Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. jak masz zaciski od A6 to szukaj wg katalogu A6. Dla B7 z tarczami 320 układ ma oznaczenie PR-1LA. Wg katalogu A6 masz zacisk dla tarcz 321 i wtedy układ ten ma oznaczenie PR-1LG, 1LD. Coś nie tak z tymi rurkami że je zmieniasz? Jeśli są ok to je zostaw, kasę dołóż za to do lepszych tarcz i klocków.
  2. Teoretycznie powinieneś dołożyć lusterko z czujnikiem deszczu/zmierzchu. Niestety nie pamiętam jak dokładnie będą się zachowywały światła przy pozycji AUTO, ale bez czujnika (bez zaprogramowania). Automatyczne włączanie świateł możesz uzyskać poprzez zakodowanie MCE na tryb skandynawski, będą uruchamiały się po zapłonie i nie będziesz musiał dotykać włącznika - opcja bezkosztowa dla Ciebie.
  3. Ale na co ma pomóc? Masz aktualnie jakiś problem ze światłami?
  4. jak z C na D to nie trzeba zmieniać pinów. Nic o tym nie pisałem. Trzeba natomiast dołożyć kabel by działała pozycja AUTO. Piny zmienia się gdy stosuje się włącznik od B7 w B6 (w drugą stronę też)
  5. Jak chcesz CLH i światła AUTO to wkładasz włącznik D. Do tego dołożenie kabelków od MCE do włącznika tak by działał tryb auto.
  6. jedyne różnice jakie widzę poza pinem 7 i 16 (CLH) to pin 8, w wygląda na to że nowa instalacja jest przystosowana do automatycznego sterowania wysokością świateł... Wyjmij pin 8 na próbę, może pomoże, chociaż nie sądzę.
  7. po uruchomieniu działa równo? Od kiedy jest problem? Jeśli w ostatnich dniach to obejrzałbym raz jeszcze świece.
  8. Nawet na pozycyjnych świecą się mijania? W takim razie wygląda jakby coś było nie tak z pinami? Przekładałeś coś we włączniku? Podaj też kodowanie MCE, rozumiem że przekodował się na zwykłe światła? Jeśli nie to musisz zmienić ostatnie dwie cyfry na xxx01. Spróbuj jeszcze wyciągnąć włącznik i zobacz jak wtedy światła się zachowują, jeśli dobrze kojarzę powinny zapalać się mijania na zapłonie, nie wiem jak pozycyjne. Możesz też spróbować wyciągnąć piny 7 i 16 z kostki włącznika (one są odpowiedzialne za tryb AUTO). Sprawdź czy ustawienie włącznika CLH ma jakikolwiek wpływ. Tu masz kodowanie dla B7 http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-czujnika-deszczu-mce-swap-b7-180471/#post2138396
  9. jaki nr włącznika? pin 13 obsadzony? Tryb skandynawski wyłączysz vagiem, na górze masz opisane kodowanie. Same pozycyjne światła powinieneś móc załączyć, natomiast przy trybie skandynawskim będą się świeciły na ustawieniu 0 po przekręceniu zapłonu.
  10. dzięki, właśnie próbuję używać szukajki ale praktycznie nigdy nie wyszukuje tego co potrzebuję a na krótkie frazy tylu N18 nie reaguje. Dzięki za info. Wynika z wątku że da się je rozebrać i złożyć...
  11. Będziesz miał puszkę. Ja też miałem. Tak jak napisałem wcześniej musisz tylko zakupić moduł BT wraz z pianką która go trzyma w tej puszcze, kostkę bo jest inna (najlepiej z pinami bo też są inne do tej kostki). Będziesz musiał wybrać odpowiednie kable - od mikrofonu, do radia, zasilanie, masa i coś tam jeszcze, pozostała część, w tym sporo od samego uchwytu pozostaną niewykorzystane, Do tego dociągniesz CAN i K-line z radia. Potem programowanie i wszystko hula. Rozpiska kabli w Twojej centralce: 1 - brązowy - masa 4 - szary - muting 7 - czarny - NF- 9 - czarny - mikrofon 11 - czerwono/niebieski - zasilanie 16 - zielony - NF+ 18 - zielony - mikrofon+ Rozpiska kabli w BT: 1 - czerwono/niebieski - zasilanie 2 - brązowy - masa 8 - zielony - NF+ 9 - czarny - NF- 11 - zielony - mikrofon + 12 - czarny - mikrofon - 16 - szary - muting dodatkowo z radia dociągasz do BT: 15 - zielono/czerwony - linia K 17 - pomarańczowo/fioletowy - CAN H 18 - pomarańczowo/brązowy - CAN L 17 i 18 muszą być ze sobą splecione. Kable nie muszą być grube 0,35 lub 0,5 Pozostałe kable możesz zaizolować i zostawić, uchwyt rzecz jasna przestaje funkcjonować ale jest przecież zbędny. Programowanie wg wątku o montażu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-b7-instalacja-fabrycznego-modulu-bluetooth-21473/#post288575 Do całej zabawy polecam wyjęcie, a przynajmniej okręcenie i odchylenie siedzenia pasażera. Da się bez tego zrobić ale bardzo ciężko wtedy wyciągnąć skrzynkę na wierzch i potem ją zamontować we właściwe miejsce. powodzenia
  12. Czy są jakieś różnice między jednym a drugim zaworem czy są identyczne i przez to zamienne? Na pewno jeden ma białą końcówkę, drugi czarną, tyle z widocznych różnic. U mnie biały siedzi w sterowaniu EGR (nie wiem czy nie jest zamieniony z N75) i z nim mam mały problem. Sprawdzałem szczelność vacuumetrem i właśnie przez ten zaworek powoli mi schodzi próżnia, w ciągu 10 s o jakieś 0,2 bar, niby niedużo i pompa tandemowa jest w stanie to nadrobić ale wygląda na to że zaworkowi coś dolega. Czy ktoś rozbierał ten zawór? Da się go uszczelnić? Proszę też o podanie numerów obydwu zaworów.
  13. I po co tworzyć nowy wątek dla jednego wpisu? Tutaj opisz swoje spostrzeżenia: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-montaz-dzialanie-webasto-diesel-143882/ Z resztą tak to opisałeś że nie wiadomo czy teraz tankowałeś na shellu czy gdzieś indziej.
  14. Kolego masz do wymiany centralkę zestawu głośnomówiącego. Teraz masz zamontowanego cullmanna - z nią się nie połączysz. Jednak masz ułatwione zadanie, wystarczy że kupisz centralkę BT z anteną, kostką i pianką a do skrzynki (pod siedzeniem pasażera) musisz jedynie dociągnąć CAN i linię K z radia. Poszukaj informacji w wątku o instalacji BT. Sam to przerabiałem. Warto się pobawić, z cullmannem nic więcej nie wymodzisz.
  15. moim zdaniem możesz na allegro szukać byleby nie z rozbitka, myślę że jakiś anglik będzie dobrym dawcą. Sprawdź od razu drugi pas, może tamten też musisz wymienić. Przy okazji posprawdzaj poduszki i cały system airbag.
  16. może być uszkodzona pompa tandemowa, ale część vaccu lecz paliwowa.
  17. Nie sądzę by świeciło Ci się ECON przy zerwanym sprzęgiełku. Jeśli bezpiecznik jest OK a odczyt z czujnika 33 bary to obstawiam uszkodzenie tego czujnika.
  18. http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-12/b6-awx-szarpanie-galka-zmiany-biegow-208273/
  19. Pół auta? Nie żartuj, tą osłonę i tak zdejmujesz, a trzyma się na trzech śrubach, ale jak kto woli. Było pytanie, jest odpowiedź.
  20. To jest kostka od licznika, niebieska. Widać ją jak się odkręci osłonę nad nogami kierowcy, nie musisz wyjmować licznika, ale musisz wiedzieć jak działa zabezpieczenie kostki żebyś mógł ją wyjąć z licznika i nic nie uszkodzić. http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/17/76/70/2717767005 to jest pozycja zamknięta, żebyś mógł ją wyjąć, musisz nacisnąć blokadę i odchylić tę fioletową rączkę, wtedy kostka sama wyjdzie. W sumie proste.
  21. Sprecyzuj o czym piszesz. Suwaczek?
  22. zapewne tak. Sprawdź jeszcze bezpiecznik nr 6 (chyba ten był od czujnika)
  23. Jeśli dobrze kojarzę to kostka od strony drzwi ma mocowanie i przypina się ją w któryś otwór. Wydaje mi się że jest to w okolicach głośnika. Zobacz tu: (ta kostka po lewej): Wiązka el. drzwi tył Audi a4 b6 2.0 alt (2677368583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
  24. Kolego. Dostaniesz kabel, usiądziesz z kompem w aucie i zaczniesz powoli ogarniać. Nikt Ci wszystkiego na dzień dobry nie wytłumaczy. W VAGu jak odpalisz to będziesz miał opcje bezpieczne po lewej (m.in odczyt błędów i bloki pomiarowe), a po prawej te którymi możesz coś zepsuć (m.in kodowanie i adaptacja). Do zdiagnozowania ogólnego stanu wystarczy że zrobisz logi zgodnie z opisem diagnostyki dla tdi. Nie wiem co chcesz sprawdzać w aku? VAG nic na ten temat nie powie, tak samo w przypadku rozrusznika, świec też nie ogarnie. Domyślam się że masz problem z rozruchem, ale to możesz dopisać pod zamieszczonymi logami. Manetka to osobny rozdział, załóż do tego osobny wątek jak chcesz zgłębiać temat. Generalnie nie trzęś się tak nad tym VAGiem, samym odczytem błędów i bloków nic nie popsujesz. Z vistą x64 może być problem, ale to musisz sprawdzić, temat na pewno był omawiany. Poszukaj odpowiedzi na forum.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.