Treść opublikowana przez steve69
-
[B6 AWX] A4 B6 Kilka pytań , jaki silnik , kontrolki , olej , termostat itp.
Na 80% twoich pytań znajdziesz odpowiedź po użyciu forumowej wyszukiwarki. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
To zrobione. Z tym właśnie mam problem. Co rozumiesz przez "odczepiłeś dokładkę z boku od zderzaka"? Czy trzeba to jakoś na bok odciągnąć i dopiero potem do tyłu? No tutaj, to już zupełnie nie wiem o co chodzi... _________________________________________________ Chyba załapałem o czym piszesz. Tak, tę nakładkę progową (4 śruby i 2 spinki) odkręciłem na samym początku. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
To pewnie dlatego nie udało mi się zrobić tego, co pokazał Bart-S na swoich zdjęciach, czyli odchylić tylko prawą stronę zderzaka. Zgodnie z jego opisem z prawej strony odkręciłem wewnątrz 3 + 2 śruby, potem 2 z nadkola i pod spodem następne 2. Dodatkowo zauważyłem, że pod spodem po prawej mam do zderzaka przymocowaną jakąś plastikową osłonę, czyli doszły tu następne 3 wkręty. Lampę oczywiście też wymontowałem. Teraz zgodnie z opisem powinien móc odchylić prawą stronę zderzaka, ale ja nie umiałem tego zrobić. Szarpałem się z tym ładnych parę minut i w końcu dałem sobie spokój - bałem się, że coś urwę. Miałem wrażenie, że coś go jeszcze trzyma. Udało mi się jedynie odchylić zderzak na tyle, żeby przez szparę zaświecić do środka i stwierdzić, że czujnik na belce "siedzi" (tak mi się przynajmniej zdaje). Chyba sobie na razie odpuszczę i poczekam do wiosny, bo robota w trochę ciasnym i zimnym garażu nie należy do przyjemności. Ewentualnie może jeszcze sprawdzę te napięcia we wiązce. Trochę się wyjaśni.. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Regeneracja włącznika świateł
Fizycznie już wyciętego szablonu, czy pliku Corela? Jakiś szablon włącznika świateł do A4 B6 w pliku Corela znalazłem u siebie (zdaje się, że ktoś tu na forum go udostępniał). Jeśli kogoś interesuje, to proszę: http://chomikuj.pl/steve69/Dokumenty/Audi+A4/przelacznik_A4_B6,1341443857.cdr -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AGB] Podnoszenie szyb, domykanie - problem
Widocznie pod koniec zamykania z jakiegoś powodu ma ciężko. Sterownik rozpoznaje to tak, że widocznie w oknie coś zostało przycięte i opuszcza szybę w dół. Takie zabezpieczenie przed przycięciem np. ręki, głowy, itp. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B7] Czerwona kontrolka AIRBAG po demontażu fotela
Bez przesady. Wystarczy nie wkładać kluczyka do stacyjki przy wypinaniu/wpinaniu. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Jest nawet foto-relacja: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=69572.0 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Pytanie o błąd 01426
Poczytaj sobie: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01426 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Audi custom FIS
To ø oznacza wartość średnią pokazywanej w danym momencie wielkości (zużycie paliwa, prędkość). Jeśli nie ma tego symbolu, to znaczy, że właśnie pokazywana jest wartość chwilowa. -5°C do +5°C -- Pozdrawiam. Sławek
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
8E0971687E lub 8E0971687L -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Demontaż listwy oświetleniowej klapy bagażnika w Avant
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170048.0 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Wtyczka wzmacniacza Harman - jaki nr ma ten pin?
A tak trochę z innej beczki (choć w nawiązaniu do tematu) - jakie macie patenty na wyciąganie pinów z wtyczek? Czego używacie? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Zestaw głośnomówiący
No przecież już ma (widać na zdjęciu, które zamieścił wyżej). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Wtyczka wzmacniacza Harman - jaki nr ma ten pin?
Piszesz o tych mniejszych? Bo porównując moje zdjęcie do rysunku w ETKA, to te piny wyglądają jednak trochę inaczej... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Wtyczka wzmacniacza Harman - jaki nr ma ten pin?
Podczas próby wyciągania pinu z nadpalonej wtyczki ( 1J0962623A, 23 styki, niebieska ) niestety go złamałem. Teraz muszę kupić nowy. Jest to pin z miejsca nr 23 (zasilanie wzmacniacza, "+"). W związku z tym mam 2 pytania do posiadaczy ETKA: Jaki numer ma ten pin? Jaki numer mają mniejsze piny ( te z miejsc 1 - 21 ), bo boję się, że przy przekładaniu też mogę któregoś uszkodzić? -- Pozdrawiam. Sławek
-
Pomoc przy Mio 500
Proponuję skontaktować się z człowiekiem, od którego kupiłeś urządzenie. Gość na pewno będzie umiał pomóc. Ewentualnie poszukaj/popytaj tutaj: http://www.my-navia.pl -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Zestaw głośnomówiący
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129721.0 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Radio Concert II - przestał grać tył.
Na tym cały figiel polega, że jest tam sucho (przynajmniej teraz). Np. dzisiaj samochód stał na deszczu 9 godzin. Po powrocie do domu od razu sprawdziłem miejsce mocowania wzmacniacza i nie znalazłem nawet kropli wody! Będę jeszcze musiał sprawdzić to miejsce po wizycie na myjce. Zobaczymy jak wtedy będzie... Samochód mam 2,5 roku. Przypominam sobie, że kłopoty z dźwiękiem z tylnych głośników występowały od chwili zakupu. Rzadko, ale jednak. Np. kiedyś podczas jazdy subwoofer nagle zaczął potężnie "pierdzieć" (pewnie iskrzyło na stykach). Wyłączenie radia nic nie dawało. Ucichło dopiero wtedy, gdy wyciągnąłem wtyczkę ze wzmacniacza. Nie wiedząc co się dzieje i nie mając za bardzo czasu na zatrzymywanie się i szukanie przyczyny gdzieś na poboczu, zostawiłem wtyczkę rozłączoną i pojechałem dalej. Po powrocie do domu włączam wtyczkę z powrotem i... ciiiisza! Sub nie "pierdzi"! Przyznaję, że olałem sprawę. Podejrzewałem, że to coś ze wzmacniaczem, ale skoro grało już bez zakłóceń, to nie dociekałem przyczyny. Być może problemy te zaczęły się już u poprzedniego właściciela auta. Zalał w jakiś sposób wtykę i dalej już "poszło z górki", bo przy zwarciu na prądzie stałym erozja następuje szybko. Styki się grzały, utleniały, aż do całkowitego upalenia. No nic. Po zmianie wzmacniacza trzeba będzie częściej tam zaglądać i kontrolować sytuację. _________________________________________________ No i znalazłem przyczynę: Jak widać, cieknie gdzieś z rurki doprowadzającej płyn do tylnego spryskiwacza. Spływa po tapicerce, potem po wiązce przewodów i do wtyczki wzmacniacza. Trzeba będzie zerwać tapicerkę, żeby znaleźć skąd dokładnie leci, bo zakładanie nowego wzmacniacza w tym stanie nie ma sensu. Tylko robota przy obecnej temperaturze... Zastanawiam się, czy nie poczekać z tym do wiosny? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Radio Concert II - przestał grać tył.
Może i taniej, ja jednak wolę jak jest "po bożemu". Wzmacniacz już zamówiony u kolegi czaki22. Może w sobotę już dojdzie. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AYM] Antena TRIPLEX REKIN pytanie.
OK, rozumiem W pierwszej chwili pomyślałem, że piszesz o tej żółtej wtyczce: Swoją drogą od czego jest to gniazdo? Szukałem na forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AYM] Antena TRIPLEX REKIN pytanie.
Hmmm... Jesteś tego pewny? Przekonany byłem, że CAN z licznika do radia idzie poprzez wtyczkę mini-iso (pin 7 i 12). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Radio Concert II - przestał grać tył.
Dzięki waszym podpowiedziom chyba znalazłem przyczynę. Zacząłem od sprawdzania napięć we wtyczce wpinanej do wzmacniacza. I tak: Między pinem nr 22 "-", a nr 23 "+" jest 11,78V, czyli OK, zasilanie jest. Między pinem nr 22 "-", a nr 9 "+" jest 11,76V, czyli też OK Skoro we wtyczce wszystko "gra", to odkręciłem wzmacniacz i sprawdziłem gniazdo. Oto co zobaczyłem: W miejscu pokazanym przez czerwone kółko powinien znajdować się bolec nr 23. Jak widać został upalony/ułamany przy samej podstawie. Teraz wiem już skąd wcześniejsze problemy z dźwiękiem z tylnych głośników Czyli szukam nowego wzmacniacza (BOSE na razie nie wchodzi w grę). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Radio Concert II - przestał grać tył.
Jeszcze niedawno wszystko działało jak trzeba. Dzisiaj zmieniając ustawienia radia stwierdziłem, że głośniki w tylnych drzwiach oraz subwoofer nie grają (przy "FADER" ustawionym na "0" słychać tylko przód, przy max w prawo w głośnikach cisza). Pierwsze co zrobiłem, to wyciągnąłem radio i sprawdziłem jak siedzi kostka mini-iso - wydaje się, że tak jak trzeba. Parę razy wyjąłem ją i włożyłem z powrotem. Za każdym razem słychać było jak łapie zatrzask. Nie widać też, by piny w kostce były jakoś luźno osadzone i w związku z tym nie kontaktowały w gnieździe. Przewody przy kostce wyglądają na całe, nigdzie nie są załamane. FIS wyświetla wiadomości RDS. Jak w domu, nie dysponując specjalistycznym sprzętem, dojść co padło: radio, wiązka czy wzmacniacz? Nie mam możliwości podmiany na próbę innego radia ani wzmacniacza. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B7] Problem z telefonem w RNS-E
Też mam moduł z końcówka D i twoje przypuszczenie zaciekawiło mnie do tego stopnia, że wziąłem telefon żony (SE Xperia X8, Android 2.1) i polazłem do auta. No i objawy takie same jak u ciebie. Owszem, widzi BT samochodu, paruje się, ale na FIS po komunikacie "Please Wait" pokazuje się tylko "No Entries". -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B7] Problem z telefonem w RNS-E
Musisz zmienić soft w telefonie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=96186.msg1106290#msg1106290 -- Pozdrawiam. Sławek