Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. jeśli nie świeci tylko jedna to nie jest to sprawa bezpiecznika. Fis informuje Cię o spalonej żarówce? Jeśli tak to każda żarówka ma swój obwód i do sprawdzenia masz zarówno mce jak i przejście pomiędzy mce a lampą. Jeśli nie masz informacji na fis to mce nie uczestniczy w obsłudze tych świateł i wtedy pozostaje Ci jedynie sprawdzenie przejścia pomiędzy pinem chyba 4 włącznika stopu a lampą. W tym wypadku w wiązce pod deską masz na wysokości bezpieczników punkt łączący wszystkie trzy lampy, w tym miejscu może być problem, ale do niego ciężko się dostać. Jedyna kostka w w drodze do lampy to ta przy samej lampie, najpierw sprawdź ją. Rozumiem że żarówkę dobrą wymieniłeś? Dwuwłóknowa jest od stopu. Pytanie może wydawać się kretyńskie, ale jak się wyjmie żarówki z lampy to można się pomylić i wymienić inną, np od przeciwmgielnych.
  2. Moduł komfortu i moduł centralnej elektryki to dwie różne rzeczy. Za żarówki odpowiedzialny jest moduł centralnej elektryki i na niego może się lać woda spod uszkodzonej uszczelki od komputera silnika, który to jest przy podszybiu i znajduje się nad modułem centralnej elektryki. Generalnie do sprawdzenia wspomniana wcześniej uszczelka, jeśli w ogóle leje się do środka woda.
  3. nie pasują, zaczynają się na 8E2, łatwo je poznać na zdjęciach bo mają numer elementu napisany białymi literami na czarnym tle - odwrotnie niż europejskie. W tej rozpisce którą zamieścił wodi87 moduł AS oznaczony jest jako max, czy to prawda? Dość nieczytelna ta rozpiska.
  4. może i działałby ale to jest silniczek kierowcy, a Ty potrzebujesz pasażera. Sprawdź ten drugi link który podesłałem, ja tam widzę E na końcu, ewentualnie tutaj zadzwoń http://allegro.pl/audi-a4-b7-8e0-05-przod-silniczek-podnoszenia-szyb-i2261401439.html
  5. najpierw sprawdzamy bezpiecznik, o ile pamiętam nr 6.
  6. Kable się nie przełamały w gumowej przelotce miedzy drzwiami?
  7. Cytat z wątku Bart-S: Sterowniki drzwi które obsługują sterowanie pamięcią lusterek to: 8E1 959 801 / 802 8E1 959 801E / 802E 8E1 959 801F / 802F 8E1 959 801G / 802G Pozostałe modele (B, H) nie współpracują - ich gniazda nie posiadają wszystkich wymaganych pinów. Możesz sprawdzić po drugiej stronie jaki masz silniczek, jeśli masz kabel, możesz to zrobić bez demontowania tapicerki.
  8. Typ silniczka zależy od tego jakie masz wyposażenie, tzn czy masz składane lusterka? Jeśli nie to kupujesz jakikolwiek na prawą stronę. Pamiętaj że wersje europejskie zaczynają się kodem 8E1, (angliki 8E2). Zwykły silniczek jesteś w stanie kupić za 50 zł. Numer silniczka 8E1959802 i jakaś literka, jeśli nie masz składanych lusterek litera nie ma znaczenia. Przykładowe http://allegro.pl/audi-a4-b7-silniczek-szyby-prawy-przod-i2288680671.html http://allegro.pl/silniczek-audi-a4-a3-a6-i2264191262.html (do sprawdzenia numer) sprzedawał też kolega w dziale sprzedam.
  9. Mam problem. Mam przerobiony kabelek 11.2, niestety zaktualizowałem niechcący VCDS i uwaliło kabel. Samo przywrócenie kabla do życia to nie problem, zaprogramowałem ponownie FTDI i Atmegę. Dodatkowo odinstalowałem i zainstalowałem ponownie VCDS, problem jednak jest taki że łachudra gdzieś zapisał że mój kabel był uwalony i teraz jest tak że po ponownym wgraniu i użyciu raz lub dwa kabla uwala go. Komputer nie jest podłączony do internetu. Czy wiecie gdzie mogą być przechowywane informacje na ten temat i co robię nie tak że cały czas powtarza się to?
  10. szaro niebieski to właśnie przewód od podświetlenia
  11. to nie ma znaczenia, piktogram powinien być razem z całym uchwytem. Popatrz czy nie ma tego gdzieś w folii, w którą był zapakowany cały uchwyt. Jeśli nie ma to leć do ASO i zgłoś reklamację
  12. Dzięki za informacje ale mi chodzi o konkretne numery linek z ETKI.
  13. Witam, potrzebuję namiary na sensowny warsztat który zregeneruje mi rozrusznik.
  14. bobikos odpowiedział(a) na Onkel temat w Audi A4 B6
    http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&change_view=1&order=p&sg=0&string=iso+pin
  15. a nie VND830SP? Jeśli tak to jego cena dość kosmiczna - 40 - 50 zł za sztukę, za tyle to używany MCE znajdziesz i tam będziesz miał ich pięć albo więcej.
  16. Jak wygląda sprawa linek hamulcowych przy wymianie tyłu z 245 na 288. I tak muszę kupić nowe bo stare się zatarły. Ktoś jest w stanie podać oznaczenia pasujących linek? W ETCE jest dość dużo rodzajów, więc ciężko wybrać.
  17. kup inny, tańszy mce i przelutuj, ewentualnie podaj oznaczenie tego elementu.
  18. musisz kupić sobie przejściówkę do podłaczenia miniiso http://allegro.pl/rozdzielacz-mini-iso-do-wt-zielonej-i-zoltej-audi-i2177738070.html coś tego typu albo wpiąć się z pinami emulatora bezpośrednio w czarną kostkę
  19. Czy podświetlenie esp i cyferek w regulacji wysokości reflektorów działa(nie kesnon)? W liczniku da się regulować intensywność podświetlenia? Generalnie całe podświetlenie jest sterowane z licznika, pin 17 w kostce zielonej. Nie istnieje bezpiecznik tylko za to odpowiedzialny. Jeśli nie działa żaden element podświetlenia to problem może być w liczniku, jeśli tylko część świeci to przerwany przewód. Ewentualnie któraś dioda od podświetlenia robi zwarcie, ale to bardzo rzadko się zdarza. Kolor przewodu od podświetlenia w wiązce to szaro-niebieski jeśli będziesz szukał. Jeśłi nic się nie świeci to możesz ten przewód wypiąć z licznika i podać na niego +12 V i sprawdzić czy elementy podświetlą się.
  20. To zależy jak jeździsz. Jeśli zachowawczo i generalnie robisz kilometry samochodem to nowe dajesz na przód. Jeśli każdy zakręt traktujesz jako wyzwanie to wsadź te opony na tył.
  21. bobikos odpowiedział(a) na kosik1234 temat w Audi A4 B6/B7
    Wg schematu bezpiecznik nr 6, ale zanim wymienisz czujnik przejrzyj bezpieczniki, już tu były przypadki że ludzie czujniki wymieniali a wystarczyło bezpiecznik
  22. Jeśli ktoś szukałby szczotek do tego silniczka to są dostępne na allegro. Wstarczy wpisać szczotki 4x4 i powinny wyskoczyć. Ja nabyłem u użytkownika wladek35
  23. Czy ktoś z Was jest w stanie wytłumaczyć dlaczego przy ABS zaczyna się od najbliższego koła a nie najdalszego? Jakie to ma znaczenie?
  24. Jak długo na nich jeździsz, jak jeździsz i czy jesteś w stanie porównać do innych opon? Są miękkie, twarde, głośne, ciche? Jak na mokrym się zachowują?
  25. Kolego rozwiń swoją myśl bo powiem szczerze że nie wiem jak to jest możliwe. Do MCE B6 przychodzi kabel tylko od jednej lampy przeciwmgielnej, chociaż druga lampa też ma doprowadzony kabel ale po włożeniu żarówki nie działa. Obydwa światła przeciwmgielne działają w w B7 dopiero. Do autora wątku. Na początek wykręć lewą lampę i tam będzie miejsce na żarówkę od przeciwmgielnych, włóż ją i sprawdź czy świeci oraz czy błąd zniknie. Jeśli się naprawi to wystarczy w lampie wyłamać zaślepkę i po problemie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.