Treść opublikowana przez bobikos
-
przewód z parownika
Ja Ci podaję łatwiejszy sposób z lepszym dojściem do parownika. Jeśli jednak wolisz leżeć pod autem i szukać rurki to już Twoja decyzja. Poza tym rurka jest spłaszczana na zakrętach... Schowek przykręcony na jest 5 śrub.
-
przewód z parownika
zdejmij schowek...
-
przewód z parownika
akurat w wypadku B6 i B7 wygodniej jest aplikować nie przez rurkę lecz przez zaślepkę od klimatyzowanego schowka. Tak na prawdę chodzi o to by środek aplikować bezpośredniona parownik http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/odgrzybianie-klimatyzacji-27734/
-
Chłodzenie wnętrza
Podstawowa informacja to taka, że ten samochód klimatyzacją steruje sam w zależności od warunków. Możesz zmusić go do nie używania klimy tylko poprzez naciśnięcie ECON (świeci się dioda). Spróbuj ustawić AUTO i temperaturę ok 21 stopni, może wtedy będzie Ci opowiadała regulacja automatyczna.
-
Błędy w ukladzie klimatyzacji
Kolego, pytasz w dwóch miejscach o to samo http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/zalacza-sie-klima-329449/#post4297686 Na prawdę, poszukaj trochę, Twoje problemy (z obydwu aut były już omawiane) Poza tym podajesz niepełne kody błędów, na co też Ci zwróciłem uwagę. W drugim aucie - z błędem 825 proponuję sprawdzić czy nie uszkodziło się sprzęgło zrywne na kompresorze. By uniknąć pytania jak to zrobić, zapoznaj się z poniższym wątkiem: http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/all-b6-wymiana-sprzegla-zrywnego-samozrywalnego-kompresora-klimatyzacji-67776/
-
nie załacza się klima
proszę bardzo leniwy człowieku: http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/a4-b6-sprezarka-sie-zalacza-240775/#post2953682 - do sprawdzenia sprężarka i zawór w niej, http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/b6-awx-prosba-rozpoznanie-bledu-55856/#post653543 - błąd związany z podgrzewaniem foteli, nic nie ma wspólnego z klimą. Po pierwsze: kody podajemy pełne (jak w linkach). Po drugie: szukamy!
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
niemniej warto montować włączniki od B7 bo nie złazi z nich farba ale przede wszystkim inaczej wykonane są styki. Dzięki temu włącznik w B7 działa dłużej. W B6 zdarza się, że przestaje kontaktować. Kostkę o ile wiem można zamienić przekładając piny.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
ja mam auto z 2002 roku ale modelowo 2003 i wszystko już było z przodu. Światła mijania to najmniejszy problem bo wystarczy piny z bezpieczników wyjąć i przełożyć do kostki. Więcej zabawy jest z rozdzieleniem świateł stop odpowiednio.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Nic nie musisz programować. Jednak zanim zaczniesz kombinować proponowałbym Ci sprawdzić wewnątrz lusterko. O ile wiem kabel niebieski i różowy są od silniczka składania, a na Twoim zdjęciu je widać... Może spalony jest silniczek a może problem leży zupełnie gdzie indziej.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
będzie pasował. Kostka taka sama. Różnica może występować we włącznikach pasażerów.
-
jak wyjac parownik
Musisz sam zrobić. Na forum nie ma fotostory jak wybebeszyć całą dechę.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
jeśli nie masz pamięci foteli to wystarczy Ci lustro 10 pin. W przyszłości będziesz sobie mógł dorobić fotochromy bo instalacja w 10 pin już jest. Możesz też od razu polować na lutra fotochrom - bardzo wygodny patent.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Też tak miałem. Po jakimś czasie moduł się przyucza i rzadziej wywala ten błąd. Mnie dodatkowo wywalał przy włączaniu świateł. Wymiana na moduł z końcówką N załatwia sprawę. Tu masz w dobrej cenie np. MODUŁ STEROWNIK 8E0907279N AUDI A4 B7 2006 R 2,5 (4240319645) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Zamontowałeś moduł z literką L na końcu?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
jeśli kolega chce przechodzić z Low na High i nie wydać fortuny na piny z ASO to proponuję zakupić kompletną wiązkę wnętrza z B6 lub B7 - tańsza będzię z anglika i tym lepsza im lepiej wyposażone auto. Jeśli w planach są inne mody elektryczne to tym bardziej polecam zakup wiązki. Sam tak zrobiłem i pomimo wielu przeróbek ani jednego pinu nie musiałem kupować w ASO. Już dawno mi się to zwróciło.
-
Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6
Miejsce wpięcia które pokazałeś jest zarezerwowane dla diod ambiente i jest to obwód podświetlenia. Jak zapewne zauważyłeś jasność podświetlenia (a więc napięcie) jest regulowane raz za pomocą przycisków na liczniku jak również automatycznie przez licznik, w zależności od natężenia oświetlenia zewnętrznego. Dlatego w dzień Ci działa, w nocy już nie. Nie kombinuj tylko podłącz to porządnie. Opis masz na pierwszej stronie. Nie każdy pin na którym pojawia się +12V jest odpowiedni do podłączenia czego się chce. Po to opracowywane są turtoriale ze zdjęciami i schematami by potem uniknąć rozwiązywania problemów właśnie takich jak Twoje.
-
nie załacza się klima
w B5 to poszukaj jak wywołać kody błędów w klimatroniku.
-
problem z wentylatorem klimy..
kkl vakiena i vag 3.11. Ma większe możliwości
-
problem z wentylatorem klimy..
zamiast specjalisty kup sobie kabelek za 50 zl i sam diagnozuj. Taniej wyjdzie...
-
problem z wentylatorem klimy..
Twój przypadek jest cięższy. Właściwie powinieneś wziąć VAGa i sprawdzać jakie są parametry z czujników, może ciśnienie idzie za wysoko, lub temperatura z któregoś czujnika przekłamuje.
-
nie załacza się klima
Nie ma przekaźników do sterowania klimą. Jeśli świeci się econ na klimatroniku cały czas to sprawdź bezpiecznik nr 6 od czujnika ciśnienia. Generalnie podłącz VAGa i sprawdź błędy w klimatroniku.
-
Kopci i spala jak smog.
Za niskie ciśnienie doładowania. Zrób komplet logów i zamieść je poprawnie - np jak tu http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/auto-duzo-pali-komplet-logow-327443/
-
cichy alarm ?
Uszkodzeniu ulega sama syrena i należy ją wymienić jeśli bardzo cicho działa. Pasują od wielu innych modeli audi i vw.
-
Wgranie programu - jakie skutki
Jeśli znasz podstawy użytkowania tdi to zrób program i to w granicach 140 - 150 KM, bo takie podniesienie mocy odczujesz i da Ci komfort w trasie. W zasadzie auto możesz dojechać nawet bez podnoszenia mocy, jeśli się postarasz. Program zrób u jakiegoś polecanego gościa.
-
Auto dużo pali :/ komplet logów
coś mi się kojarzy że na kanale 15 są wskazania zużycia paliwa. do sprawdzenia. Ja sprawdzałem u siebie kanał 4 i dawka bez klimy 3,6 a z klimą 4,9 a kolega ma 7,1. Pytanie jak duży wpływ może mieć na to program. Z tego co czytałem kąt się rozjeżdża bo napinacz nie wytrzymuje, ale ponoć jest to efekt zwiększonej mocy. Jednak jeśli koledze przy spokojnej jeździe pali więcej to czy na pewno tu należy szukać problemu?