Treść opublikowana przez bobikos
-
Przycisk ECON cały czas świeci na climatorniku A4 B6
Sprężarka sterowna jest za pomocą zaworu, sprzęgło jest zabezpieczeniem i tłumikiem. W alternatorze też masz sprzęgiełko.
-
Awaria Kompresora klimatyzacji
Czegoś się tam dowiedziałeś, ale sam nie wiesz czego. Zapoznaj się z budową sprężarki w B6 i B7. Co znaczy się nie załączy? Widziałeś w tych sprężarkach sprzęgło elektromagnetyczne które miałoby możliwość rozłączenia sprężarki od koła pasowego?
-
Uchwyt na telefon
najlepiej wywal starą centralkę i zamontuj BT. Jest wątek o tym w zrób to sam. Masz instalację więc wymaga ona niewielkich przeróbek żeby dołożyć BT.
-
Wycieraczki włączają sie tylko przy włączanych światłach długich..
żeby dostać się do MCE musisz zdjąć osłonę pod kierownicą, najpierw sprawdź podszybie i odpływy, potem czy jest mokro na dywaniku, a następnie sprawdź jak się miewa MCE i jego okolice.
-
Wycieraczki włączają sie tylko przy włączanych światłach długich..
nie masz mokrego dywanika kierowcy? Sprawdź czy nie leje Ci się woda na MCE spod skrzynki ECU, sprawdź też czy odpływy pod akumulatorem są drożne, czy nie stoi tam woda.
-
Wycieraczki włączają sie tylko przy włączanych światłach długich..
Skąd ta pewność, sprawdziłeś? Zaczynamy od najprostszych rzeczy. Mam Ci napisać żebyś na dzień dobry wymienił MCE? Być może włączając światła drogowe zasilasz wycieraczki z innego, sprawnego obwodu.
-
Wycieraczki włączają sie tylko przy włączanych światłach długich..
bezpieczniki sprawdzałeś? Szczególnie te większe w skrzynce bezpieczników w środku. Szczególnie bezpiecznik 36, chyba on odpowiada za wycieraczki. Co niespotykanego widziałeś pierwszy raz?
-
filtr paliwa
W sumie warto, możesz ewentualnie manna lub knechta kupić - koszt ok 80 zł a któryś z tych producentów (chyba knecht) robi dla VW
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Ciekawe na jakiej zasadzie działa funkcja auto w module w którym nie ma takiej funkcji. Chyba tylko na zasadzie otwartego obwodu i wtedy moduł sam załącza światła (charakterystyczne opóźnienie włączania świateł). To samo można uzyskać przy zwykłym włączniku przecinając jeden z przewodów, ktoś na forum takie rozwiązanie proponował.
-
Klimatronic
Proponuję rozebrać panel i sprawdzić linię zasilania diod, prawdopodobnie gdzieś jest zimny lut, coś nie łączy i taki jest efekt.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
jeśli dobrze pamiętam to w przypadku włącznika z auto masz dodatkowy kabel który idzie między pinem 7 i 16 włącznika i stamtąd dalej do mce... masz to zrobione?
-
Przycisk ECON cały czas świeci na climatorniku A4 B6
w B6 i B7 sprężarka nie jest na elektromagnesie lecz sterowana za pomocą zaworu, w związku z tym zawsze się kręci. Oczywiście na ECON nie jest obciążona i jeśli ma trochę oleju nie zatrze się. Najlepiej jednak zdjąć pasek lub napełnić układ.
-
Problem z nagłym hamowaniem. Nie staje momentalnie
Jeśli wymieniałeś tarcze i klocki to przez jakiś czas będziesz miał słabsze hamowanie, poczekaj aż się ułożą (co najmniej 300 km). Jeśli się nie poprawi to będziesz szukał przyczyny? Przed wymianą było w miarę ok?
-
[ALL B7] Pocenie się na uszczelce pod głowicą
Już tu jednemu, który ma B6 i identyczny wyciek koledzy doradzali żeby głowicę zwalał i uszczelkę robił... Nie przejmuj się tym, jeśli chcesz mieć pięknie to weź płyn do mycia silników i wyczyść, jeśli nie przeszkadza, zostaw to.
-
T5 2,5 TDI Long - dobre auto do pracy?
Przede wszystkim musisz uważać na silnik. Jest to dość nietypowa konstrukcja. Idea była piękna - bezobsługowy silnik, praktyka i ekonomia zweryfikowała to i efekty są następujące (w moim przypadku): - dwumasa wytrzymała ok 220 000 km - turbina była do wymiany po 200 000 km (luzy) - wymiana prawej półosi to standard. Wyrabia się wieloklin w skrzyni - wtryski ludzie wymieniali przy ok 400 000 km, z tym że problemem jest również wyrabianie się gniazd wtrysków - słaby ocynk - problem szczególnie na tylnych drzwiach i wokół klamek. - rozrząd na kołach zębatych. Jeśli z silnikiem jest ok to masz spokój, jak zacznie się coś dziać, mało jest serwisów ogarniających to. Samo auto jest komfortowe i ergonomiczne, wersją 130 km żwawo się jeździ, na pusto w trasie przy spokojnej jeździe zejdziesz poniżej 7 l/ 100 km, w mieście będzie oscylowało w okolicach 10l. Zawieszenie jest rozwiązane w dość prosty sposób, więc nie generuje strasznych kosztów, dwumasy, turbiny, półośki, to już większe koszty ale z tego na pewno zdajesz sobie sprawę. Niestety ten model nie jest już tak solidny jak T4, częściej będziesz odwiedzał serwis i większe sumy tam zostawiał. Największym wyzwaniem będzie znalezienie auta z niskim, prawdziwym przebiegiem. Najlepiej jeśli nie było serwisowane w trybie LL, inaczej może Ci żreć dużo oleju.
-
Podswietlana osłona przeciwsłoneczna dymi się
po pierwsze sprawdź żarówki, może tam coś jest włożone o mniejszej oporności więc grzeje się cała instalacja.
-
Nietypowe usunięcie/ustawienie inspekcji olejowej
Oczywiście że można podać każdą pełną wartość w tysiącach km. Podstawa to tak jak kolega wyżej napisał ustawienie w kanałach 42 (min) i 43 (max) takiej samej wartości. Instrukcja dokładna: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/kasowanie-inspekcji-in1-in2-oil-2641/
-
Nieobsadzone wtyczki pod przednimi fotelami.
być może fotel był zmieniony i posiada instalację do oświetlenia nóg. Sprawdź czerowną kostkę na połączeniu fotela z podłogą, w kostce od strony fotela pewnie będzie o dwa piny więcej. Musisz położyć całą instalację jeśli chcesz żeby to działało. ---------- Post dopisany 30-06-2012 at 10:35 ---------- Poprzedni post napisany 29-06-2012 at 09:21 ---------- Masz elektryczne siedzenia? Do jakiej kostki z drugiej strony idą te przewody? Ten drugi przewód to czerwono-brązowy czy brązowo-czerwony?
-
Przycisk ECON cały czas świeci na climatorniku A4 B6
spokojnie, 27,5 to wskaźnik procentowy zależny od ciśnienia (które masz obok). Jeśli chodzi o nieszczelność to powinieneś w tym zakładzie odessać gaz i po wymianie oringu ponownie napełnić, a zakład jeśli jest uczciwy powinien policzyć Ci tylko za uzupełnienie czynnika, w końcu już raz za napełnienie płaciłeś, dlaczego miałbyś drugi raz to robić. Błąd G135 oznacza że masz do wymiany lub wyczyszczenia jeden silniczek przy nagrzewnicy.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
jedyna różnica jest na kostce w słupku, cany i inklinacja, i zasilanie. U Ciebie raczej obstawiałbym problem z MK lub silniczkami, ewentualnie z przyciskami...
-
Żarniki allegro UWAGA na sprzedawcę.
Niedługo to już tylko pozytywne komentarze trzeba będzie wystawiać bo inaczej sprawa w sądzie... Drobne cfaniaczki i tyle. Błąd był po ich stronie, a koszty wysyłki przy wymianach pokrywałbyś częściowo Ty. Biorąc pod uwagę jak tani jest to towar zabieg taki jest zupełnie nieopłacalny. Do walki z zawyżonymi kosztami wysyłki allegro stworzyło marny system oceny, nic on w praktyce nie daje. Mogłeś równie dobrze negatywa wystawić, z tym że ja na Twoim miejscu wcześniej skontaktowałbym się ze sprzedającym żeby potem nie było zaskoczenia. Generalnie teraz wielcy sprzedawcy na allegro nauczyli się słowa SĄD i często go używają żeby dodać powagi zaistniałej sytuacji.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
W silniczku jest elektronika więc ona mogła się uszkodzić. Jeśli tak jest to proponuję szukać drugiego mechanizmu.
-
Grzane fotele [przejściówka?] Regulacja fotela też nie działa
bezpieczniki które widać to nie termiczne, to są jakieś zabezpieczenia główne. Bezpiecznik od regulacji lędźwi są jeszcze niżej (pod MCE), żeby się do nich dostać musisz zdjąć całą osłonę pod kierownicą. Sprawdź czy masz tam co najmniej dwa bezpieczniki - jeden metalowy będzie od elektrycznych szyb, drugi zwykły od lędźwi. Sprawdź też czy za przypadkiem pin nie wypadł z czerwonej kostki. Jak jest z drugiej strony? Jeśli chodzi o grzanie to rzeczywiście masz komplet pinów ale jeśli chodzi o fotel to można się domyślać że coś było grzebane z fotelem. Podejrzewam że masz dołożone uniwesalne maty które nie posiadają czujnika temperatury, a bez tej informacji pewnie climatronik nie poda napięcia na same maty. W obydwu fotelach jest tak samo?
-
Rozbieżność w wartościach synchro angle
Chodzi o to że skoro jest taka wartość kąta synchronizacji po wymianie, to zostało to słabo zrobione. Jeśli wymiana rozrządu jest przeprowadzona poprawnie to kąta synchronizacji ustawiać nie trzeba. Tak więc na Twoim miejscu sprawdziłbym jak mechanik wykonał wymianę.
-
Nieobsadzone wtyczki pod przednimi fotelami.
jakiego koloru są kable we wtyczce?