Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[B5 1Z] Kąt wtrysku na programie Bosh ESI
Tak z tym że co do wartosci kąta wyprzedzenia wtrysku to: 3°n.OT..4°v.OT
-
[B5 1Z] Kąt wtrysku na programie Bosh ESI
W tej tabeli dokladnie masz wszystko opisane. Wlasciwie intersuje Cie przede wszystkim wartosc kąta wyprzedzenia wtrysku w grupie 04->02. Do tej wartosci musisz dazyc. A temperatura paliwa podawana w 00->09 nie jest wyrazona w stopniach celcjusza i nie mozna tego bezposrednio tak przekladac. Co do dawki to porownaj 01->02.
-
[B5 AFN] Cieknie pompa wtryskowa
Szczerze to nie widziałem jeszcze nigdy w życiu miedzianych o-ringów. Koledze pewnie chodzi o miedzianą podkładkę.
-
[B5 AFN] Nowe turbo i dalej dymi na niebiesko jak cholera
Sprawdz dolot na szczelnosc i wszystkie wezyki czy nie są przetarte. Blad 553 dotyczy przeplywki. Ale najpierw doprowadz cisnienie doladownia do porzadku.
-
[B5 AFN] Cieknie pompa wtryskowa
To jest sruba zaslepiajaca otwór do umieszczenia czujnika zegarowgo. Uszczelniona jest pierscieniem O-ring.
-
[B7 BKE] Problem z odpalaniem
Ja cały czas obstaje za tym ze rozrusznik kręci ale nie przenosi napędu na koło zamachowe i winny jest uszkodzony bendix.
-
[B5 AFB] Problem z odpalaniem
To jest kod błędu chwilowego braku komunikacji sterownika z immo. Poczytaj trochę tu: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t31738.0.html;highlight=17978 http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t11017.0.html;highlight=17978 http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16459.0.html;highlight=17978
-
[B5 1Z] Przepływomierz - pytanko
Oryginalnie jest Pierburg montowany. Sprawdź ceny w róznych hurtowniach motoryzacyjnych ale nie powinny sie zbytnio różnic.
-
[B5 1Z] Przepływomierz - pytanko
Tylko Pierburg.
-
[B7 BKE] Problem z odpalaniem
VAG usterki mechanicznej rozrusznika nie wyłapie. To nie jest cudowne narzędzie na wszystkie problemy. Myślenie że podłączając VAGa można zdiagnozowac wszytko jest nie na miejscu.
-
[ALL B5] Strzelił pasek od alternatora jakie konsekwencje?
Skoro pasek spadł i pompa cieczy chłodzącej nie pracowała to mogło dojśc do przegrzania glowicy i uszczelka strzelila
-
[B7 BKE] Problem z odpalaniem
W rozruszniku nie ma co wadzic. Sa trzy opcje: 1. Uszkodzony bendix - wtedy elektromagnes wypycha bendix, załącza styki obwodu silnika rozrusznika, Rozrusznik kręci ale w wyniku uszkodzenia sprzęgiełka bendixa napęd nie jest przenoszony na koło zamachowe. Slychac wtedy charakterystyczne wycie rozrusznika pracującego bez obciążenia. Wlasnie to podejrzewam stało się u Ciebie. 2. Uszkodzony włącznik elektromagnetyczny - brak zasilania elektromagnesu powoduje brak wypychania bendixa i nie załączanie obowodu silnika rozrusznika. Może też dojśc do uszkodzenia (wypalenia) styków obwodu silnika w wylaczniku elektromagnetycznym. Slychac wtedy charakterystyczne cyknięcie podczas przękrecenia kluczyka w pozycję start. 3. Uszkodzony silnik rozrusznika, uszkodzone szczotki (zdarza się bardzo rzadko)
-
[B5 AFN] Czy to pasek przeskoczył?
Sprawdź koło paska zębatego na wale korbowym. Uszkodzona śruba i wielowypust czesto powodują takie ciągłe zmiany kąta wyprzedzenia tłoczenia.
-
[B7 BKE] Problem z odpalaniem
Z tego co koleżanka pisze to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzony bendix rozrusznika. To "wycie" to obracający się rozrusznik który nie zazębia się z kołem zamachowym. Czasami złapie i wtedy auto odpala normalnie. Wymienic bendix i będzie
-
[B5 1Z] Kąt wtrysku na programie Bosh ESI
Porównaj sobie tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/tabele_wartosci_zmierzonych_silniki_1zahu_aey_agpaqm_afnavg-t16622.0.html W czasie testu silnik rozgrzany do min 80 st.
-
[ALL B5] Strzelił pasek od alternatora jakie konsekwencje?
Najczęściej kończy się przepalaniem uszczelki pod głowicą. Chociaż życie zna takie przypadki że głowice lądowały już na złomie po takiej akcji
-
[B5 AFN] Nieszczelność przy kolektorze wydechowym??
Dokładnie. A to że uszczelka nowa to nie znaczy ze napewno nie puszcza oleju. Może nie jest dobrze ułożona albo nie dociągnięta. Tylko ostrożnie z tym dokręcaniem bo można przeholować łatwo.
-
[B5 AFN] Nieszczelność przy kolektorze wydechowym??
Zacznij od sprawdzenia uszczelki pod pokrywą zaworów. Potem sprawdź pierścień Simmera na wale rozrządu.
-
[B5 1Z] Turbo słabo pompuje
Nie ma takiej opcji żeby normalne ciśnienie atmosferyczne wynosiło kiedykolwiek 1.3 bara. Średnio wynosi 1 bar.
-
[ALL B5] Strzelił pasek od alternatora jakie konsekwencje?
Jaki obieg????? Jaki Ci pasek spadnie to pompa wody nie pracuje i nie ma żadnego obiegu. Chyba że sobie łyżką w zbiorniczku wyrównawczym pomieszasz i Ci się wiry zrobią :polew: Swoja drogą jechać 30km i nie zauważyć że coś jest nie tak to niezły refleks trzeba mieć :> Na desce to się aż kolorowo robi i wszystkie kontrolki świecą jak choinka w święta :>
-
[B5 1Z] Turbo słabo pompuje
To już inna para kaloszy :>
-
[B5 AFN] Nieszczelność przy kolektorze wydechowym??
Tak a potem cudownie wbrem wszystkim prawom fizyki płynie sobie w góre na głowicę i kolektor Nie sądze żeby to było możliwe mieć taki wyciek. Takie ilości oleju w kolektorze ssącym nie wróżą dobrze. Tzn wzmacniana, bardziej wytrzymała termicznie i mechanicznie. Widzę ze masz lekki mod więc można by pomyśleć o takim rozwiązaniu.
-
[B5 1Z] Turbo słabo pompuje
No ale raczaj nikt z odpięta gruszką nie jeździ a poza tym wnioskuje że kolega pisząc że turbo pompuje mu tylko 1.3 bara miał na myśli wskazania wg VAG czyli 1300 mbar, więc rzeczywiście nie jest rewelacyjnie.
-
[B5 AFN] Nieszczelność przy kolektorze wydechowym??
Niestety poxiliną się nie da zakleic :> Jak juz będziesz mial głowicę na wierzchu to może warto pomyśleć o stalowej uszczelce.
-
[B5 1Z] Turbo słabo pompuje
Dokładnie. 1.9 bara to ciśnienie bezwględne.