Treść opublikowana przez bobikos
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
masz prawdopodobnie tylko masę. Sprawdź czy przewód jest gruby, jeśli cienki to musisz wymienic na 2,5 mm2. Musisz podciągnąć kablem 2,5 mm2 stałe zasilanie przez bezpiecznik termiczny do sterowania elektrycznego. Pozostałe dwa przewody są od podświetlenia, sprawdź wątek dot. montażu podświetlenia nóg.
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Mam magiel od B7 i chcę go zamontować do B6. Czy muszę kupić końcówki drążków od B7 czy od B6? Czy przy tej okazji wymienialiście też drążki kierownicze?
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Żeby wyjąć gałkę razem z jabłkiem nie trzeba schodzić pod auto. Wystarczy zdjąć osłonę lewarka, potem zdemontować popielniczkę. Następnie rozkręcić połączenia cięgien (dwa imbusy) a potem 4 torxy trzymające dwie prowadnice. Całość wyjmujemy i wymieniamy np tulejkę lub cały element.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
też po założeniu Q zmieniłem na 12 kategorię i jest ładnie.
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
W czerwonej kostce masz przewody od elektryki oraz podświetlenia. Zobacz czy w kostkach w podłodze auta masz obsadzone tyle samo przewodów co w recaro (jeśli dobrze pamiętam, powinieneś mieć 4 przewody). Jeśli w dotychczas zamontowanych fotelach miałeś regulację odcinka lędźwiowego to zasilanie elektryki już masz, musisz tylko wymienić bezpiecznik na termiczny (taki jak do szyb). Znajduje się pod MCE. Jeśli nie miałeś podświetlenia to instalację będziesz musiał dorobić.
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
W pierwszych modelach B6 do przekaźnika był doprowadzony CAN oraz linia K do diagnostyki. W przekaźniku z literką D jest już tylko nóżka na pinie linii K. Czy ktoś z Was próbował podłączać i diagnozować ten przekaźnik?
-
Servotronic , problem ?
skoro problem jest po rozgrzaniu płynu to może trzeba się zastanowić nad wymianą chłodnicy wspomagania?
-
Montaż zewnętrznych lusterek od audi a6 c6 do a4 b7 czy jest mozliwe?
Lusterko ma inny trójkąt a na pewno część wchodzącą pod uszczelkę. Jest też inna kostka, krótszy kabel i inaczej sygnalizowane składanie. Na plus są diodki do podświetlania przestrzeni pod lusterkiem, tylko nie ma ich gdzie podłączyć. Ja ostatecznie z takiego lusterka wyjąłem tylko wkład fotochromatyczny. Za dużo zabawy w przeróbki.
-
problem a turbem?
wg mnie masz jakąś nieszczelność. Ja tak miałem jak EGR nie trzymał i powietrze uciekało. Mimo to auto nie wchodziło w tryb awaryjny
-
'Cykające' przekaźniki na zimnym silniku
Zbyt obciążony alternator i musi odłączać grzałkę. Gdyby auto nie stało na wolnych obrotach tylko jechało to by nie cykało.
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
ogarniesz swoim kablem.
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
Należy zrobić nastawy podstawowe.
-
Błąd 526 Brake Light Switch F
Panowie, nie zastnawiającie sie tylko wymieniajcie ten czujnik. Jak ktoś Wam wjedzie w tył auta bo świateł stopu nie mieliście to koszty będą znacznie większe. Zapalanie się kontrolek ręcznego i ESP w tym przypadku bezpośrednio łączy się z uszkodznym czujnikiem.
-
Ktory pin w sterowniku silnika od wlacznika sprzegla?
Trzebaby najpierw przekodować sterownik silnika na wersję manual, bo niby po co w automacie czujnik sprzęgła. Co do wstecznego to jest wątek dla AWX/AVF: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/265276-najczestsze-problemy-po-swapie-skrzyni-multitronic-na-manual/ Dla sterowników AWX AVF znalazłem że kodowanie sterownika 00001 to manual FWD, 00002 automat a 00003 quattro ale to niepotwierdzone informacje. Może dla benzynowego sterownika jest podobnie. Do analizy: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/2.0l_TFSI_%28AXX/BGB/BPJ/BPY/BWA%29
-
Niedziałające kontrolki panelu Klimatronika A4 B6
błędy odczytujesz za pomocą VAG. Pykające klapki wskazują na to że powoli kończą się silniczki. Typowa sprawa dla B6.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
sedan i avant bez różnic. Co do wałów ciężko powiedzieć. Posprawdzaj oznaczenia w etce ale generalnie proponowałbym brać komplet lub dobierać wał do skrzyni.
-
Niedziałające kontrolki panelu Klimatronika A4 B6
odczytaj błędy klimatronika ale podejrzewam że skończy się na wymianie. Na allegro jest tego pełno. Jeśli Twój nie jest pościerany to możesz kupić tanio odrapany i przełożyć swój przód. Jeśli chiałbyś zamontować od B7 to trzeba przerabiać zasilanie grzania tylnej szyby (przekaźnik).
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
Na swoje stelarze możesz spróbować założc lepsze gąbki i tapicerkę. Jeśli będziesz chciał zamienić na fotele sport to będziesz musiał dospawac pręty od trzymania bocznego. Trochę kombinowania jest i istnieje ryzyko że cos nie będzie pasowało ale jeśli tanio kupisz fotele to możesz próbować.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Z moich doświadczeń przy 1BE włóż: kategorię 6 lub max 7 z przodu z tyłu kategoria 11 lub 12
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ja mam skrzynię 6b z 2.5 tdi która posiadała jeszcze czujnik prędkości (ja akurat go nie wykorzystałem bo mam odczyt z ABS). Oznaczenie skrzyni to FTM/ENV - od wersji 180 KM. Jej problem (w kwestiach montażu) jest taki że ma przewidziane dodatkowe chłodzenie oleju skrzyni - oryginalnie siedzi ono w chłodnicy wody, chociaż można rzeźbić osobną małą chłodniczkę. Inna opcja to zmiana wsadu licznika (lub samego licznika + immo).
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Możesz szukać od 2.5 tdi, możesz trafić ciekawsze przełożenia skrzyni. Podpora skrzyni powinna pasować od Twojego, inna jest poduszka. Wydech do małej przeróbki (łączenie z rurą od kata). Dystans o którym mowa jest potrzebny do sprzęgła 240 mm bo inaczej sprzęgło obciera o korpus skrzyni.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Możesz założyć q nawet że skrzynią 6b na swoim sprzegle. Nie będziesz musiał wymieniać rozrusznika.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Informacje o czujnikach pochodzą z ELSY, to samo można znaleźć w ETCE. Zmiana była na nr VIN 8E-2-020 000 dla silników benzynowych i 1.9 tdi, dla 2.5 tdi było jeszcze inaczej. Kolejne zmiany dla VIN 8E-5-065 001 Zarówno w FWD i Q objawem złych czujników jest odwrotne pokazywanie poziomu. Trzeba mieć trochę szczęścia żeby trafić odpowiednie.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Kolego odkryłeś Amerykę z tą zamianą kabli. Nie chodzi o to czy pływaki są od UK czy od EU (są identyczne). Musisz szukać od Q oraz od odpowiedniego rocznika. Poszukaj w ETCE - tam znajdziesz konkretne numery pływaków wg numeru VIN. W 2002 roku następowała zmiana więc dokładnie rozpoznaj temat. Ułatwieniem jest to że te które masz są złe. Dla zasmucenia Cię dodam że wymieniasz obydwa pływaki a więc i pompę paliwa - musi być od benzyny w Twoim wypadku... Powodzenia. Ja miałem to szczęście że trafiłem przekładkę od swojego rocznika.
-
quatro a fwd
Z etaki wynika że sprężyny i amory z tyłu są zawsze takie same (mówię o ori) - niezależnie czy FWD czy Q. Z resztą przy przekładce Q założyłem sprężyny z tyłu od FWD i poza tym że nisko usiadł nie było innych problemów. Czy różnice o których mówicie dotyczą tylko gwintu?