Treść opublikowana przez bobikos
-
Problem z odpalaniem.
Wymień filtr paliwa i sprawdź pompę tandemową.
-
Przerobka avb na awx problem z ecu
Sterownik od passata nie obsługuje czujnika (elektrozaworu) poduszki silnika i pewnie o to chodziło mechanikowi. Efektem mogą być większe drgania na postoju. Jeśli uważasz że zakup kolejnego sterownika silnika i ponowne kombinowanie to zerowy koszt to proszę Cię bardzo rób dalej po swojemu. 130 KM mogłeś wyciągnąć wgraniem programu bez dotykania się do silnika. Żeby wykorzystać potencjał gratów które włożyłeś i tak musisz modyfikować program w sterowniku. Mogłeś to zrobić od razu na sterowniku od AVB. Po co więc kombinujesz? Skoro brak sterowania poduszki Ci nie przeszkadza to niech wiatrak się też kręci, chłodzenie będzie lepsze. Dodam tylko że skoro podwyższasz moc to warto zainteresować się hamulcami. W AVB siedzą 280 na przodzie które absolutnie nie hamują.
-
Przerobka avb na awx problem z ecu
Rzeźbisz kolego. Jedź do jednego z polecanych na forum tunerów na korektę softu dokonanym w Twoim sterowniku. Inaczej nie będziesz miał wykorzystanego potencjału elementów które zamontowałeś.
-
Problem z odpalaniem.
Kolega miał na myśli oringi pompowtrysków które bardzo często siadają. To kolejny krok w przypadku problemów z odpalaniem.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Kolego co to znaczy więcej? U mnie po przekładce średnie spalanie w trasie przy prędkościach rzędu 120 km/h wzrosło o ok 1 - 1,5 l/100km, w mieście ponad 2l/100 km przy spokojnej jeździe i oscyluje w okolicach 8,5 l. Najniższy wynik na trasie przy ślamazarnej jeździe to 6,1 gdzie wcześniej potrafił zejść do 5 l. Mechanik mógł spitolić przy hamulcach ew. nie zalać olejem skrzyni i dyfra (ale to byś szybko usłyszał). Quattro ma większe straty mechaniczne więc i spalanie większe. Przyzwyczaj się.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
mnie z niektórymi sterownikami łączy się tylko Vag-comem 3.11. PDC jest jednym z nich.
-
Problem z odpalaniem.
sprawdź czy w ogóle działa elektryczna pompa paliwa w baku. Powinna być słyszalna przez chwilę po przekręceniu na zapłon.
-
[AWX] Gdzie sie znajduje czujnik G71 - P1156?
tak, to jest na pewno G71. Jaki inny błąd Ci wyskakuje? Może masz coś w elektryce namieszane?
-
[AWX] Gdzie sie znajduje czujnik G71 - P1156?
w awx jest na plastikowej rurze dolotu do silnika. Czujnik na samym wierzchu tuż obok przewodów paliwowych
-
[AWX] Dylemat z wycięciem katalizatora
Nie wiem jak można się delektować dźwiękiem 1.9 tdi czy to z katem czy bez. Ja wyciąłem kata ale poza delikatnym świszczącym dźwiękiem (nic specjalnego) nie odczułem praktycznie żadnych zmian na plus. Na minus natomiast jest to że okrutnie śmierdzą spaliny i czujesz to w środku przy cofaniu. Dlatego zdemontowany kat przy którejś okazji założyłem spowrotem i uważam to za dobrą decyzję.
-
[A4,B7] Nie normalny SZUM powietrza z kanałów wentylacyjnych
Spotkaj się z kimś kto ma VAG albo kup i sam zrób. To nawet nie uszkodzenie a kwestia ponownej adaptacji silniczków położenia, które po pewnym czasie zaczynają przekłamywać swoje położenie. Dlatego robi się nastawy podstawowe.
-
[A4,B7] Nie normalny SZUM powietrza z kanałów wentylacyjnych
zrób nastawy podstawowe klimy. Poszukaj jak. Oczywiście za pomocą VAGa
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Jak masz żarówki H7 to odbłyśnik powinien być ok, jak xenon to szykuj się na regenerację.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Odkrywacie Amerkę http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39306-czyszczenie-odblysnikasoczewki-w-reflektorze-bixenon-xenon-plus/?hl=soczewki Kilka ważnych rzeczy: - przełącznik Europa/Uk powinien być w każdej lampie i należy go odpowiednio ustawić - lampę trzeba koniecznie wyregulować na sylikonowych podkładach - w kolejności: - światła mijania względem drogowych - by świeciły w ten sam punkt (powyższej regulacji dokonuje się właśnie na sylikonowych podkładach) - całą lampę regulujemy ampulami. Opis procedury ustawiania lamp jest na forum, jeśli brak wiedzy lub przestrzeni to należy się wybrać na stację kontroli pojazdów. Ksenony trzeba ustawiać VAGiem
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Lusterka często mają wymienione wkłady. Do B6 pasują też wkłady od A6 C6 z pierwszych lat produkcji. Uważaj też na lusterka z anglików.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Zewnętrzna budowa tych pomp niczym się nie różni. Dwa wejścia - sekcja na przód i sekcja na tył oraz cztery wyjścia - na każde koło. Różnicę widać w oznaczeniu zarówno na bloku hydraulicznym jak i na części elektronicznej.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Właśnie o to chodzi że tylne ma przyhamowac. Do sprawdzenia przedniego kola nie jest potrzebne quattro. Fwd też ma eds. Na youtubie właśnie tylne kółko sprawdzają w q i widać że przyhamowuje. Jeśli chodzi o wiązkę to sprawdzalem i różnica jest tylko w przednim lewym czujniki. Sprawą może rozchodzić się jednak o różnice w budowie części mechanicznej. Może sterownik próbował przyhamowac koło ale z powodów roznic konstrukcyjnych nie mogl tego zrealizować. Muszę kupić pompe fwd i porównać z q
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
EDS też wykorzystuje ABS. ASR działa tylko przy ruszaniu i sprawia że kółka nie buksują jak głupie (wszystkie na raz bo ograniczanie dawki nie jest dzielone na koło). EDS też działa przy ruszaniu ale hamuje poprzez układ hamulcowy tylko to koło, które ma za dużą prędkość obrotową. Wg mnie cała różnica w sterownikach do FWD i AWD jest taka że EDS nadzoruje tylko na dwa lub cztery koła.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
ESP i ABS to jeden i ten sam sterownik. ESP wykorzystuje przede wszystkim układ hamulcowy i może odcinać dawki. ASR natomiast tylko i wyłącznie odcina dawki.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Widzę że porządnie rozpoznałeś temat. Daj znać kolego jak się sprawuje EDS. Skoro miałeś uszkodzony czujnik to domyślam się że nie miałeś okazji porównać działania ze sterownikiem FWD? Najciężej sprawdzić czy ESP dobrze działa. Mój sterownik od Q czeka na montaż, zbliża się zima więc napęd musi być pełnowartościowy
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
bongod Załączyłeś zdjęcia, ale powiedz proszę czy wizualnie sterowniki i cewki różnią się czymkolwiek?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Zamontuj tylne sanki i skrzynię, potem zamontuj wał. Wtedy dokładnie wyjdzie Ci gdzie i na jakim poziomie powinny być uchwyty do montażu podpory. Wysłane z mojego myPhone NEXTS przy użyciu Tapatalka
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
spróbuj połączyć się przy użyciu VAG 3.11 i kabla kkl.
-
quatro a fwd
Rysunek FWD nie jest dla B6
-
quatro a fwd
To może niech kolega wytłumaczy jakie są różnice w zawieszeniu tylnym. Nie mówimy oczywiście o dyfrze, półosiach i piastach lecz o wahaczach.