Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. No własnie chodzi o to że do AVB AWX i AVF na pierwszy montaż szły szklanki z literką A na końcu, aż do 2005 roku kiedy to zapewne weszły DPFy. Jeśli przeczytasz notę serwisową INA to szklanki nieutwardzone mają właśnie przyporządkowane oznaczenie z literką A, stąd moje pytanie.
  2. z noty INY wynika że nowe, utwardzone szklanki (z końcówką C) zostały zastosowane do silników posiadających DPF, czy w takim razie w A4 B6 muszą być one koniecznie zastosowane? Z jakim oznaczeniem szklanki szły na pierwszy montaż? Może ktoś sprawdzić w ETCE?
  3. Optymistyczne podejście do tematu. Zazwyczaj piecyków cyfrowych nie można wysterować sygnałem analogowym, nie sądzę by w tym wypadku było odstępstwo od reguły. Z tego co widzę akurat pomiędzy sterownikiem a odbiornikiem radiowym komunikacja odbywa się po wewnętrznej magistrali (pin I w sterowniku - czerwono-żółty przewód). Tak samo jest to realizowane w cyfrowych piecykach WEBASTO - telestart komunikuje się po W-BUS, ale jak wyczytałem tu kilka postów wyżej nie komunikuje się on z naszym sterownikiem. Jeśli masz piecyk to próbuj podawać napięcia lub masy na dane piny. Ze schematu widzę że 11 i 12 pin są wolne więc możesz próbować. Może się jednak okazać że uszkodzisz sobie sterownik w ten sposób. Powodzenia
  4. Teoretycznie zadziała, bo do oświetlenia jest podany stały + a MK podaje masę. Problem jednak w tym że do podświetlenia idzie kabel o przekroju 0,5 a do lędźwi 1,5 albo grubszy. Sugerowałbym podciągnięcie osobnego przewodu. Druga kwesta, jakiej grubości jest kabel masowy? Jeśli gruby, nie musisz go wymieniać, sprawdź to. Ile przewodów wchodzi Ci do czerwonej kostki?
  5. fiolet to tzw redundancja, potwierdza do MCE że włącznik jest ustawiony na pozycję 0,
  6. Myślę że ktoś kombinował żeby światła się automatycznie zapalały, na pewno taki efekt jest jak się przetnie fioletowy. Żółty to zasilanie i nie wiem po co był przecięty. Weź to zaizoluj i się nie przejmuj.
  7. Sprawdź na początek przewody w przelotce, ewentualnie w powinna być gdzieś za boczkiem kostka łącząca. Musisz usiąść z miernikiem i szukać. Sprawdź również przewód masowy.
  8. Nie działa zupełnie, czy nie ma siły otworzyć bagażnika?
  9. bobikos opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Jak w temacie, czy turbo od AWX podejdzie na kolektor wydechowy od AVB? Do turbo od AWX niezbędna jest przejściówka (redukcja) na spinkę, pytanie na jaką średnicę powinna być dotoczona, standardowo 38 mm czy 50 mm? Czy do moda potrzebne są jeszcze jakieś elementy? ---------- Post dopisany 27-02-2013 at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany 26-02-2013 at 00:14 ---------- nie możliwe by żaden z forumowiczów nie robił takiego moda...?
  10. po co tyle tematów zakładasz. Rozumiem że test wykonywałeś na zimnym silniku? Wydaje się że powinieneś jednak zacząć od podłączenia VAGa i sprawdzenia czy czujnik temperatury pokazuje prawidłowe wartości, bo jeśli oszukuje i daje temp. powyżej +5stC to rzeczywiście świece nie będą grzały. Możesz też w ciemno wymieniać. Możesz dla sprawdzenia odpiąć zupełnie czujnik temp i sprawdzić czy wtedy świece grzeją, jeśli tak jest, będzie to potwierdzenie że czujnik jest do wymiany. Chodzi oczywiście o czujnik temperatury cieczy chłodzącej - zielony 4 pinowy. Jeśli nic się nie zmieni to w trzeba sprawdzić bezpieczniki i przekaźnik świec.
  11. przekaźnik sprawdź dopiero wtedy kiedy okaże się że nie ma napięcia na świecach podczas grzania, zacznij od najprostszych rzeczy. Mierzyłeś napięcie na świecach?
  12. Najpierw się przywitaj, a potem przeszukaj forum, tematów poruszających Twoje problemy jest cała masa. Nie bądź leniem. Poszukaj tematu o czujniku temperatury, termostacie oraz świecach żarowych, to są moje sugestie.
  13. jeśli chodzi o CLH to przełącznik jest skonstruowany tak, że przy ustawieniu na 1 daje masę na pin 7, tak więc musisz się dowiedzieć jak sterowany jest Twój układ świateł dziennych, jeśli sygnałem +12V to musisz po drodze zamontować jeszcze przekaźnik. Dodatkowo do włącznika musisz podać na pin 4 zasilanie z pinu 1 włącznika świateł, dzięki temu będziesz miał podświetlenie ikonek 0 i 1 razem z podświetleniem włącznika (czyli już w momencie otwarcia auta z pilota).
  14. Też prostowałem u niego kiedyś felgi i mogę polecić.
  15. http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/b6-avf-ktos-zakladal-stabilizator-rs4-zwyklej-a4-22341/index3.html#post580296
  16. Wiem, że temat trochę leciwy, ale ma taki problem jak Tomek. Jakiś czas temu zmieniałem włącznik z A na D, zmieniłem pin z 11 na 13 i wszystko chodzi. Teraz dołożyłem spryski i nie chcą mi się odpalić w żadnym położeniu włącznika. Trzeba jeszcze przepinać dodatkowo jakieś piny? MCE z jaką literką na końcu? Sprysków nie obsługują z literką C na końcu oraz bez literki. Druga sprawa podaj kodowanie na kanale 13
  17. To jest CULLMANN, zamieszczałem w jednym z wątków rozpiskę jak poprzemieniać przewody. Brakuje Ci linii CAN i linii K - razem 3 przewody. Mod dość prosty i szybki. Kupujesz moduł z antenką i gąbką oraz kostkę z pinami bo są inne iż w tej która aktualnie tam siedzi. Powodzenia.
  18. Lepiej kup sobie tanio wiązkę od anglika, wtedy będziesz miał konektory, kostki i przewody.
  19. Jak się ślizga to mogą być dwie przyczyny - albo się kończy sprzęgło albo uszczelnienia nie trzymają i zostało zalane olejem (ze skrzyni lub z silnika). W każdym razie warto byłoby tam zajrzeć.
  20. bobikos odpowiedział(a) na krisjaworski temat w Audi A4 B6/B7
    będzie łatwiej, zdemontuj schowek i powinieneś mieć do niego bezproblemowy dostęp
  21. bobikos odpowiedział(a) na krisjaworski temat w Audi A4 B6/B7
    Które powróciły po skasowaniu? Jeśli wszystkie powracają to: w silniku masz błąd poduszki N145, oraz jakiś problem z wentylatorem. w ABS błąd od rozładowania akku. w klimie zablokowany silnik temperatury lewej strony w komforcie niezsynchronizowany drugi kluczyk Po wykasowaniu zapewne powróci błąd poduszki pod silnikiem i pewnie jest ona do wymiany. W ABS nie powinien powrócić błąd w klimie masz problem z silniczkiem, na początek spróbuj zrobić nastawy podstawowe ( BS, grupa 00) i poczekać chwilę aż zrobi ustawienia. Obstawiam jednak że masz do przeczyszczenia ewentualnie do wymiany silniczek. jeśli chodzi o drugi kluczyk to powinno pomóc standardowe zsynchronizowanie kluczyka, procedurę znajdziesz na forum.
  22. Nie zajmuję się, odpowiadam tylko na Twoje pytanie.
  23. Podświetlone są wtedy jak się samemu regeneruje włącznik. W oryginale białe znaczki pod spodem są namalowane, a gdy używasz szablonu to ich powierzchni nie malujesz czarną farbą.
  24. W wersji HIGH żarówki nie mają bezpieczników, są jednak elementy sterowane przez MCE które dodatkowo są zabezpieczone bezpiecznikiem np. wycieraczka tył.
  25. a nie ma gdzieś w sieci linków żeby samemu wypalić taką płytę? Czy podpasuje tutaj Teleatlas DX?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.