Treść opublikowana przez bobikos
-
Najczęstsze problemy po swapie skrzyni Multitronic na manual w Audi A4 B6 i B7
zmiana kodowania http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Parking_Aid_%284-Channel_-_8E2/8E5%29
-
Klimatyzacja nie działa
W b6 nie ma zwykłego sprzęgła. W każdym b6 regulacja ciśnienia w układzie jest realizowana za pomocą zaworu
-
Klimatyzacja nie działa
Do naprawy lub wymiany jeśli się zatarła. Jedź do warsztatu. Czujnika nie ma co sprawdzać poza diagnostyką VAG.
-
Brak możliwości otwarcia samochodu
Wymiana wkładki w ASO? Każdy gość od zamków Ci to zrobi...
-
Brak możliwości otwarcia samochodu
W nowszych awantach o ile pamiętam nie ma zamka w bagażniku. Skoro wkładka w drzwiach i tak nadaje się do wymiany to proponuję ją uszkodzić by otworzyć auto.
-
Klimatyzacja nie działa
Jak koledze nie świeci się econ to powodem nie jest czujnik. Sprawdziłbym sprzęgło zrywne w kompresorze. W takim wypadku Koło pasowe kręci się zawsze, natomiast śrubka w jego środku już nie. Wątek o sprzęgle zrywnym już istnieje. Proponuję poszukać.
-
wyższe obroty silnika przy 60° C
Piszesz o swoim silniku 1.2 TFSI? W profilu głupoty, nie przedstawiłeś się w odpowiednim dziale i pytasz nie wiadomo o co. Jak już ogarniesz wszystko to sprawdź VAGiem wskazania z czujnika temperatury cieczy chłodzącej w silniku. W dziale diagnostyki VAG masz opisane co i jak.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Hamulce w AVB to jakaś pomyłka. Na forum i w sieci jest dużo ofert na 320 przód, jeśli tylko masz koła 16" z dobrym ET (żeby zacisk się zmieścił - przejrzyj temat) to nie zastanawiaj się ani chwili tylko zmieniaj komplet. Ewentualnie 288 na przód na forum prawie za darmo oddają ludzie którzy wymieniają właśnie na 320.
-
Brak czynnika w układzie a poruszanie się samochodem
Ja bym jednak proponował zdjąć pasek klimy jeśli masz taką możliwość. Sprężarka kręci się cały czas w tym aucie.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
PDC ma możliwość zakodowania pod moduł haka.
-
Duża różnica w korektach wtrysku
Wymień uszczelnienia pompowtrysków. Przy takim przebiegu i latach auta warto to zrobić. Nie jest to droga operacja a może pomóc na Twoje bolączki. Jeśli nie pomoże, trzeba będzie lepiej się przyjrzeć samym pompowtryskom.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
samo ESP w tym czasie świeci się? Jeśli tak to zapewne do złych przewodów wpiąłeś się. Do których przewodów się podłączyłeś (kolory)?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Trzeba natomiast doprowadzić przewód z licznika do drugiego pływaka.
-
Tempomat nie działa
Jaki moduł przełączników? Literka na końcu? http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14538-wymiana-modulu-kierownicy-pod-tempomat-kierownice-multifunkcyjna/
-
Swiatła drogowe za wysoko
masz link i dokładny opis jak to zrobić.
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
stelaż od naleśników nie ma prętów do trzymania bocznego oraz elementu do regulacji podudzia. Ten drugi da się przełożyć.
-
Pada deszcz = wariuje silnik, spalanie stukowe
Pierwsze co, sprawdź szczelność obudowy komputera na podszybiu oraz drożność odpływu pod akumulatorem. Uwaga na śrubę, która jest w lewym rogu pod osłoną podszybia (konieczne zdjęcie wycieraczki kierowcy) Jeśli tam wszystko ok to VAG i komplet logów (patrz dział diagnostyka).
-
Zabezpieczenie podwozia na zimę A4 B6
Daruj sobie kolego. To nie subarak żeby go rdza z zasady żarła.Lepiej sprawdź czy odpływ pod akumulatorem drożny, więcej robić nie musisz.
-
brak grzania świec przed rozruchem a grzeją po
O problemach z instalacją/obsługą VAG napisz w odpowiednim dziale. Tutaj czekamy na wyniki diagnostyki.
-
brak grzania świec przed rozruchem a grzeją po
najpierw diagnostyka vag. Są błędy w silniku?
-
Czy do b6 można wsadzić fotele z inną regulacją wysokośći ?
Elektryczne fotele sobie zamontuj, jeszcze lepiej z pamięcią. W B6/B7 występowała tylko regulacja jaką opisujesz.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Jakie masz kodowanie Radia i BT? U mnie nie ma opcji regulacji pokrętłem od Concerta. Concert z B6 czy jakiś nowszy?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
głośność możesz regulować w telefonie podczas rozmowy. Sprawdź czy nie masz ustawionej zbyt cicho głośności w trybie bt.
-
problem z pdc tyl (reznanie od 0)
czytasz w ogóle co Ci napisałem? Tak ciężko sprawdzić VIN auta i szukać w odpowiednim miejscu kabla?
-
problem z pdc tyl (reznanie od 0)
Schematy są super czytelne i bardzo łatwo ich się nauczyć. Jeśli zamierzasz robić jakiekolwiek mody elektryczne, warto byś nauczył się je czytać. Pierwsza rzecz, nie pytaj czy trzeba tylko podciągnij wszystkie wymagane kable, które pokazuje schemat. CAN i sygnał prędkości. Prędkość bierzesz w zależności od roku modelowego: do 2002 - 21 pin zielonej kostki zegarów, po 2003 z 17 pinu zielonej kostki przy słupku kierowcy (przy lewej nodze) Zawsze będzie to kabel czarno-niebieski (możesz go spróbować poszukać po kolorze również w innych, wygodniejszych dla Ciebie miejscach). Rok modelowy wg VINu Jak już wykonasz wszystko co jest opisane w linku o montażu PDC i będą problemy, zadawaj pytania.