Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. ikell, rozwiązanie ciekawe, wcześniej już je opisywałeś ale powiedz na jakich światłach jeździsz w nocy? Chyba nie na drogowych o zmniejszonej mocy? Zapewne wieczorem musisz jednak przekręcić włącznik świateł na światła mijania żeby zaświeciły Ci się normalne? Pozycja AUTO właśnie do tego służy by włączać światła z dziennych na normalne gdy się zrobi ciemno. Jeśli chodzi o błąd związany z brakiem czujnika światła to dla MCE B7 na fisie wywala go dopiero w momencie przekręcenia włącznika na AUTO, CLH natomiast będzie działać bez czujnika światła ale wtedy będzie się świeciło zawsze, i w dzień i w nocy. Ja aktualnie mam zakodowany tryb skandynawski ale przetestuję niebawem przetestuję wersję opisaną przez ikell'a Jeśli chodzi o MCE z B7 to montowanie czujnika ma sens o tyle że służy on równocześnie do automatycznych wycieraczek, dlatego warto zrobić moda w pełnym zakresie.
  2. Czy ktoś z was dysponuje zdjęciami pokazującymi umiejscowienie tych broków?
  3. podaj numer modułu.
  4. Przestańcie zaśmiecać wątek. Kolega najprawdopodobniej nie ma problemu ze zużytymi klockami, wtedy na FIS jest inny komunikat. Jeśli zapala się na stałe kontrolka od ESP to jest błąd stały i najpewniej ESP nie działa podczas jazdy.
  5. Pytanie dotyczące fotel z A6 C6. Z tego co wiem, prowadnice pasują do B6 bez żadnego problemu, natomiast jak wygląda sprawa poduch? W tamtych fotelach zabudowane są w środku (chodzi o fotele z regulowanym podudziem), więc poduszki nie da się przełożyć. Czy ktoś z was orientuje się czy poducha zadziała? Zastanawia mnie to na zasadzie analogii z poduchą kierownicy B7 --> B6, które są inaczej sterowane. Tutaj co prawda nie ma dwustopniowego zapalnika, ale sygnał inicjujący może być inny. Zgłębiał ktoś temat?
  6. jakiś błąd siedzi w ABS lub silniku. Musisz sprawdzić VAGiem
  7. Skoro miałeś oryginalny zestaw głośnomówiący to wszystkie przewody schodzą się skrzynki pod siedzeniem pasażera. Jeśli chodzi o rozpiskę to jest w jednym z moich postów tutaj bądź w tym wątku: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/index71.html#post3090106
  8. Na początek sprawdź błędy i zrób nastawy podstawowe w klimatroniku. Potrzebujesz VAG do tego.
  9. tak, właśnie o tym mówię. Instalacja prosta. Przez bezpiecznik nr 3, potem fioletową kostkę (pin 3), wychodzisz koło komputera i lecisz dalej tak jak rurka od sprysków. Zastanawiam się tylko gdzie jest punkt zbiorczy masy dla grzania spryskiwaczy.
  10. Jako że koledzy przekształcili sobie wątek w dyskusję nt. niewidzialnej nanotechnologii, odpowiadam sobie sam. Nr kostki do podgrzewanych sprysków to 8E0973202, strasznie droga bo ok 30 zł za sztukę.
  11. Błąd będzie wyskakiwał przy uszkodzonym przekaźniku, dlatego że jego obwód jest diagnozowany przez sterownik silnika. Jeśli zepsuje się sama pompka to komputer tego nie widzi bo ona jest w obwodzie roboczym przekaźnika...
  12. Jaki numer mają wtyczki elektryczne do grzania?
  13. sprawdź konektory przy szybie, połączenie do masy, ewentualnie wszystkie połączenia w linii zasilania. Być może na którymś połączeniu jest słabe przewodzenie i dlatego kiepsko grzeje. Jednak taki punkt grzałby się mocno podczas działania ogrzewania. Podejrzewam jednak że zbyt wiele oczekujesz od tego ogrzewania.
  14. Mówisz o poduszce skrzyni?
  15. w A4, jak wyłączysz radio i climatronic słabo ale powinna być słyszalna pompka. Ściągnij siedzisko kanapy tylnej, wtedy powinieneś usłyszeć lepiej czy chodzi. Sprawdź też pompkę podając jej 12V, sprawdź też czy komputer a potem przekaźnik podaje na nią napięcie. W sumie prosta sprawa, nie ma co więcej pisać.
  16. Takie zabawy to się robi w autach które nie mają rozbudowanego systemu diagnostyki komputerowej. Podobny efekt osiągniesz jak odłączysz czujnik temperatury co kolega już robił. Poprawa była ale minimalna. Ale jeśli chcesz się tak bawić to najlepiej kup jakiś tani czujnik w zamienniku i go wrzuć do zamrażarki po czym podepnij taki wychłodzony do wtyczki zamiast oryginalnego. Będzie łatwiej to zrealizować i płyn nie ucieknie bo go nie demontujesz.
  17. nie wiem czy to będzie dobry trop ale sprawdź czy dobrałeś dobre świece, nie wiem czy do AWX czy AVF były różne długości ściec żarowych, różnica kilka milimetrów a powoduje problemy z rozruchem. Objawy które opisujesz wskazują ewidentnie na świece. Sprawdź też jednak przekaźnik J52 - w komorze silnika, może jest jednak problem z zasilaniem świec. Jeśli chodzi o czujnik to bez sensu jest go wrzucać do zamrażarki i mierzyć, VAGiem sprawdzisz go zdecydowanie dokładniej. Jak sprawdzić czujnik masz opisane w diagnostyce TDI. Gdyby Ci się zapowietrzał układ to problem byłby i w zimę i w lato.
  18. Powinno działać na zwykłym bezpieczniku. Zasialnie do S280 bierz z szyny za bezpiecznikami a nie z kostek, to ma być gruby kabel 2,5. MK przeprogramowany na elektrykę?
  19. bobikos odpowiedział(a) na akjam temat w Audi A4 B7
    jaki kolor?
  20. F to najwyższa wersja dla B6, możesz szukać E ale wtedy nie będziesz miał CLH (o ile masz teraz). O module G nie słyszałem, możesz spróbować zastosować jeśli masz dostęp. Jeśli zastosowałeś B to też wszystko powinno chodzić, sprawdź czy nie masz czegoś uszkodzonego, może którejś masy nie ma?
  21. ja przekodowałem za pomocą VAG 3.11 (niebieski kabel od Viakena). Próbowałeś jakąś inną wersją niż 4.09?
  22. sprawdź czy na bezpiecznikach 36 i 37 masz po zapłonie jakiekolwiek napięcie? Jeśli brak to sprawdź czy na cienkim czerwonym i grubym czerwonym dochodzącym do opisanego wcześniej przekaźnika dochodzi napięcie. Jeśli dochodzi to na pin 4 (czarno-żółty cienki) podaj masę, wtedy na czarno-żółtym grubym powinno pojawiać się napięcie i przynajmniej część układów powinna się zasilić i zacząć działać.
  23. Kolego Ty masz silnik benzynowy 2.0? Jeśli tak to odczytaj najpierw błędy, u Ciebie jest jeszcze jeden czujnik i być może (bo nie pamiętam) termostat z grzałką, która przy uszkodzeniu daje sygnał do ECU żeby załączał wiatraki.
  24. Ja nie robiłem fotek ale zaufaj mi nie warto się bawić, tego w ogóle nie widać. Musi być bardzo ciemno, wtedy jak się przypatrzysz lub podłożysz łapę to widzisz że się świecą. Z nieco dalszej odległości wyglądają identycznie jak niepodświetlane.
  25. Od przewodów i złączki w gumowej przelotce między drzwiami a słupkiem

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.