Treść opublikowana przez bobikos
-
sprężyny seryjne - używane czy nowe? standardowe czy wzmocnione?
napisz co z wlepki odczytałeś, koledzy powiedzą Ci jakich sprężyn masz szukać.
-
Padła NIBY szafa sterująca licznika i komputera
bez dokładnie opisanych błędów ciężko cokolwiek powiedzieć, ale wygląda an to że grubo sobie policzył za to 15 letnie doświadczenie. Używany licznik kosztuje ok 300 zł. Z resztą co można w 45 minut zrobić? Jeśli jest mechanikiem to nie sądzę żeby był elektronikiem i na miejscu przelutował jakikolwiek układ w liczniku... Ostrożnie podchodziłbym do tego mechanika przy następnej okazji.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
właśnie widzę na schemacie że do tego służy. Ale to znaczy że mam ten kabel, bo jak wyłączę tryb skandynawski to mogę wyłączyć światła zupełnie. Chodziło mi o zachowanie przy kodowaniu na skandynawski, ale okazuje się że w tym wypadku świecenie na 0 to normalny objaw.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
chyba tak, sprawdzałem już raz i wszystko mi się zgadzało, ale przy okazji zerknę raz jeszcze. Jakie znaczenie ma kabelek i jakie objawy przy jego braku?
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
z low B6 na na High B7. Teraz mam włącznik AUTO (końcówka D). Tyle tylko że nie od razu po przejściu podłączyłem czujnik światła.
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Obniżyłem wcześniej na 1BE. Z Twoim wcześniejszym wywodem się nie zgadzam. Dwa centymetry dla tego stabilizatora różnicy zapewne nie robią. Skoki jakie zawieszenie tłumi, są większe. Zawieszenie zaprojektowane jest do pracy w bardzo szerokim zakresie (zmienne warunki) w związku z tym elementy mają duży margines bezpieczeństwa. Oczywiście jeśli stabilizator złamie się, na pewno napiszę. Kupiłem używany więc jest większa szansa że to nastąpi. Swoją drogą złamany stabilizator dramatycznej sytuacji nie robi.
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Polecam tego moda. Auto trzyma się rewelacyjnie po tej zmianie. Dodatkowo okazało się że stary stabilizator (16 mm) był przyczyną stukania zawieszenia. Sam stabilizator ma 16 mm ale w miejscach gdzie trzymają gumy założone są plastikowe tulejki. W wyniku korozji drążka tulejki pękają i odpadają. Warto obejrzeć stary stabilizator i jeśli okaże się uszkodzony to warto od razu założyć grubszy. Ja trafiłem za małe pieniądze 20 mm. Tak na prawdę wystarczy zmienić sam stabilizator i gumy, pozostałem elementy pasują. Wrażenia z jazdy bezcenne.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
popraw wtyczki do centralnego zamka i od strony sterownika szyb. Masz zaprogramowane selektywne otwieranie? Też mi tak cyka i nieraz wyrzuca błąd w MK, ewentualnie pozostanie Ci czyszczenie switchy w centralnym.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Wytłumacz dokładniej, tzn jakie kodowanie i jak podpięte. O ile wiem Ty masz bixy i pewnie przełącznik DLR. Ja jak nie miałem zamontowanego czujnika światła to na AUTO zawsze zapalały mi się światła. Z czujnikiem już tak nie jest, jeśli nie zakoduję na tryb skandynawski.
-
Sprzeglo klimatyzacji
Jakie są objawy kończącego się sprzęgła w sprężarce? Ostatnio zauważyłem że po włączeniu klimy słychać takie trochę dzwonienie/piszczenie. Słychać to przy otwartym oknie jak jadę blisko płotu lub ściany. Po wyłączeniu klimy dźwięk zanika, więc jest na rzeczy albo sama sprężarka, pasek lub napinacz... Stąd moje pytanie.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
czy tak ma być. W sumie ok, jest to o tyle wygodne że po uruchomieniu nie muszę nic przekręcać. Jedyny problem to taki że już raz rozładowałem akumulator robiąc coś na postoju przy przekręceniu na zapłon. Modułów dodatkowych nie będę zakładał, nie po to wyrezałem MCE od B7 żeby go teraz ulepszać niefirmowymi rozwiązaniami. Dzięki za odpowiedź
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was kodował MCE na reflekotry halogenowe z DLR(kodowanie 11011)? Mam halogeny H7 i przy takim kodowaniu światła mijania włączają mi się automatycznie po przekręceniu na zapłon, nie ma znaczenia czy przełącznik świateł jest ustawiony na 0 czy na AUTO. Jest to o tyle niewygodne że na zapłonie nie mogę zupełnie wyłączyć świateł, pozostaje jedynie przełączyć je na pozycyjne - wtedy mijania nie świecą. Wydawało mi się że przy takim kodowaniu światła mijania powinny zapalać się automatycznie dopiero po uruchomieniu auta.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jeżeli SD-2 włącza światła po uruchomieniu pojazdu to zapewne błąd na postoju jest za jego sprawą. Jeśli chodzi o CLH to funkcja uaktywnia się w momencie gdy masz zakodowany czujnik światła, Jeśli go nie będzie CLH zadziała ale możesz mieć błąd na FIS ( u mnie wyskakiwał w pozycji AUTO przełącznika). Dodatkowo CLH będzie działał nawet jak będzie jasno na zewnątrz. Potrzebujesz też przełącznik, chociaż na próbę możesz równie dobrze podać masę na pin MCE odpowiedzialny za włącznie CLH.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
ten wątek nie jest do rozkminiana problemów z centralnym. Powinieneś pytać gdzie indziej. Do tematu dodam jeszcze że jeśli robi się na raty bo np. dzień był za krótki i podpięty jest tylko jeden sterownik drzwi to u mnie nie wykrywało go, dopiero po podpięciu drugiego MK zaczął wiedzieć obydwa, tak że nie należy panikować w połowie pracy. Jaką funkcję pełni sygnał inklinacji? Wyczytałem tu że informuje sterowniki o pochyleniu pojazdu, pytanie po co?
-
sprężyny seryjne - używane czy nowe? standardowe czy wzmocnione?
tutaj sprawdzisz oznaczenia i klasy wagowe: http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/all-b6-b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-dobierac-zakres-mas-osi-136448/ a tutaj kolory: (niestety na razie link nie działa, zgłosiłem już to) http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/all-b6-b7-oznaczenie-sprezyn-amortyzatorow-52219/
-
sprężyny seryjne - używane czy nowe? standardowe czy wzmocnione?
sprawdź wlepkę w aucie, tam są opisane klasy wagowe, na tej podstawie będziesz wiedział jakie masz sprężyny
-
Klimatyzacja raz działa raz nie
po południu sprawdzę gdzie ta masa może się łączyć. Wiązka jest dość mocno zagięta na wzmocnieniu czołowym, może tam się przełamało. Jak wyjmiesz lampę to będziesz mógł odczepić spinki, wyciągnąć i sprawdzić na tym odcinku wiązkę.
-
Klimatyzacja raz działa raz nie
NA pewno do sprężarki odłączyłeś? Z bloku pomiarowego wynika że masz przekroczone ciśnienie 33 bary - to znaczy że czujnik źle mierzy. Błąd 0819 też jest od czujnika. Sprawdź bezpiecznik nr 5 lub 6 (nie pamietam) który jest od zasilania czujnika, potem sprawdź przejścia na przewodach do czujnika, tam jest masa, zasilanie i sygnał do climatronica. na masie 0, na + ok 12V, na sygnałowym też powinno być napięcie, tylko trochę niższe. Niestety nie pamiętam kolorów przewodów, masa chyba brązowo-biały, zasilanie zapewne będzie z jakimś czerwonym paskiem. Dzięki pracujących silniczków to normalna sprawa.
-
Program do kabelka 10.6 chinola
11.3 musisz w sieci poszukać, możesz spróbować tutaj: VAG Group - GarageForum może będzie, 11.2 na pewno jest tam.
-
Zestaw głośnomówiący?
W takim razie może nie być BT. Powinieneś mieć jakieś kable dodatkowe do kostki radia podciągnięte, gdzieś powinien być też schowany głośnik. Centralka często za schowkiem ląduje.
-
Zestaw głośnomówiący?
dokładany, wygląda na nokiowy. Włącz w telefonie BT i sprawdź czy wykrywa jakiś zestaw, do nokii kod chyba 4 zera.
-
Jakie powinny byc tsrcze w A4 AVB 101KM
Też mam ten problem. Na razie jest lato i 17" a na zimę trzeba będzie kombinować. Ktoś sprzedaje właśnie zestaw zacisków 320/288, poszukaj w dziale sprzedam.
-
Urwane pokretlo od ustawiania lusterek
daj spokój z klejeniem, to działa w dwóch płaszczyznach i jeszcze ma obrót, zaraz znowu odpadnie, lepiej kup sprawny. Wersja bez składanych luster to za grosze dorwiesz.
-
sprężyny seryjne - używane czy nowe? standardowe czy wzmocnione?
szukaj z auta jak najnowszego, nie ma znaczenia czy od klubowicza czy nie, dużo anglików jest na części i z nich możesz brać.
-
Jakie powinny byc tsrcze w A4 AVB 101KM
nie każda, zajrzyj do wątku o wymianie hamulców na większe.