Treść opublikowana przez bobikos
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Kolego, w ilu jeszcze miejscach zamierzasz pisać o swoich lampkach? Musisz potwierdzać informacje zdobyte w innym wątku? Robisz zamieszanie i nabijasz niepotrzebnie posty. Już Ci odpowiedziałem co musisz zrobić. Twój MK obsłuży oświetlenie drzwi, natomiast nie obsłuży oświetlenia nóg (to pod fotelami) - stąd rozbieżne odpowiedzi. Masy jak pisałem nie musisz prowadzić bo to ta sama co do centralnego. Piny pewnie w tej kostce będą małe ale pewności nie mam. Zakup kilka uciętych kostek na allegro i będziesz miał spokój z pinami. Potrzebujesz ich nie tylko do MK ale i do kostki w słupku B. Koledzy też na forum sprzedają kostki i piny. Poszukaj.
-
AVB wymiana docisku na AWX
Czy wymiana docisku w AVB (228mm) na AWX (230 mm) ma sens? Czy pasuje Plug&Play? Skrzynia GBR. Po zrobieniu programu sprzęgło zaczęło się uślizgiwać co ogranicza możliwości dalszej zabawy, więc wydaje się to najtańszą opcją na podniesienie możliwości sprzęgła. Cały zestaw wymieniany ok 60 tys km temu więc teoretycznie sprzęgło nie powinno być na wykończeniu, tym bardziej że wcześniej auto było seryjne. Aktualnie moment jest w okolicach 350 Nm.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
z lewych drzwi masz blisko, ale tak czy inaczej trzeba by demontować fotel, wtedy łatwiej się dostać na MK, więcej zabawy jest z prawą stroną bo dalej. Jak podniesiesz wykładzinę będziesz widział plastikowe korytka w których biegną przewody. Każdy MK obsługuje oświetlenie drzwi. Jakie idą tam piny, nie wiem...
-
Włącznik świateł, błąd 01800
masz wszytko ok, tak działa auto.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
W Twoim przypadku pin 11 i pin 14. Z tym że 11 jak widać masz bo to jest masa, znajdź brązowy kabel w wiązce do centralnego zamka i podepnij się do niego. Jeśli chodzi o pin 14 to jak widać nie masz go obsadzonego więc sygnał musisz ciągnąć z samego modułu komfortu - 16 pinowa czarna kostka. W tej kostce musisz wpiąć się do pinu 1 dla drzwi tylnych lewych i do pinu 2 dla drzwi tylnych prawych
-
Włącznik świateł, błąd 01800
to będzie to. W tym momencie MCE nie widzi pozycji 0 we włączniku więc wywala błąd i automatycznie zapala światła. Gdybyś ustawił włącznik na stałe na AUTO i wykasował błąd, pewnie by nie wrócił. Fioletowy przewód z pinu 3 to tzw redundancja i służy do informowania MCE że włącznik jest w pozycji 0.
-
Czujnik klimatyzacji
to wymieniaj dalej w ciemno i może kiedyś trafisz. Wentylator klimy może Ci włączać uszkodzony czujnik temperatury wody chłodzącej, ale równie dobrze może być to coś innego. Sprawdź najpierw błędy VAGiem, wyjdzie taniej.
-
Rozwiązanie problemu wyłamanego zamka w pokrywie trójkąta ostrzegawczego
co wy tam trzymacie że łamiecie te zaczepy. Ja po wymianie, od ponad dwóch lat mam spokój. Może trójkąt źle złożony i się rozpycha? Do zdobycia w ASO za piątaka.
-
Czujnik klimatyzacji
czujnik który teraz można zmówić ma inne oznaczenie i trochę inaczej wygląda, jego numer zaczyna się od 3R0 ale jak dalej to nie pamiętam, jest już gdzieś wątek o czujnikach.
-
Nie dziala sygnalizacja wlaczonych swiatel na zegarach
da się to ustawić vagiem, poszukaj gdzie w kodowaniu się to zmienia.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
nowa powyżej 1000 zł.
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
ja zalepiłem silikonem tą przestrzeń. Jeśli nie ma uszczelki to tylko kwestia czasu by piny skorodowały, szczególnie w takim miejscu
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. pewnie o takie coś Ci chodzi - ok 200 zł. Dopytaj czy podejdzie do Twojej pompy. Uszczelki sprzedaje użytkownik WMQUATTRO, co do jakości nie wypowiem się bo nie kupowałem u niego.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Dokładnie to napisałem Ci w pierwszej odpowiedzi w innym wątku.
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
jeśli nie masz opisu to użyj google. Ostatni błąd od niesprawnego immobilizera. Wszystkie błędy wracają po kasowaniu?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
po co pytasz w dwóch miejscach. Jak wypniesz i nie podłączysz to będzie problem. Ja miałem błąd immo i po poprawieniu połączenia na kostce problem zniknął. Masz jakiś błąd w silniku z tym związany?
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Jeśli chodzi o immo to przede wszystkim sprawdź i przeczyść kostkę pod modułem kierownicy.
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Czyli wierciłeś w miejscu jak na zdjęciu?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
Spójrz na zdjęcie: http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/52/82/89/3052828931 czujnik wkładasz zamiast czarnej zaślepki, nie wiem po co wierciłeś i niszczyłeś zbiornik skoro masz gotowe miejsce.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Dobrze kombinujesz. białe i czerowne lampki w drzwiach będą działały bo nimi steruje silniczek, na tym module nie uruchomisz tylko podświetlenia nóg wewnątrz.
-
Swiece zarowe 92mm czy 96 mm ?
to jest część numeru VIN, znajdziesz go pod maską, na wlepce i w dowodzie.
-
Metaliczny szum przy gwałtownym dodawaniu gazu
Turbo przeładowuje i powietrze cofa się do filtra powietrza, stąd taki dziwny, metaliczny dźwięk. Było opisywane w którymś wątku.
-
Białe żarówki świecą na żółto.
Sprawdź napięcie na podłączonej żarówce, wtedy będziesz wiedział czy jest ok. Może problem jest w wypalonych stykach włącznika, bądź przełącznika świateł drogowych (chyba w B5 przechodzą przez tą manetkę, chociaż mogę się mylić).
-
Czy po otworzeniu maski widać spręzarkę?
Jesteś pewny tego co mówisz? Generalnie z zaobserwowaniem czy sprężarka pracuje czy nie będziesz miał problem bo jest sterowana zaworem a nie za pomocą elektromagnesu, więc kręci się cały czas. Poznać można po przewodach ale to rzeczywiście najlepiej widać jak jest ciepło. Możesz też podpiąć się VAGiem i sprawdzić czy ciśnienie czynnika rośnie po włączeniu. Masz jakiś problem z klimą?
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Poszedłeś na łatwiznę i jeszcze się tym chwalisz... Nie proponuj innym kolegom złych rozwiązań.