Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. Witam Gdyby ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania poduszkę Lemforder 31106 01 u mnie ( w odróżnieniu od większości B6/B7) jest inna poduszka
  2. Witam Pośba do osób które posiadają auto 2.5 TDI o mocy 180 KM, ze skrzynią quattro manualną. Skrzynia charakteryzuje się tym że ma dodatkowe chłodzenie (skrzynie o oznaczniu ENV, FTM, FRG, GAZ, GBB) Potrzebuję zdjęcie i ewentualnie numery poduszki skrzyni biegów. Z tego co rozeznałem wychodzi że jest ona inna niż w pozostałych skrzyniach biegów. Prośba o pomoc.
  3. Też ostatnio szukałem poduszki pod skrzynię i kupiłem taką jak w linku - 3110601. Wg spisu wygląda że pasuje do silników ze skrzyniami 6b - to jest moja interpretacja.
  4. Przestań juz spamować. Kombinujesz zamiast słuchasz rad kolegów. Ja też miałem sytację podobną do Twojej i wymiana uszczelnień pomogła. Odstaw auto do porządnego mechanika bo VAGiem tego nie naprawisz.
  5. Przełącznik LOW był montowany do MCE LOW niezależnie od rocznika B6. Należało rozpoznać temat lub kupować po oznaczeniach ze starego włącznika. Nie martw się, przełącznik zapewne nie jest najdroższym elementem jaki trzeba będzie wymienić w aucie.
  6. Przełączniki mają na tyle dużo różnic że w tym wypadku powinieneś przełożyć sam przód nowego włącznika na część elektryczno-mechaniczną starego włącznika. Przekładanie pinów nic tutaj nie pomoże.
  7. Do Q pompa ma końcówkę 517 A, a sterownik końcowe oznaczenie 012. Kodowanie tak samo jak w zwykłym sterowniku, opisane jest w DIY dot montażu manetki FIS
  8. Ja wymieniłem sam sterownik i zamieniłem piny od czujnika lewy przód. Mam to zrobione od ok 4 miesięcy. Podczas ślizgania na śniegu samochód zachowywał się poprawnie, ale czy EDS działał dokładnie tak jak trzeba ciężko mi określić bo nie miałem porównania.
  9. Zamiast skorzystać z usług sprawdzonych i polecanych na forum tunerów, postanowiłeś eksperymentować. Tak samo jak Ty mam AVB + turbo od AVF. Spanky zrobił mi z takiego zestawu bez problemu o 20 KM więcej i od blisko już trzech lat jeżdżę na tym programie bez żadnych problemów.
  10. U mnie taka operacja pomogą na jakieś 2 lata. Teraz jednak problem powrócił i przymierzam się do wymiany mikrostyku. Kupiłem zamek od B7 jednak okazuje się że jest inny, natomiast wygląda na to że da się z niego wykorzystać mikrostyk. Jak wymienię to potwierdzę czy na pewno pasuje.
  11. Sprawdź czy sprzęgło się już nie ślizga (piąty bieg i pedał w podłogę przy 1600 obr). Mnie przy 360 Nm od razu zaczęło się uślizgiwać (sprzęgło jakieś 30 kkm po wymianie na luk/sachs). Diagnostyka nie powinna wpływać na tryb awaryjny auta. Zrób logi.
  12. Moim zdaniem masz uszkodzony lub nie podłączony jeden z czujników poziomu paliwa. Podłącz VAG i sprawdź błędy w liczniku. W kanałach pomiarowych można też odczytać aktualną rezystancję czujnika oraz przeliczenie na litry. Zmieniałeś coś ostatnio, czy problem pojawił się sam z siebie?
  13. 5b a 6b się różnią. Być może da się odratować mechanizm... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/253213-wymiana-wybieraka/
  14. Proponuję sprawdzić czy moduł komfortu nie został zalany. Jest pod siedzeniem kierowcy
  15. Tak jest. W szczególności w zależności od ilości uruchomień i długości pokonywanych odcinków longlife skraca przebieg pierwotnych 30 000 km.
  16. jak chcesz to możesz przestawić na 15 000 km na 10 000 km lub inną wartość, czas też można zmieniać za pomocą VAG. Żeby ustawić interwał zmianny dla longlife też trzeba zrobić to VAGiem.
  17. trzeba było po wymianie przerpowadzić procedurę kasowania inspekcji. Wtedy zaczyna liczyć od początku 15 000 km/rok
  18. bobikos odpowiedział(a) na pite temat w Audi A4 B6
    A nie lepiej wycieraczkę z ramieniem dobrać tak żeby się ładnie układała?
  19. jak na swoje auto masz za wysoką klasę z przodu i za niską z tyłu. Jeśli chcesz obniżyć przód to wrzuć niższą klasę
  20. bobikos odpowiedział(a) na Audi_B6_Fan temat w 1.9TDI
    pompa elektryczna w baku działa?
  21. Przeglądam poduszki skrzyni z lemfordera i widzę że są dwa rodzaje - 31106 01 oznaczenie żółta oraz 31105 01 oznaczenie zielona. Ta pierwsza występuje częściej przy quattro. Czy różnica między nimi dotyczy twardości czy jest coś jeszcze? Kto ma wiedzę w tym temacie?
  22. bobikos odpowiedział(a) na koniu57 temat w 1.9TDI
    Nie obejdzie się bez porządnych logów, te się do niczego nie nadają.
  23. ma takie coś polewej stronie wewnątrz wlewu. Naciskasz końcówką pistoletu i lejesz dalej, wchodzi kilka litrów więcej.
  24. Kto powiedział że na audizone temat jest lepiej rozpoznany niż tu. Różnica w sterownikach ABS jest na pewno, pytanie tylko jaka. Ja na wszelki wypadek zmienilem sterownik.
  25. Kolego dużo pytań zadajesz, a niestety nie wszystkie sprawy w kwestii przekładki quattro są rozwiązane. Generalnie najlepiej jest szukać kompletnej przekładki od swojego silnika. Jeśli masz 1.8t to szukaj kompletu z 1.8t. W zależności jaką chcesz skrzynię (5b czy 6b) wybierz od mocniejszej lub słabszej wersji. Ostatecznie możesz samą skrzynię próbować dobrać od tdi ale nikt Ci nie da gwarancji jak to będzie paskować i działać. Główne różnice pomiędzy dieslem a benzyną to bak, pompy, filtr i odpowietrzenie, z tego względu warto brać zestaw od swojego silnika Jeśli chodzi o sprzęgło to musisz zajrzeć do etki, jakie szły do 5b a jakie do 6b. Z moich doświadczeń przy przekładce w tdi na skrzynię 6b wynika że żeby zamontować sprzęgło 240 musisz dołożyć dystans oraz zmienić rozrusznik. Czy tak samo jest w 1.8t? Prawdopodobnie tak bo rozrusznik jesty montowany do skrzyni. Główne elementy które musisz mieć to: skrzynia z poduszką i wybierakami (jeśli zmieniasz na inną ilość biegów)+ wał + tylne sanki z linkami + bak + wydech. Do tego ew. sprzęgło z kołem dwumasowym, rozrusznik, osłony termiczne, sprężyny tył i masę innych drobnych elementów które wyjdą w trakcie. Jeśli chodzi o mocowania podpory to najwygodniej mieć z a4 b6 quattro ale u mnie były dorabiane z innego auta, w końcu chodzi tylko o to żeby podpora była na odpowiedniej wysokości. Quattro to napęd stały i elektroniki nie potrzebuje do poprawnej pracy. Przy skrzyni możesz mieć co najwyżej do zmiany kostkę od wstecznego. Musisz na pewno podłączyć drugi pływak (dwa przewody do licznika). Powinieneś wymienić też pompę ABS bo do q idą inne (nadal nie wiadomo czy trzeba całą pompę czy tylko sterownik). Ja wymieniłem tylko sterownik i wszystkie systemy działają. Potrzebne jest przeprogramowanie licznika żeby czytał z dwóch czujników poziomu paliwa. Jeśli nie podłączysz drugiego czujnika poziomu paliwa, wskazówka będzie latała, poziom cały czas będzie się zmieniał. Tyle. Powodzenia, jazda z q jest warta ceny.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.