Treść opublikowana przez bobikos
-
B7 BRB tuning intercooler turbo pompki
Ja na turbo od AWX oraz pompkach od AVB przy oryginalnym SMIC na programie robionym przez spankyego uzyskałem ponad 160 KM i 360 Nm, przy czym ograniczeniem w uzyskaniu większych mocy stały się pompki. Temperatura otoczenia przy robieniu programu ponad 20 st C.
-
Ajm+Awx Soft By Anderllh
Jeśli miałeś na myśli zmianę turbo z BRB (116 KM) na AWX to mam taką przejściówkę: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/322890-redukcja-szybkozlaczka-turbo-awx/ chodzi o to że AWX jest na szybkozłączkę.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jeśli masz zawieszenie 1BE to bierz klasę 12 lub nawet 13, jeśli 1BA to musisz popytać ludzi jakie mają sprężyny w konfiguaracji avant quattro 1.9 tdi ale też sugerowałbym o 2 lub trzy klasy do góry. Opis sprężyn masz tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/ i tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/42435-all-b6b7-oznaczenie-sprezyn-i-amortyzatorow/
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
konieczna wymiana sprężyn z tyłu. Ja przy 1BE włożyłem kat. 12. Pływaki do wymiany wg mnie.
-
[ALL] Pranie tapicerki - Wawa
Polećcie proszę sprawdzony zakład w okolicach Sadyby.
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
olej do dyfra dedykowany przez producenta to G 052 145 (A1 lub S2 - to oznaczenia opakowania - 0,5 lub 1,5 l). Wchodzi 1,8 l. Jak sprawdzisz cenę w ASO to przedzie Ci ochota na wymianę oleju.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
potrzebujesz czujników z quattro po 2003 roku. Pompa ABS od quattro ma inne numery więc tej której masz nie przekodowujesz na Q( brak opcji). Jedyne co jest do przekodowania to licznik i ewentualnie komputer silnika z 00002 na 00003 ale nie jest to konieczne.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jeśli podejrzewasz pompę to ją sprawdź, albo oddaj do mechanika.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Musisz licznik dac do wgrania nowego wsadu
-
Demontaż montaż wymiana głośnika centralnego A4 B6 B7
Ja wyjeżdża z fabrycznym radiem to ma głośniczek, jak jest tylko instalacja pod radio to głośniczka nie będzie.
-
Jaki olej do skrzyni manualnej 5b bez Q
ktoś na forum sprzedawał olej oryginalny - pojedyncze sztuki. Ja bym na początku dolał i sprawdził czy się poprawiło. Jeśli chcesz zmieniać olej to polecany jest oryginał lub castrol taf-x. Pytanie dlaczego brakuje Ci oleju, może uszczelniacz skrzyni na masz do wymiany?
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Jak ktoś chce to mam do sprzedania IC z 2.5 tdi z b5 - ten z czujnikiem. Ja właśnie zamontowałem IC z 2.5 tdi z b5 z tym że ten drugi (prawy) - też wchodzi ładnie w prawe nadkole
-
Proszę spojrzeć czy na sprężarce jest sprzegiełko ( zdjęcia )
Cóś się zerwało. Jest wątek o naprawie tylko zdjęć brak http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142413-b6-19-tdi-naprawawymiana-zrywnego-sprzegla-kompresora-klimatyzacji/ oraz dodatkowe info http://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/kompresory-sterowane-zaworem-elektromagnetycznym-cz-2/ http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/SPRZEGLO-KOMPLETNE-SPREZARKI-NIPPONDENSO-7SEU16C-do-Klimatyzacji-w-Samochodzie-AUDI-A4,-TT-Auto-Klima,-Czesci-do-Klimatyzacji,-Sprzeglo-Klimatyzacji/1485
-
Adaptacja Klimy - Słabo Chłodzi
do sprawdzenia lub wymiany silniczki. Jeśli taki komunikat pokazuje to wg ktoś już je rozbierał i czyścił po czym źle złożył.
-
Audi b6 przerwane przewody elektryki
czujnik od maski daje informację na FIS na pewno, wykorzystywany jest też przez fabryczny alarm jeśli masz taki.
-
[B7 BRE] Czujnik położenia wału korbowego. G28
prawdopodobnie trzeba zrzucić skrznię G28 http://forum.tdi-tuning.pl/printview.php?t=912
-
B7 zwykła lampa Automatyczne światła
a masz xenon żeby zmieniać kodowanie? Drogowe zapalają się? Jeśli wymieniłeś halogen na xenon ze sterowaniem przesłoną to musisz ciągnąć nowe kable tak jak w linkach które podałem a potem dopiero przekodować. O które postojówki chodzi? Regulacja mocy poszczególnych świateł w adaptacjach: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Central_Electronics_%288EC/8ED%29
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
w Q pod kanapą dwa dekielki z czego pod prawym pompa + czujnik, pod lewym tylko czujnik, w FWD tylko jeden dekielek po prawej w bagażniku (czujnik + pompa). Mogę zrobić Ci zdjęcie żebyś sobie wyciął otwór i założył dekielek. Ewentualnie musisz opuszczać cały bak żeby się dostać do czujnika.
-
Zmiana sprężyn po zmianie z 2,5 na 1,9
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/ wynika że przód masz klasę 12 a powinieneś 9, tył bez zmian jeśli zostajesz przy 1BA
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
sprawdzałeś czy piszesz w ciemno? Ja też dokładałem Q ale dekielki z dostępem do pompy i czujnika były. W FWD dekielek jest pod plastikiem bagażnika, w Q obydwa dekielki są pod siedziskiem.
-
Zmiana sprężyn po zmianie z 2,5 na 1,9
Jak chcesz to mam komplet 1BA od 1.9 TDI avant. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/319974-zawieszenie-1ba-sprezyny-tyl-1be/ 1BE to zgadywanka bo nigdy nie wiadomo jak auto usiądzie ale możesz spróbować.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
w quattro avancie masz dostęp po zdjęciu siedziska tylnej kanapy. Po prawej stronie (pasażera) jest pompa paliwa + czujnik nr 2 (podłączony fabrycznie) po lewej stronie (kierowcy) jest czujnik nr 2 więc cała robota to rozebrać z lewej strony progi tył i przód, przeciągnąć dwa kable do licznika, podłączyć zakodować i temat załatwiony.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Tak. Sprawa jest banalna. Trzeba pociągnąć 1 przewód do licznika i zmienić kodowanie. Przewód idzie od pinu 2 czujnika (kolor przewodu fioletowo-czarny) do pinu 11 kostki T32 (kostka niebieska). Masę bierzemy z drugiego czujnika (tam gdzie pompa) lub też ciągniemy do licznika i bierzemy z pinu 32 kostki T32 kolor przewodu brązowo-żółty. Kodowanie licznika (dodajemy + 01 jak niżej): Coding 00??xx1: Options +00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World) +01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive) +02 = Seatbelt Warning (NAR old - up to 45/2004) +04 = 3. K-Number (Rental Cars) +08 = 2. K-Number (Australia) 00xx?x1: Country 0 = Germany (D) 1 = Rest of World (RoW) 2 = USA (US) 3 = Canada (CAN) 4 = Great Britain (GB) 5 = Japan (JP) 6 = Saudi Arabia 7 = Australia (AUS) 00xxx?1: Seatbelt Warning 0 = No Seatbelt Warning (or NAR old) 3 = Seatbelt Warning USA and Canada (NAR new) I to wszystko. Efekt jest taki że w zakresie od 3/4 do 1/4 wskazówka nie lata jak głupia po skali. Ja nie musiałem kalibrować czujników bo wskazują ok - tj wyjeździłem paliwo do zasięgu 0 i nadal auto jeździło, nie sprawdzałem ile na tzw. 0 km zasięgu można przejechać ale samochód powinien przejechać jeszcze ok 30 - 50 km (głęboka rezerwa ratująca na autostradzie). Poniżej link to adaptacji - kanał adaptacji 29 i 30 (kodowanie na początku tylko dla B7) http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Instrument_Cluster_%288EC/8ED/8HE%29
-
wskazywanie poziomu paliwa
kupiłeś zbyt nowy lub zbyt stary czujnik paliwa. Chyba w 2002 roku była zmiana czujników. W Elsie są szczegóły na ten temat. Jaki masz rok modelowy? zamień wskaźnik ze starej pompy jeśli był sprawny
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
mechanizmu nie wymieniasz, tylko silniczki - nie ma różnicy czy anglik czy eu - te same oznaczenia mają.