Treść opublikowana przez steve69
-
Klapka wlewu paliwa - nie zamyka sie
http://a4-klub.pl/showthread.php?t=137504 http://a4-klub.pl/showthread.php?t=130515 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Jak naprawić mechanizm schowka?
Można tak powiedzieć. Ta gumka na tłoczku z czasem jakby "puchnie" i przez to tłoczek ma ciężej. Ludziska reanimują to poprzez wstrzykniecie odrobiny smaru silikonowego do środka i/lub zrobienie otworku w korpusie tego "słowniczka", żeby lżej chodziło. Można też po prostu ten element hamujący wymienić na nowy - w ASO coś ok. 80 zł. Jeśli u ciebie jest już tak, że drzwiczki schowka same nie opadają, to czas najwyższy to prawić, bo za moment będziesz miał do sklejania zawias schowka. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Jak naprawić mechanizm schowka?
Jak otworzysz szeroko drzwi pasażera z przodu, to z boku konsoli znajduje się plastikowa zaślepka. Po jej zdjęciu (zatrzaski) w środku zobaczysz ów element spowalniający (taki tłoczek, coś ala strzykawka). -- Pozdrawiam. Sławek
-
Dziwny dźwięki
Przyjemnej lektury życzę: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=11005 Ps. Używanie wyszukiwarki nie boli... -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wskazania temperatury cieczy.
G2 oraz G62 - to są 2 czujniki w jednej obudowie (lub jak kto woli - czujnik podwójny). Oryginał w ASO ok. 114 zł. Najlepiej kupić komplet: [table] N 903 168 02 oring 059 919 501 A czujnik temperatury podwójny 032 121 142 sprężyna mocująca [/table] A tutaj jak się za to zabrać: http://a4-klub.pl/showthread.php?161230&p=1916637&viewfull=1#post1916637 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Włączenie dzwięku zapięcia pasów
Software Coding -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wskazania temperatury cieczy.
Nie. Między jednym a drugim czujnikiem może być 1-2 °C różnicy, ale żadnych gwałtownych skoków nie powinno być. Zrób jeszcze ten test wskaźników i jeśli okaże się, że z zegarami jest wszystko OK, to powinieneś już zacząć odkładać na nowy czujnik. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wskazania temperatury cieczy.
17-Instruments -> Output Tests-03 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Podłaczenie kierunkowskazów pod centralny. Proszę o podpowiedz
Jesteś tego pewny, Grzegorz? Wydawało mi się, że tę funkcję realizuje +4 (Selective Central Locking (SCL)). -- Pozdrawiam. Sławek
-
Podłaczenie kierunkowskazów pod centralny. Proszę o podpowiedz
Jakim cudem wyszła ci taka wielka liczba? Coś pokręciłeś. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wskazania temperatury cieczy.
G62 = 01-Engine -> Meas.Blocs-08 -> Group 007 (4 okno od lewej) G2 = 17-Instruments -> Meas.Blocs-08 -> Group 003 (1 okno od lewej) Ma być taka sama temperatura (lub prawie taka sama). -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wskazania temperatury cieczy.
Nie, to nie jest normalne. Wskazówka powinna w miarę równomiernie przesuwać się na wskaźniku w kierunku 90°C i tam już pozostać. Sprawdź i porównaj najpierw na zimnym, a potem na rozgrzanym silniku wskazania czujnika G2/G62. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Słychać jakiś mechanizm.
Wyciągnij radio i wtedy sprawdź, czy ten "mechanizm" nadal słychać. To powinno rozwiać twoje wątpliwości. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Pierwsze podłączenie do komputera
Sprawdź okablowanie i wtyczkę od poduszki "elektrycznej" silnika: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17994/P1586/005510 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Kod wyjściowy
4096 + 2048 + 512 + 64 = 6720 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Podświetlenie przełącznika świateł
Nie możesz sprawdzić diody miernikiem? Wtedy byłoby wiadomo, co dalej robić. Zresztą, jakie będą koszta kupna i wymiany takiej diody nawet "w ciemno", bez sprawdzania - parę złotych? Wymieniaj. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Podłaczenie kierunkowskazów pod centralny. Proszę o podpowiedz
Przy zamykaniu mignie raz (jeśli wszystko będzie OK). Przy otwieraniu mignie 2 razy. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Podłaczenie kierunkowskazów pod centralny. Proszę o podpowiedz
46-Central Conv. -> Coding-07 -> Software Coding Do liczby którą tam masz należy dodać 512 i sumę zapisać. Od tej pory zdalne zamkniecie centralnego zamka będzie potwierdzane 1 mignięciem kierunkowskazów. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Jak sprawdzic czy radio nie pobiera pradu...
Miernik w rękę, podłączyć się szeregowo między klemę a akumulator i zmierzyć pobór prądu z panelem radia oraz bez. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
No niby można. Ale kupując taką używkę nie wiadomo, ile to "pochodzi" zanim też się zepsuje. To już wolę dopłacić i kupić nówkę sztukę nieśmiganą z ASO Tylko żeby ktoś jeszcze rozwiał te moje wątpliwości z wtyczką... -- Pozdrawiam. Sławek
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Korzystając z ciepłego dnia dobrałem się wreszcie do tego nieszczęsnego odbiornika w swoim aucie. Gdy go w końcu wyciągnąłem, moim oczom ukazał się taki oto widok: To by chyba wyjaśniało, czemu "palma" się nie pojawiała. Ten mój ma numer 4B0919145A, czyli to ten najstarszy i najbardziej awaryjny model. Z lektury tego wątku wynika, że powinienem kupić odbiornik o numerze 8K0919145A. I teraz pytanie do tych, którzy już to wymieniali: czy gniazda w obu modelach są takie same? Czy moja obecna wtyczka będzie pasowała do tego nowego odbiornika? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B7] Tempomat przestał działać po wymianie czujnika
Nie, nie pomyliłem się. Chodzi o grupę 006: -- Pozdrawiam. Sławek
-
Czym wyczyscic?
Np. Kärcher RM 760 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B7] Tempomat przestał działać po wymianie czujnika
01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 006 W drugim okienku powinny być widoczne trzy zera (000). Po wciśnięciu samego sprzęgła pierwsze zero zmienia się na jedynkę (100). Po wciśnięciu samego hamulca drugie i trzecie zera zmieniają się na jedynki (011). Po wciśnięciu pedału sprzęgła oraz hamulca wszystkie zera powinny zamienić się w jedynki (111). W przypadku gdy wartości się nie zmienią, odpowiedni czujnik do wymiany. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Fotele do B6
Przydarzyło ci się to sami co u mnie: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?127973&p=1538149#post1538149 -- Pozdrawiam. Sławek