Treść opublikowana przez bobikos
-
Przekładka silnika i osprzetu z Anglika
co było przyczyną pożaru?
-
rozrusznik do AVB
pod turbiną. Wejdziesz to zobaczysz.
-
rozrusznik do AVB
Jeśli masz takie objawy to nie musisz wymieniać od razu całego rozrusznika. Proponuję wyjąć i przesmarować elektromagnes oraz widełki, ewentualnie bendiks z zębatką wymienić bo mogła się zetrzeć. Ja wymieniłem z kanału i wtedy jest sensowne dojście. Im szybciej naprawisz tym mniej szkód w rozruszniku narobisz.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
na mierniku masz napisane że możesz mierzyć prąd 10A maksymalnie przez 10sek i potem 15 minut przerwy. Ty jednak mierzysz wartości 1000 razy mniejsze więc możesz się bawić. Uważaj jednak bo jak włączysz na zapłon to pobór prądu też skoczy. Wyciągaj bezpieczniki i sprawdzaj na wyłączonym zapłonie. Pozamykaj zamki śrubokrętem by MK się wyciszył. Przy wyłączonym zapłonie możesz mierzyć na mniejszym zakresie dla większej dokładności ale uważaj by nie spalić miernika.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
przecież ten temat nie jest o szuraniu turbiny. Poszukaj takowego.
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
moduł na spodzie fotela kierowcy... i kable can w czerwonej kostce. Ale i tak nie uruchomisz tego modułu w A4. A6 ma również inaczej rozwiązane grzanie tyłków i musisz przerobić instalację wewnątrz fotela. Nie wiem jak z czujnikami temperatury... W razie czego zgłoś się na PW po więcej szczegółów bo sam ostatnio bawiłem się ze stelażami foteli z A6 C6.
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Sterowanie fotelami zasilane jest stałym 12V, przez bezpiecznik termiczny. Najlepiej podepnij się pod szynę zbiorczą stałego 12V, (od dołu za modułem MCE), do MCE kupujesz uchwyt na bezpiecznik (taki jak do szyb, który jest obok już zamontowany) i ciągniesz kable do siedzeń. Od razu Cię zmartwię że fotele z A6 C6 mają inne kostki - da się je dopasować ale musisz połamać uchwyty w nich i podocinać. Możesz też zmienić kostki w samym fotelu lub podłodze (razem z pinami). Osobiście doradzam Ci docinać kostki. Czy full elektryka oznacza także pamięć? Jeśli tak to masz przed sobą ogromne wyzwanie... lub darowanie sobie pamięci i używanie ich jako zwykłych elektrycznych.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
To są tylko wyliczenia. Miałem u siebie taki pobór na postoju i w zimie po dwóch dniach samochód słabo kręcił (na kilkuletnim akumulatorze). U mnie okazało się że Niemiec przełączył sobie zestaw głośnomówiący na stałe zasilanie. Kolega musi poszukać co u niego kradnie prąd. Normalnie powinien mieć ok 0,03 A Dobrym sposobem jest wyciąganie bezpieczników po po kolei. Proponuję zacząć od tych obwodów do których kolega się wpinał. Chyba że podłączył się gdzieś poza bezpiecznikami, ale to już sam powinien wiedzieć.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
jeśli CB po stacyjce to nie ma znaczenia. Do sprawdzenia kable w gumowej przelotce od drzwi. Zamieść tutaj te schematy albo daj link to zobaczymy co namodziłeś.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Pobór prądu należy sprawdzić po uśpieniu MK - czyli jak zgaśnie przycisk awaryjnych. Najlepiej mieć zamknięte wszystkie drzwi (maskę i drzwi można oszukać zamykając zamek śrubokrętem. Jeśli po uśpieniu MK będziesz miał taki pobór to masz rozwiązanie problemu. Ewentualnie od razu powiedz skąd brałeś zasilania dokładanych elementów. Najlepiej robić wg schematów, tak jak ori. Jednak nie wszyscy na forum to stosują.
-
środkowy nawiew przestaje działać po włączeniu nawiewu na nogi
Dziwne jest to co mówisz bo przy klimatroniku z B6 rano po uruchomieniu jak tylko się podniosła temperatura i zaczynał wiać ciepłym powietrzem ze środkowych kratek. Ostatnio wymieniłem na klimatronik z B7 i tutaj ze środkowych na AUTO prawie w ogóle nie leci powietrze. Jest to o tyle niewygodne że przy takim sterowaniu wydaje się że w aucie jest zimniej. Zastanawiam się czy nie jest to kwestia adaptacji w klimatorniku.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Ja bym na Twoim miejscu sprawdził pobór prądu w stanie uśpienia. Może jest coś źle podłączone i kradnie prąd na postoju.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Wymień kolego baterie na początek. Też mi się czasem rozkodowywał a działał z daleka. Bateria nie majątek, lepiej wydać najpierw 5 zł a nie 200 niepotrzebnie.
-
Konczy sie termin ubezpieczenia na poprzedniego wlasciciela - czy musze wypowiedziec.
Na wszelki wypadek wypowiedz. Nic Cię to nie kosztuje a unikasz nieporozumień. Sprawdź czy ten gość co Ci tak ładnie długopisem napisał na odwrocie ubezpieczenia nowe dane w ogóle zgłosił to do Allianza.
-
[B6 AWX] Podświetlenie deski rozdzielczej
Albo któryś element podświetlenia zdycha i robi zwarcie. Zapalniczki nie wymieniałeś? Dobrze działa? Ewentualnie licznik świruje, bo to w nim jest sterowanie mocą oświetlenia i rozprowadzenie do elementów o których piszesz
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
sprawdź, przeczyść kostkę od immobilizera która jest przypięta do modułu. Dodatkowo w silniku powinieneś mieć błędy od immobilisera.
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
w lusterkach składanych z A6 nie ma również stycznika informującego sterownik w jakiej są pozycji. Jak to wpływa na ich pracę nie wiem, mogą nie chcieć się otwierać/zamykać... Przewody są zdecydowanie krótsze, trzeba by je sztukować, trójkąt jest większy, choć same mocowania śrub są w identycznym miejscu. Przymierzałem takie lusterko ale ostatecznie nie zdecydowałem się założyć. Trzeba by ciąć uszczelki, lub plastiki trójkąta. Na 100% strasznie by po takiej rzeźbie szumiało przy jeździe. Proponuję szukać z A4, z A6 brać obudowy i ewentualnie same lustra bo są identyczne.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Ja ze względu na brak dostępnych na allegro, wyrzeźbiłem ten z A6 by działał w A4 ale nie była to prosta sprawa.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Jeśli ktoś miałby ochotę montować fotele z A6 C6 to: - bez pamięci mamy jedynie problem z kostkami w podłogę, kolory (czerwony, zielony, czarny) mają takie same ale same kostki są inne więc pozostaje docinanie ich albo wymiana kostek i pinów, - z pamięcią - wyższa szkoła jazdy, poza zmianą modułu pamięci czeka nas przepinanie pinów, oraz modyfikacja wiązki, a co najtrudniejsze czeka nas ingerowanie w przyciski sterownia fotelem, w A6 C6 tak samo jak w A4 B8 jest to zrealizowane inaczej. Da się to przerobić ale bardzo dużo zabawy czeka.
-
gdzie znajdę sensor
żeby rozebrać słupek B, musisz najpierw ściągnąć górną część przez którą przechodzi pas. Trzyma się na dwóch zaczepach umieszczonych tuż nad połączeniem z dolnym plastikiem - one bardzo ciężko wychodzą. Ja od strony uszczelek drzwi podważam je śrubokrętem. Jak już Ci wyskoczy z nich to możesz już tylko odgiąć bardziej ponieważ dolny plastik wyciąga się do góry by zwolnić z zaczepów. Oczywiście próg pasażera musi być zdjęty bo zachodzi na plastik słupka. Dojście do czujnika jest trudne, być może będziesz musiał wyjąć fotel pasażera.
-
szyba w drzwiach
wymieniałeś mechanizm podnoszenia? Tam są podkładki, to odpowiedniego ustawienia szyby po zamknięciu, może złożyłeś bez nich?
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
podejrzewam że tak jak w przypadku rozprowadzonej instalacji podświetlenia kratek, gdzie przewody są a brakuje odpowiednich kratek, tak i w tym przypadku mamy rozłożoną instalację wewnątrz auta. Kojarzę że u mnie też był przewód podświetlenia podciągnięty do kostki w słupku B mimo że klamek podświetlanych nie miałem.
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
Po prostu to zdejmij delikatnie do góry i już. Inny typ zabezpieczenia masz ale pełni taką samą funkcję. Rób to ostrożnie bo łatwo ją powyginać.
-
Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6
zrób lepsze zdjęcie czujki skoro masz ją na wierzchu. Sposób podłączeni masz na pierwszej stronie ale jeśli miałeś już fotochrom i montujesz z czujnikiem to dopóki nie podłączasz samego czujnika nie musisz nic zmieniać w instalacji - ona już istnieje.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
kup sobie małe zestaw precyzyjnych śrubokrętów https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=gUbjRxDfxV22gM&tbnid=jPUMQvqSslfJcM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fturborc.pl%2Findex.php%3Fproducts%3Dproduct%26prod_id%3D70&ei=rOSkUr74GYeS0QXtw4DwCA&bvm=bv.57752919,d.bGE&psig=AFQjCNGFCQaj8XdxAf8zuJtsYlYEMNClDQ&ust=1386624541437742 bierzesz mały płaski śrubokręt, wkładasz po obu stronach każdego pinu, kręcisz w kółko, tak by wgiąć łapki trzymające piny i bez problemu wyjmujesz - możesz to robić najpierw z jednej, potem z drugiej strony, jednym śrubokrętem. Jak dobierzesz odpowiednią wielkość śrubokręta to pójdzie Ci to gładko. Jak za mocno wegniesz łapki to musisz przed ponownym zamontowaniem je odgiąć by znowu trzymały.