Treść opublikowana przez steve69
-
[B6 AWX] Wymiana akumulatora.
12 V !!! A co do radia - jeśli auto fabrycznie z tym radiem wyjechało, to prawdopodobnie nic nie będziesz musiał kodować. Radio rozpozna, że jest w swoim aucie i nie będzie domagać się kodu (jest to tzw. kodowanie komfortowe). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] CONCERT II A EMULATOR ZMIENIARKI MP3
Tam może być zamontowana fabrycznie wtyczka 20-to pinowa (czarna), w której nie obsadzono pinów zmieniarki. W takim przypadku wtyczka ta zasłania całe gniazdo i podłączenie 8-mio pinowej wtyczki od emulatora będzie niemożliwe. Należy wtedy albo wyciągnąć kable z pinami z wtyczki emulatora i przełożyć je w odpowiednie miejsca we wtyczce 20-to pinowej, albo wtyczkę 20-to pinową zastąpić pojedynczymi wtykami mini-iso (żółta 6 pinów, zielona 6 pinów) plus 8-mio pinowa wtyczka od emulatora zmieniarki: -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 BAU] Kratka nawiewu w desce .... nurtujące pytanie
-- Pozdrawiam. Sławek
-
audi symphony na audi chorus Proszę o Pomoc !!
Wydaje mi się, że się mylisz. Pliki mp3 czyta wyglądający identycznie Concert III: oraz Symphony III (to samo co Concert III + wbudowana zmieniarka): -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] Czerwony wykrzyknik i piszczenie
U mnie nie pojawia się ŻADEN napis. Jedynie potrójny dźwięk i miganie kontrolki, która za chwilę gaśnie. Przeczytałeś dokładnie co napisałem? Przy rozruchu NIC SIĘ NIE DZIEJE! Problem pojawia się W CZASIE JAZDY przy ostrym wchodzeniu w zakręty. Zeszłej zimy (a mrozy były takie same) takich problemów nie miałem. A zatem... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] Czerwony wykrzyknik i piszczenie
Mam obecnie podobną sytuację u siebie (wiem, ja mam B6, ale sygnalizacja jest taka sama). Zaczęło się, gdy przyszły mrozy. Rano odpalam silnik (łapie "od strzału") i wszystko jest OK, nie ma żadnych dziwnych kontrolek ani ostrzegawczych dźwięków. Ruszam, jadę, nic się nie dzieje. Wystarczy jednak, że ostrzej wejdę w zakręt i w tym momencie słychać 3 sygnały dźwiękowe i parę razy miga czerwona kontrolka układu hamulcowego: Mignie ok 6 razy i gaśnie. Trwa to dopóty, dopóki silnik się nie nagrzeje, Jak już mam na zegarze ok 80°C dźwięki i kontrolka nie pojawiają się. Pierwsze o czym pomyślałem, to że mam niski poziom płynu hamulcowego. Zajechałem do warsztatu samochodowego i mówię co się dzieje, że potrzebuję uzupełnić płyn. No to mechanik bierze się za sprawdzenie poziom w zbiorniczku. Okazuje się, że poziom jest taki jak trzeba, miedzy min i max . A zatem co jest grane? Na pewno nie jest to wina akumulatora, bo nawet w największe mrozy nie mam problemu z uruchomieniem silnika, a i sygnalizacja pojawia się dopiero podczas jazdy. Widzę, że gość zainteresował się korkiem zbiorniczka. Ogląda go dokładnie, sprawdza palcem, a potem jeszcze bierze trochę płynu ze zbiorniczka na palce i rozciera go. W końcu stwierdza, że w płynie jest woda/wilgoć. Przy niskiej temperaturze woda zamarza i stąd te cyrki. Umówiliśmy się na sobotę na wymianę płynu. Mam nadzieję, że to pomoże. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Problem z doborem świec żarowych
Ja tam widzę, że dla numeru VIN który podałeś jest jeden rodzaj świec - Y-741U ... :gwizdanie: -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Kratki na halogeny oraz tylna klapa
Wystarczy, że w linku który podał chief, zlikwidujesz kropkę na końcu i strona się otwiera: http://allegro.pl/atrapa-kratka-w-zderzak-bok-audi-a4-00-04-nowa-p-i2035183743.html Inna sprawa, że aukcja dotyczy kratek do B6, a chief pyta o kratki do B5 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Jaka różnica temperatur czujnika G2/G62 wskazuje, że czujnik już "pada"?
Dzisiaj zauważyłem, że przy włączonym ogrzewaniu (17°C, 3 kreski) nie bardzo mogę dogrzać silnik. Przejechałem już ponad 20km, a na "zegarze" temp. stoi w okolicy 80°C. Jak wyłączyłem ogrzewanie, wskazówka jakoś wjechała na 90°C. Wystarczyło włączyć ogrzewanie i temp. znowu spadła. Pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że padł termostat (nie było gwałtownych wahań wskaźnika temperatury). Ale po dojeździe do domu podpiąłem VAG-a i zacząłem sprawdzać wskazania na kanale 007 w 01-Engine oraz na kanale 003 w 17-Instruments. Okazało się, że w 003 jest 80°C, a w 007 jest 69,3°C. "Zegar" na desce w tym momencie pokazywał 90°C. Pokręciłem się jeszcze potem trochę po mieście i okazało się, że jak już wskazówka weszła wreszcie na 90-tkę, tak już tam stała. I tu już zgłupiałem doszczętnie. Czy taka rozbieżność temperatur świadczy o uszkodzeniu czujnika, czy jest to jeszcze norma, a do wymiany jest termostat? Dodam jeszcze, że w zeszłym roku wymieniałem czujnik i termostat (na oryginały z ASO) i do tej pory było OK. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Dziwne wskazania FIS'u
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=24989.msg1913003#msg1913003 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 APR] CZUJNIK ŚWIATEŁ HAMOWANIA BRAK STOPÓW?????
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16955/P0571/001393 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Tajemniczy kabelek
Nie na błotniku, tylko w specjalnym mocowaniu między zderzakiem a chłodnicą. http://www.audizine.com/forum/ -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Too many errors to comunications - moduł BT
Czy dołożone przez ciebie kable CAN-L i CAN-H, idące od radia do BT, zaplotłeś w warkoczyk? Wydaje mi się (nie mogę teraz tego wątku znaleźć), że ktoś z forumowiczów miał podobny problem i pomogło skręcenie ze sobą przewodów CAN. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Włącznik świateł
Jeśli będzie miał ten sam numer co oryginalny, to będzie działał normalnie. ETKA nie rozróżnia włączników świateł na "lewostronne" i "prawostronne". -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Montaż podszybia
Hmmm... Już 2 razy zdejmowałem przy wyciąganiu mechanizmu wycieraczek i nie pamiętam, żeby były jakieś problemy z montażem... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] TERMOSTAT I CZUJNIK G2 I DALEJ BŁAD 01039
[*]Zacznij od naprawy klawisza Caps Lock, bo ci się zaciął, [*]Wtyczka/wiązka do sprawdzenia. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
8E0927189B -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Problem z wskazówką temperatury
To są 2 czujniki w jednej obudowie -- Pozdrawiam. Sławek
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Wygląda na to, że tam po prostu siedzi dioda (bez żadnej listwy): -- Pozdrawiam. Sławek
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Nie. Tu chodzi o wersję kosza, w której właśnie znajduje się oświetlenie tej wnęki pod klimatronikiem. Kolega seves sprzedawał taki (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=215233.0): Numer tej lampki: 8E0857355 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Odwrócona czwórka
Narysuj sobie na kartce tę 4 z lewej, a następnie obróć kartkę o 90° w prawo... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Sygnalizacja niezapiętych pasów
Hmmm... Poluzowana wtyczka (czarna) pod fotelem? _________________________________________________ Byłoby łatwiej doradzać gdybyś zaktualizował dane auta w swoim profilu. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Clone RNS-E ???
"Compatible with MFD display: headunit status, call number, RDS data, radio frequency." Zresztą, jest polski przedstawiciel Dynavin we Wrocławiu: http://www.dynavin-nawigacje.pl/kontakt Można zadzwonić i się dopytać. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Clone RNS-E ???
Jeśli chodzi o produkty Dynavin (DVN-A4 D95 oraz DVN-A4 D99), to producent zapewnia, że sterowanie za pomocą przycisków kierownicy działa: "Compatiable with CAN-BUS and original steering wheel control." -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Awaryjne otwieranie drzwi z odpiętą wtyczką od zamka. help!
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170029.msg1972054#msg1972054 -- Pozdrawiam. Sławek