jest wadliwy
Przy wymianie wahaczy, jesli nie dotykasz koncowek drazka, to nie trzeba ustawiac zbieznosci.
-
[A4 B5 AFN 97r] Gaśnie podzczas jazdy i potem ciężko odpala
Lej spokojnie 5W40. TDI powinno na pelnym syntetyku jezdzic.
-
[A4 B5 AFN 97r] Gaśnie podzczas jazdy i potem ciężko odpala
Taki objaw moga dawac takze wieszajace sie hydrosztosy.
-
n18 zamiast n75???
Przecież wyraznie Ci napisalem: AWX ma turbo ze zmiennna geometria ( VGT ), sterowane podciśnieniem , wiec zaworki N18 i N75 sa takie same i mozna podmienic bez problemu.
-
n18 zamiast n75???
N18 i N75 sa tutaj takie same. Mozna zamienic.
-
n18 zamiast n75???
Jest inna zasada sterowania. W slinikach z turbo WG zawór N75 sterowany jest nadcisnieniem, a w VGT podcisnieniem, wiec nie bedzie to chodzic poprawnie. Jaki masz silnik bo to podstawowe pytanie?
-
n18 zamiast n75???
W silnikach gdzie jest turbo z WG ( sterowane nadcisnieniem ) raczej ciezko podmienic N75 z N18.
-
Sciąga raz w prawo raz w lewo a czasami w ogole.
Mialem podobnie. Przy luzie na tylnych lozyskach kola traca geometrie i auto zachowuje sie niestabilnie. Wymiana lozysk rozwiazala problem. Zacznij od najprostyszych rzeczy i skasuj luz na lozyskach.
-
[B5 AFN] Zmiana dawki paliwa
Grupa 01.Kanał 02.
-
[B5 AFN] Zmiana dawki paliwa
Chyba nie patrzysz w ta grupe co trzeba. 22 mg/skok to raczej dawka rozruchowa, a nie na wolnych obrotach.
-
Nie idzie utrzymać obrotów na biegu jałowym
Zjedz do 3.2 i zobacz co sie bedzie dzialo.
-
Nie idzie utrzymać obrotów na biegu jałowym
Przy zmniejszeniu dawki nie odczujesz jakiegos wielkiego spadku dynamiki. Jaka masz obecnie dawke na wolnych ustawiona?
-
Silnik gaśnie gdy wrzucam 2 bieg max obrotów i puszczam gaz, problem z odpaleniem. A4
Przeczytaj regulamin forum, to bedziesz juz wiedzial
-
Silnik gaśnie gdy wrzucam 2 bieg max obrotów i puszczam gaz, problem z odpaleniem. A4
Podlacz go na krotko i zobacz, czy bedzie taki sam objaw. No i przede wszystkim popraw temat tego watku, bo tu wiekszosc ma problem ze swoja A4
-
Coś o cytrynce czyli ciężki rozruch Citroena C15 1.9D
To zawór regulacji kąta wyprzedzenia wtrysku tak "terkocze" i jest to normalne. Jesli masz problemy z odpalaniem na zimnym to wina moze lezec wlasnie w tym zaworku, ktory nie przyspiesza kata wtrysku. Czesty objaw w pompach LUCASA. Silnik to DW8, pompa EPIC? Sprawdz rowniez gruszke ciegna rozruchowego pompy. Co do sciagania glowicy to najpierw zmierzylbym kompresje, a nie od razu glowice sciagal. Jesli kompresja slaba by wyszla, to proba olejowa pokaze czy winne sa pierscienie, czy zawory. Zmien lepiej mechanika
-
Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
Niekoniecznie
-
Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
Dokladnie te same objawy mialem. Mozesz bawic sie w ustawianie kata wtrysku, swiece, jakies opornik na czujnik temepratury a i tak efektu nie bedzie, jak rozrzad jest przestawiony. Sprawdz kolko na wale, bo moze byc juz za pozno, czego Ci nie zycze
-
Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
Kolego wlasnie przerabiam ten sam problem. Mialem identyczne obajwy. Poranne odpalenie to byla droga przez męke. Po sprawdzeniu takich podstaw jak kat wtrysku swiece i paliwo i wykluczeniu zapowietrzania sie, byl pomiar kompresji. Poajwily sie metaliczne stuki. Kompresja wyszla kiepska, wiec czapke zdjalem, a tam zonk. Po ustawieniu wszystkiego na znakach, 1 tlok byly troche pozniej GMP Okazalo sie ze wyrobilo sie kolko napedu rozrzadu na wale korbowym. Rozarzad przestawil sie o 2-3 zabki. Ten stuk metaliczny bral sie z tego, ze tlok deilkatnie dotykal zaworu. Na szczescie, nie uszkodzily sie ani tlok, ani zawory, ani walek. Jak glowcia byla na wierzchu to poszla od razu do szlifu, do tego komplet nowych zaworow, szklanek i uszczelniacze zaworowe. Po tym zabiegu autko odpala jak tylko kluczyk wloze Radze szybko sprawdzic jak jest u Ciebie, bo moze sie okazac, ze bedzie juz za pozno i skonczy sie wiekszymi kosztami niz u mnie
-
Zmiana komputera
AFF od 1Z/AHU rozni sie tylko slabszym softem ECU i slabszymi wtryskami. Poza tym nie ma zadnej roznicy. Opcje sa nastepujace: 1. Wtryski od 1Z/AHU + ECU =90 KM 2. To co masz + PROGRAM = 90-100 KM 3. Wtryski AFN+Turbo AFN+ECU=110 KM 4. Wtryski AFN+Turbo AFN+ECU+PROGRAM=130-140 KM Ewentualnie wieksza rzeźba ale to juz nieoplacalne raczej
-
Chipowanie silnika AHU B5
Jeśli chodzi o PD, to akurat AWX i AVF należa do jednych z najlepszych ( czyt. najmniej awaryjnych ) silników na pompkach. Nie wiem czemu ludzie tak sie tego boja. No chyba ze ktos chce lac "siki Weroniki" do zbiornika albo jezdzi na frytkach to juz inna sprawa Ale tu kłania sie tez tzw. kultura techniczna. Jak ktos jezdzil cale zycie "dziadkiem" i przenosi nawyki i podejscie do nowszych konstrukcji, to nie ma sie co dziwic, ze dzieja sie rozne nieprzewidziane rzeczy. Co do pytania autora wątku, to nadal utrzymuje zdanie, ze lepiej dolozyc kilka zlotowek i ciesczyc sie nowszym modelem, niz ozenic sie na cale zycie z dziadkiem. Poza tym ,jak Ci sie znudzi te 130KM, to mozesz zrobic chipsa i znow cieszczyc sie pedalem gazu P
-
Chipowanie silnika AHU B5
speckom ma zeciora takze nie ma sie co zapiekac A moje zdanie jest takie, ze jak chesz isc tylko w sam program, to sie nie oplaca grzebac. Odkladaj lepiej kase na B6 i bedziesz zadowolony
-
Wymiana 1Z na AWX, AVF czy AFN - pytanie o podzespoly.
AVF ma zmienna geometrie, a 1Z nie. Wiec nie bedzie to chodzic. Mozna by sie w rzezbe pobawic jak ktos sie juz bardzo uprze. Poza tym 1Z ma mniejsza suszarke niz AVF, wiec to bez sensu jest taka akcja Koledzy juz wkladali do B5 PD-ki. Poszukaj i popytaj: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-swap-silnika-1-9tdi-90ps-ahu-1-9tdi-131ps-avf-skrzyni-6-biegow-61467/ http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-b5-swap-silnika-prosilbym-pomoc-119988/ http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/all-b5-swap-awx-avf-b5-przygotowanie-193852/