Treść opublikowana przez steve69
-
[ALL B6] Podłokietnik
Chyba tak, bo w dziale Silniki Diesla właśnie odpowiedział na post z 2006r. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] ustalenie numeru katalogowego KOMPRESORA klimy
8D0 260 805 D 1/05/2004 został wycofany i zastąpiony przez 8D0 260 805 M -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Podłokietnik
Aleś kotleta odgrzał - odpowiadasz na post z 2008r. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] ustalenie numeru katalogowego KOMPRESORA klimy
ETKA pokazuje 2 możliwości: 8D0 260 805 M lub 8D0 260 805 MX -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Jaki telefon fabrycznie w B6 2004 rok ?
O tym mówisz?: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129721.msg1552469#msg1552469 Różnie: Nokia, Siemens, Sony Ericsson... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=180758.msg2120060#msg2120060 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 ALT] Wyświetlacz fis problem świeci na biało...
Zdaje się, że kolega Fufel miał podobną usterkę: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=40143.msg491911#msg491911 Będzie jednak problem z kontaktem, bo ostatni raz logował się na forum w grudniu 2009r. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Wymiana czujnika temp wody - którego???
Tutaj powinieneś znaleźć odpowiedzi na swoje pytania: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16500/P0116/000278 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
Jeśli jesteś pewny na 100%, że to wina luźnych styków, to oczywiście można to polutować, tylko ostrożnie z temperaturą, bo możesz przegrzać... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B7 BLB] Bluetooth A4
lub 0000 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
Te włączniki, mimo że z wyglądu takie same, różnią się jednak "zawartością". Tak więc dla ciebie tylko 8E0941531A -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Temperatura pracy silnika - wskazania czujnika temp.
Zacznij od sprawdzenia wiązki i wtyczki czujnika G2/G62 oraz samego czujnika. Termostat na razie zostaw w spokoju. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL] Połączenie telefonu z radiem
Jeśli masz dostęp do VAG-a, to wchodząc w: 77-Telephone -> Adaptation-10 -> Channel 135 -> Read sprawdzisz jaki kod masz ustawiony. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Jak wyjąć ramę okna?
Udało mi się w miarę wyprostować linkę i wprowadzić ją z powrotem na swoje miejsce w tej rolce. Niestety, mimo że druty nie popękały, to jednak przy otwieraniu i zamykaniu okna chrobocze nadal. Widocznie uszkodziły się bieżnie linki, te na obwodzie rolki. Obawiam się, że mogę trafić coś w niewiele lepszym stanie niż ten mój. Z drugiej strony, płacić w ASO za nowy mechanizm 417zł, to "trochę" drogo... Tak czy inaczej trzeba będzie poszukać sprawnego mechanizmu. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFN] Wtyczka - od czego?
4D0959459 to osłona wtyczki od przełącznika termicznego. Według ETKA: 4D0959459 -> 443959459B -> 321959459 -> 191959459 -> 867972525B ("->" oznacza "zamieniono" ) -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Jak wyjąć ramę okna?
A jednak śruba nr 10 nie znajduje się pod piankową wytłoczką, tylko pod plastikową maskownicą mocowania lusterka: Dla ułatwienia pracy innym, którzy będą w przyszłości demontowali ramę okna dodam, że aby wyciągnąć ramę należy odczepić w 4 miejscach (1 plastikowy dziurkowany pasek, 1 spinka i 2 mocowania taśmą) wiązkę idącą od lusterka do silniczka mechanizmu podnoszenia szyby, zakończoną jasno-brązową wtyczką. Tutaj sama wtyczka: Tutaj miejsce, w którym normalnie jest wyprowadzona/zamocowana: A tutaj winowajca moich kłopotów z otwieraniem okna: Teraz pytanie do znawców: czy to jest jeszcze do uratowania, czy jednak w grę wchodzi wyłącznie kupno nowego mechanizmu? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Jak wyjąć ramę okna?
Witam. Dzisiaj, podczas otwierania przedniego okna pasażera usłyszałem bardzo nieprzyjemne chrobotanie. Widać, że silniczek ma ciężko, bo przy zamykaniu szyba potrafi się cofać do dołu. Dopiero krótkimi skokami udało się okno zamknąć. Próbowałem parę razy i efekt jest taki sam. Postanowiłem zajrzeć do środka. Z tapicerką nie było problemu. Natomiast nie bardzo wiem jak wyjąć ramę okna? Otóż nie zgadza mi się liczba pokazanych w instrukcji śrub, które trzeba wykręcić, z tymi które mam faktycznie u siebie. Według instrukcji należy wykręcić 7 śrub: 7(x2), 4, 8, 10, 6, 9. Czy dobrze rozumiem, że jedna ze śrub nr 7 jest pod głośnikiem, więc trzeba go zdemontować? A tak to wygląda u mnie (silnik jeszcze przykręcony): Gdzie u mnie jest śruba nr 10 ? _________________________________________________ I już wszystko jasne. Nad śrubą nr 9 jest u mnie taka gąbkowa wytłoczka - trzeba ją wyciągnąć/oderwać. Pod spodem jest właśnie śruba nr 10 :> -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Nakładka koła zapasowego
Prościzna :> : -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Wymiana termostatu
Nie, to nie ten. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=180758.msg2120060#msg2120060 PS. Forumowa wyszukiwarka bardzo ułatwia życie. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Schematy elektryczne gdzie szukać?
Szukaj programu serwisowego samochodów grupy VAG o nazwie ELSA. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B7 BPW] Oznaczenie żarówki
Gdybyś zapoznał się z FAQ działu "Układ Elektryczny", to byś już wiedział... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Odnoszę wrażenie, że czytałeś ten wątek jedynie "po łebkach". Inaczej wiedział byś, że chodzi nie tylko o to, że "szura", ale również o to, w jakich okolicznościach: Zdecydowana większość tu piszących (m.in. i ja) szuka przyczyn metalicznego szurania słyszalnego, gdy silnik schodzi z obrotów (po wciśnięciu sprzęgła przy zmianie biegów lub po przygazówce na luzie). Słychać to gdzieś z okolic turbiny. Szuranie znika, gdy odepnie się od turbiny wężyk podciśnienia, lub podreguluje długość sztangi turbiny. Jednak wymiana/regeneracja samej turbiny nie powoduje likwidacji tego odgłosu (u jednych zniknęło, u innych nie). W większości przypadków szuranie pojawiło się po wymianie oleju i filtrów. Odgłos szurania słyszalny jest bardziej na zimnym silniku. Po rozgrzaniu silnika prawie tego nie słychać. Ciekawe jest to, że szuranie nie występuje stale. Bywają okresy, że zanika, by pojawić się ponownie za jakiś czas. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Temperatura silnika- prawidłowe wskazanie???
W B6 tylko VAG. -- Pozdrawiam. Sławek
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
8E1880324 - element hamul. z przełącznikiem oświetlenie schowka -- Pozdrawiam. Sławek
-
Montaż oświetlenia przestrzeni nóg
Obrazek pochodzi z programu serwisowego samochodów grupy VAG o nazwie ELSA. Chodzi ci o instrukcję obsługi? Jeśli tak, to zdaje się, że ktoś tu na forum zamieszczał wersję elektroniczną tejże. -- Pozdrawiam. Sławek