Treść opublikowana przez bobikos
-
Problem z wentylatorami które rozładowują aku
Przywitaj się w odpowiednim dziale i sprawdź co znaczy sprawdzić błędy komputerem. Zdaje mi się że nie diagnozowałeś a mówiąc o komputerze masz na myśli FIS. Zrób diagnostykę VAGiem najpierw, odczytaj pomiary czujników temperatury, sprawdź działanie wentylatorów. Kontrolki ESP i ABS sugerują że jednak masz jakieś błędy w sterownikach. Wszystko jest na forum. Poszukaj tylko.
-
Po kilku metrach zapala się kontrolka ESP
może zacznij od sprawdzenia błędów. Adaptacja czujnika skrętu jest w manual dot. montażu fis i tempomatu.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
oznaczenie skrzyni i dyfra - wrzuć w etkę i zobacz jakie mają przełożenia.
-
Piny w lusterkach zewnętrznych
błąd. 5 kabli to elektryka i grzanie + 2 na fotochrom + 3 na składanie + 4 na pamięć.
-
uszkodzony przewód klimatyzacji
http://vagfans.info/PL/audi/RDW/A4/Nazwa/2002/249/R/260/260041/skraplacz-czynnika-ch%C5%82odnicz.-zbiornik-p%C5%82ynu-ch%C5%82odz.z-przy%C5%82%C4%85czami który przewód?
-
Padła elektryka fotela pasażera - gdzie szukać przyczyny ? - Ogarnięte
Sprawdź napięcie w kostce na podłączonym fotelu i przy próbie przesuwania. Masa jest dobra? Jeśli fotel kierowcy działa dobrze to nie wina bezpiecznika, bo siedzą na jednym. Swoją drogą do foteli elektrycznych zamontuj bezpiecznik termiczny (taki jak do szyb).
-
Problem z czujnikiem poziomu paliwa
kolega musiał zamiast zmienić kodowanie licznika... http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Instrument_Cluster_%288E2/8E5/8H7%29
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
To możesz śmiało brać, będzie hulał. Możesz wtedy dołożyć oświetlenie nóg i alarm.
-
A4 B5 1,9 AJM - turbo od AWX plus strojenie Spanky
Próbowaliście więcej zrobić?
-
Czyszczenie mikrostyku w zamkach drzwi
Potwierdzam że u mnie również problemem w zamku okazały się nie mikroswitche lecz zimne luty pinów kostki na połączeniu z płytką wewnątrz centralnego. Teraz centralny pięknie działa, odblokowuje drzwi po wyłączeniu zapłonu. Wróciła również informacja na FIS i wszelkie oświetlenia drzwi i stóp. Przy okazji dowiedziałem się że zamek z siłownikiem w drzwiach tylnych B6 jest inny niż w B7 i nie warto kombinować z podmianami.
-
Przyciski sterujace opuszczaniem szyb 8Z0 czy 8E0?
Nie doczytałem. Jeśli chodzi o drzwi kierowcy to kostka jest taka sama. Bierz 8e0 są lepsze.
-
Przyciski sterujace opuszczaniem szyb 8Z0 czy 8E0?
może być konieczna zmiana kostki. 8e0 są lepiej wykonane - zarówno powłoka na przycisku jak i same styki.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Kupiłeś używaną stara syrenkę. Kup nowszą/nową.
-
VW Touran 1.9 TDI BXE
Ok, czyli jeśli AVB będzie wzmacniane w okolice tej mocy to chłodniczkę należałoby wymienić. Będę się zgłaszał do Ciebie w tym temacie.
-
Pompa ABS quattro - ośka różnice
Jestem tuż po przekładce, więc może pierwsze wrażenia mnie mylą. Różnica musi być bo inaczej wystarczyłoby przekodowanie sterownika ABS. Temat na pewno sprawdzę dla swojego bezpieczeństwa, żeby nie być rozczarowanym w krytycznej sytuacji. Miałem nadzieję że wsparcie na forum będzie większe ale widać że temat póki co jest nierozpoznany.
-
Podlaczenie wzmacniacza i suba
A po co się pchać do AKU. Możesz zasialnie wziąć z okolic MCE. Tam jest główna listwa zasilająca urządzenia wewnątrz auta.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
dioda jest w każdym A4 b6/b7 niezależnie czy alarm jest czy nie. Domykanie szyb z pilota będzie działać po przyuczeniu szyb. Jeśli to nie pomoże to patrz pierwszy wątek - odpowiednia adaptacja w kanale 62
-
Pompa ABS quattro - ośka różnice
Witam, sprawa dotyczy B6 a więc sterownika Bosch 5.7 ETKA wskazuje że pompa ABS do Quattro jest inna niż do ośki. Pytanie czym pompy się różnią. Czy wystarczy przełożyć samą elektronikę od quattro do pompy od ośki żeby miała odpowiednią funkcjonalność, czy różnice są na tyle duże że należy wymienić całą pompę? Kolejne pytanie to jakie nr pomp podchodzą do Quattro - ETKA wskazuje że 8E0614517M, ale pewnie to jest najnowszy model a wcześniej były z inną literką na końcu. Kolejna rzecz czy jest możliwa podmiana pompy lub samego modułu na model z B7 - czyli Bosch 8.0. - pompy nr 8E0614517BC lub 8E0614517BJ Kolejne pytanie - czym się różnią sterowniki o nr 026 595 00 11 a 026 595 00 12 Widzę że temat cieszy się zainteresowaniem więc nieco zmienię pytanie. Jestem po przekładce auta na quattro i ABS/ESP stał się zanadto wyczulony, chcę coś z tym zrobić. Po krótkiej analizie wychodzi że w ośce jest blok o nr 8E0614517 i sterownik 026 595 00 11 , natomiast w quattro odpowiedni 8E0614517A i 026 595 00 12. Czy te bloki się czymś różnią, czy mogę sterownik od quattro założyć na blok od ośki? Taka opcja zaoszczędziłaby mi problemów związanych z montażem i odpowietrzaniem samego bloku.
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
oznaczenie skrzyni jeśli nie była zmieniana masz na wlepce auta (książka serwisowa lub pod kanapą tylną.
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
Może i tak, chociaż ten był polecany na bolączkę z wbijaniem biegu. Jakie oznaczenie skrzyni?
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Skoro nie działa centralny z tyłu to podejrzewam że ktoś przed Tobą zmienił moduł. Oczywiście mówić o zmianie kodowania miałem na myśli zmianę adaptacji w kanale 61. Jeśli ustawisz na 1 i nie przyjmie lub centralny z tyłu nie będzie nadal działał to znaczy że opis z pierwszego postu się zgadza. Będziesz Musiał zmienić moduł albo dołożyć elektrykę na tył.
-
VW Touran 1.9 TDI BXE
AVB i BXE mają praktycznie taką samą chłodniczkę oleju i jest ona inna niż np AVF. Skąd wynika konieczność zmiany w BXE?
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
Jeśli wymieniasz olej to na G052911 (A2 - to oznaczenie opakowania litrowego, więc może być też inne). Ten olej jest dedykowany do skrzyń z haczeniem.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Skąd wiesz że AS? Moduł AR po zmianie kodowania na elektrykę z tyłu zamienia swoje oznaczenie na AS. Może coś kombinowałeś? Działa Ci centralny z tyłu?
-
ustawienie lewarka zmiany biegów
Pod lewarkiem są dwie śruby, jedna od położenia samego lewarka względem ramki zmiany biegów, druga śruba od samego wybieraka biegów. Jeśli posiadacie to prosiłbym o instrukcję ustawienia lewarka zmiany biegów. Skrzynia sześciobiegowa (+wsteczny)